Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун пояснила, чому в Україні чоловіки живуть на 10 років менше за жінок

За допомогою медицини глобально змінити ситуацію не вийде, вважає ексміністерка.

В Україні чоловіки живуть на 10 років менше за жінок, через що тривалість життя в нашій країні становить 72 роки. Найчастіше причина смерті чоловіків – серцево-судинні хвороби, які виникають через їхній спосіб життя.

Про це повідомила колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Вбивають чоловіків передусім алкоголь, куріння, харчування та доволі поширене зневажливе ставлення до свого здоров’я", – написала вона у Facebook.

За словами Супрун, у віці 50 років бодай одну хронічну хворобу мають 37% чоловіків і 47% жінок. Але жінки рідше помирають від цього передчасно, тому що вони частіше користуються медичним послугами, ретельніше дотримуються рекомендацій медиків і стежать за своїм раціоном. Також вони менше за чоловіків регулярно вживають алкоголь в надмірних кількостях та ретельніше дотримуються базових правил безпеки.

Жінки набагато частіше доживають вік самі — тривалість життя чоловіків менша, ніж жінок, майже в усіх країнах. Але...

Опубліковано Уляна Супрун Неділя, 15 вересня 2019 р.

"Можливо, обережність дехто помилково сприймає антонімом мужності. Але смертей від нещасних випадків, інфекційних хвороб, захворювань дихальної й сечостатевої систем та шкіри може бути менше, якщо чоловіки будуть користуватися пасками безпеки в авто, а не ставитимуть заглушки, робитимуть щеплення та регулярно відвідуватимуть лікаря", – зазначила ексміністерка.

Уляна Супрун зазначила, що за допомогою медицини глобально змінити ситуацію не вийде. Вона вважає, що потрібно працювати над звичками та ставленням до здоров‘я. Для цього у МОЗ створили Центр громадського здоров‘я — інституцію, яка на загальнонаціональному рівні буде формувати в Україні здорову культуру.

Нагадаємо, генетики з США та Італії назвали чотири гени, із якими пов'язана тривалість життя людини. Важливими для життя виявилися гени ABO (визначає групу крові), CDKN2B (відповідає за регуляцію життєвих циклів клітин), SH2B3 (пов'язаний зі збільшенням тривалості життя плодових мушок) і один з HLA (відповідає за розпізнавання імунної системи клітин власного організму). 

Відео Тривалість життя в Україні суттєво скорочується

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції