Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розповіла, що потрібно зробити спочатку після повернення додому з вулиці

Кишкові інфекції та грип передаються через брудні руки.

Чисті руки захищають від хвороб та зменшують потребу в лікуванні антибіотиками, повідомила на своїй сторінці у facebook очільниця МОЗ Уляна Супрун. 

Кишкові інфекції та грип передаються через брудні руки. Патогенні організми з можуть потрапити в організм, коли людина брудними руками торкається очей, носа чи рота. Крім того, можуть виникнути проблеми зі шкірою. Мікроби з брудних рук можуть потрапити в їжу і напої, їх можна перенести на поверхні меблів чи поручні.

Найбільш універсальний та безпечний спосіб вберегтися від  патогенів і мікробів - ретельно мити руки, радить керівниця Мінохорони здоров'я. "Потрібно ретельно мити руки водою з милом. Миття рук просто водою без мила та витирання недостатньо ефективне. Мило та його пінка допомагають змити бруд та мікроби. Натомість популярні антисептичні спреї не усувають бруд та можуть викликати резистентність деяких бактерій" - каже Супрун.

За її словами, обов’язково слід мити руки після повернення з вулиці додому; до, під час і після приготування їжі; до і після догляду за хворим; після кашляння, чхання, видування носа; після відвідування туалету та після контакту з тваринами.

Найбільш поширеними є інфекції сечовивідних шляхів та післяопераційних ран, пневмонія та інфекції кровотоку, що можуть передаватись через дотик медичних працівників до пацієнтів. Багато пацієнтів отримують інфекцію саме таким шляхом, каже Уляна Супрун.

Як повідомлялося раніше, Супрун розповіла про стрес. За її словами, небезпечний для здоров'я – хронічний стрес. Саме він погіршує роботу нейронних мереж і робить свій внесок в розвиток нейродегенеративних захворювань. За словами Супрун, сильний стрес провокує перенесене стихійне лихо, перебування в зоні бойових дій, полон, діагностування раку в себе чи близької людини, безробіття. 

ВідеоДо Всесвітнього дня миття рук ТСН перевірила, скільки мікробів живе на долонях українців

Кишкова паличка, сальмонела, різні види стафілококів - усі ці мікроби вільно живуть на наших долонях. А з часом викликають цілий букет захворювань – від легких висипань на тілі до смертельно небезпечних, таких, як пневмонія і сепсис. Щоби захистися, достатньо лише помитися. До Всесвітнього дня миття рук ТСН вирішила перевірити, чи миють українці руки, а заразом і дізналася, скільки мікробів живе на руках. 

До Всесвітнього дня миття рук ТСН перевірила, скільки мікробів живе на долонях українців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції