Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун шокувала правдою про шлаки в організмі і детокс-продукти

За її словами, "очищувальні дієти" можуть призвести до проблем зі здоров'ям.

Не існує авторитетних досліджень, які доводять ефективність вживання детокс-продуктів та дієт для втрати ваги чи звільнення від шлаків, у цьому переконана виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Є екстремальні дієти, які передбачають тривале голодування на воді, соках, смузі чи трав’яних відварах або ж обмежене вживання овочів. До спеціального харчування також радять додавати процедури для “звільнення” кишківника від шлаків, які начебто відкладаються протягом життя та забруднюють наш організм. Немає потреби вживати настільки радикальні заходи та влаштовувати стрес своєму організму. Більш того, деякі науковці вважають детоксикацію великим комерційним проектом", - написала Супрун у Facebook.

За її словами, існування шлаків в організмі та визначення їхньої кількості майже неможливе.

"Жоден лікар чи спеціальне лабораторне дослідження не зможуть визначити рівень зашлакованості вашого організму. В нашому організмі працюють природні видільні системи - печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт та навіть шкіра. Якщо у вас немає порушення функції цих органів чи систем, вони чудово справляються зі своєю роботою та виводять з організму все зайве", - зазначила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я.

Люди почуваються краще після детоксикації через зменшення кількості спожитих калорій на день та відмови від оброблених харчових продуктів, які мають в складі тверді жири та цукор.

"Організм втрачає воду, що сприяє схудненню, натомість підвищує ризики появи зневоднення. Після закінчення дієти, коли ви повернетесь до звичайного харчування, існує висока ймовірність, що вага швидко повернеться. Такі експерименти також можуть бути небезпечними для здоров’я. Різке зменшення кількості калорій в раціоні, які зазвичай передбачають очищувальні дієти, може призвести до появи відчуття крайньої втоми та роздратування, головного болю або ж проблем зі шлунково-кишковим трактом", - повідомила Супрун.

Детокс-голодування протипоказане людям, що мають хвороби нирок, цукровий діабет чи хвороби шлунково-кишкового тракту. Довготривале голодування може також стати причиною появи дефіциту вітамінів та мінералів.

Найкраща детоксикація організму, за словами Супрун, це відмова від куріння та вживання алкоголю, постійна фізична активність та збалансоване харчування.

Раніше очільниця МОЗ Уляна Супрун підняла тему необхідності сніданку. За її словами, сніданок дозволяє стимулювати пам'ять, концентрацію уваги і готовність вчитися.

ВідеоУляна Супрун розвіяла міф про необхідність бахіл у лікарнях для відвідувачів

Тему необхідності бахіл порушила очільниця МОЗ - Уляна Супрун. Зі слів чиновниці, їх варто надягати лише в операційних та приміщеннях, де має бути стерильно. В інших випадках цього робити не варто, навіть якщо у вас це вимагають. Адже це додатковий спосіб нажитись за рахунок пацієнта: одна пара коштує від 2 до 8 гривень.

Уляна Супрун розвіяла міф про необхідність бахіл у лікарнях для відвідувачів

Вибір редакції