Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розповіла, чи відновлюються нервові клітини

Нейрони гинуть і народжуються протягом усього життя.

Часто кажуть "не нервуйся, нервові клітини не відновлюються". Дійсно, нейрони гинуть, але потім народжуються нові, пише на своїй сторінці у facebook виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Нейрони гинуть і народжуються протягом усього життя, хоч і з різною інтенсивністю. "Процес утворення нових нейронів найінтенсивніший в дитинстві. При цьому нейрони гинуть передусім не через стрес, а через неправильне харчування, алкоголь, вихлопні гази, брак руху, та навіть навчання і спілкування. Мозок постійно будує нейронні мережі доки живий", - пояснює вона.

Саме тому важливо підтримувати здоров'я мозку. Зі слів Супрун, найкращою профілактикою хвороби Альцгеймера активне соціальне, інтелектуальне і фізичне життя. Стрес також важливий при цьому, адже реакція на стрес допомагає переживати скрутні часи, пристосовуватися, мобілізуватися та швидко вчитися.

Керівниця МОЗ каже, що зменшення об’єму мозку може відбуватися після ультрамарафону чи у ділянках мозку, коли ми чогось навчаємося. "Саме навчання призводить до скорочення кількості нейронів в певній ділянці - виживають "найкращі" нейронні мережі", - каже вона.

Супрун наводить приклад людей, які взяли участь в ультрамарафоні TransEurope-FootRace 2009, а це майже 5000 км. У бігунів стало на 6% менше сірої речовини в мозку. "Цей феномен пояснюють не лише втомою і виснаженням запасів організму, а й браком стимуляції: упродовж забігу люди нічого не бачили, окрім дороги. Утім, упродовж восьми місяців об’єм відновився", - каже вона.

Супрун пояснює, що поява і загибель нейронів – це необхідна стимуляція різноманітними чинниками, аби підтримувати здорову роботу мозку.

Раніше, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила користь фізичної вправи – планки. У спорті планка - це дуже ефективна вправа, щоб зміцнити руки, прес, спину. Найкраще, що її можна виконувати практично будь-де.

Залиште свій коментар

Вибір редакції