Перейти до змісту
Кандидати в президенти не визначилися, де здавати аналізи на наркотики і алкоголь. Супрун розповіла, де отримати достовірне підтвердження

Кандидати в президенти не визначилися, де здавати аналізи на наркотики і алкоголь. Супрун розповіла, де отримати достовірне підтвердження

В організмі легше виявити алкоголь, ніж наркотики.

Важливим під час підтвердження, чи вживає людина наркотики або алкоголь, є спосіб перевірки аналізів. Правдиву оцінку результатів можуть дати небагато методів і не всі лабораторії, написала на своїй сторінці виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, виявити наркотичні речовини не так легко. Саме тому спортсмени або ж особи, що скоїли злочин, проходять ретельні обстеження та здають біологічні рідини до спеціальних лабораторій. "Для ґрунтовного аналізу необхідне специфічне обладнання, яке діє за зовсім іншим методом. Це має бути тривалий процес дослідження - 2-3 дні, на основі аналітичної хімії: хромато-масс-спектометрія. Натомість тест-смужки, що обіцяють результат за 15 хвилин, не є достовірним показником", - пояснює Супрун.

Провести таке дослідження може мала кількість українських лабораторій. Сучасне обладнання, на якому аналізують сечу, волосся, нігті та  кров, має антидопінговий центр олімпійського комітету. Якщо людина регулярно один-два рази на тиждень вживає наркотики, такі аналізи це підтвердить.

Виявити алкоголь в організмі легше, ніж наркотики. Для цього використовують хроматографічний метод, - пояснює керівниця МОЗ. У спортивних змаганнях, щоб уникнути фальсифікацій,  зразки аналізів перевіряють під наглядом експертів.


Наркотичні речовини або алкоголь зберігаються в біологічних матеріалах людини з різною тривалістю. Це залежить від того, як часто їх вживають. Уляна Супрун наводить терміни:

 

У сечі: алкоголь 10-12 годин; амфетамін, метамфетамін: протягом 2-5 днів; канабіс: від 1 до 30 днів; барбітурати: до 7 днів, кокаїн: від 1 до 3 днів; опіати як кодеїн, морфін та героїн від 2 до 5 днів.

У крові: алкоголь 24 години; амфетаміни: 10-14 годин; метамфетамін: 24 години; барбітурати: 1-2 дні; канабіс: 6-24 години; кокаїн: 12-24 години; кодеїн: 6-12 годин; ЛСД: 0-3 години.

У волоссі сліди наркотичних речовин з’являються після одного тижня від часу вживання. Але зберігаються там дуже довго - до 90 днів та навіть більше. Волосся зростає зі швидкістю приблизно 1 см на місяць, тому в залежності від його довжини можна визначити вживання наркотиків протягом останніх місяців.

У нігтях сліди наркотичних речовин можуть залишатися від 3 до 5 місяців на руках і від 8 до 14 місяців - на ногах. 

Як повідомлялося раніше, Супрун заявила, що від літа 2019 року українці зможуть безкоштовно робити скринінгові дослідження щодо наявності 
онкологічних захворювань.

Нагадаємо, Петро Порошенко погодився перед дебатами пройти медичне обстеження разом із Володимиром Зеленським. Запросив його у медпункт на "Олімпійський". Зеленський не підтримав пропозицію Порошенка і запросив його  здати аналізи у клініці "Євролаб". 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин