Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спалах кору: Міністерство охорони здоров'я очікує додаткові поставки вакцини до квітня

Також спостерігається низький рівень вакцинації проти низки інших інфекцій.

МІністерство охорони здоров'я україни планує отримати додаткові поставки вакцини від кору до запланованої дати у квітні цього року через складну епідеміологічну ситуацію в Україні.

Про це йдеться у прес-службі відомства.

"За умови охоплення вакцинацією на рівні 98% дітей та дорослих, смертельні випадки та госпіталізації можна попередити. Знаємо про перебої із наявністю вакцин у деяких регіонах - для них Міністерство здійснює перерозподіл наявних вакцин з інших регіонів. Наступна партія вакцин КПК має прибути до України у квітні 2018 року (більше 1 млн доз). Але зважаючи на зростаючий попит Міністерство та партнери вживають заходи для поставки додаткової партії вакцин у коротші терміни", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що наразі рівень вакцинації дітей від кору значно покращився за останній час, однак росте небезпека зараження іншими інфекціями через низький рівень охоплення щепленнями. 

"Зокрема станом на 1 грудня 2017 року первинним вакцинальним комплексом від поліомієліту охоплено  47,4% дітей до одного року, первинним вакцинальним комплексом проти кашлюку, дифтерії та правця 47,5% дітей до року, вакциною БЦЖ - 75,5%, гепатиту В - 50,8%", - заявили у МОЗ.

"Я дякую Верховній раді за можливість виступити з цього важливого питання. Для наступних кроків нам потрібна ваша підтримка, щоб внести зміни до Законів України, які регламентують питання вакцинації та посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі", - заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. 

Повідомляється, що протягом останніх років рівень охоплення вакцинацією проти кору становив менше 50%. 

ВідеоВ Україні від кору померла восьма невакцинована дитина

Після спалаху кору, каже Уляна Супрун, українці значно активніше роблять щеплення. У деяких регіонах навіть виник дефіцит вакцини. Її нині довозять із інших областей. Також у квітні до України має надійти ще 1 мільйон доз якісної вакцини від кору, ще стільки ж - у жовтні. Водночас, нарікають у МОЗ, рівень вакцинації від поліомієліту, дифтерії, кашлюку викликає тривогу.

В Україні від кору померла восьма невакцинована дитина

Нагадаємо, в Україну кір цього разу прийшов із Румунії, де приблизно така ж ситуація із вакцинацією. Ця інфекція підступна і небезпечна насамперед своїми ускладненнями, бо те, що починається, як звичайне ГРВІ, може перерости в ураження нервової системи, які відгукнуться через роки парезами, паралічами, судомами і смертю. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції