Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розповіла, як місто впливає на психологічний стан людини

Супрун розповіла, як місто впливає на психологічний стан людини

За її словами, небезпеки у місті - джерело стресу.

Місто впливає на психічний стан людини. Воно може посилювати тривожність, відчуття самотності і безпорадності, пише на своїй сторінці у соціальній мережі Уляна Супрун.

За її словами, людський мозок сприймає соціальну ізоляцію як фізичний біль. Небезпеки, які приховує місто, - це потужне джерело стресу. У районах, де люди позбавлені можливості розвивати сусідську спільноту, мають високі шанси розвинути психічну хворобу. Тому важливо, аби у місті були облаштовані пішохідні зони, ярмарки, парки і майданчики.

Ще одна засада психічного здоров’я - це інклюзивність міста, його безбар’єрність. Натомість в містах існують бар'єри: мала кількість пандусів, облаштованого громадського транспорту для візків тощо. Саме тому Супрун радить відходити від антисоціальних підземних переходів та сходів: облаштовувати наземні переходи, пандуси та зручний громадський транспорт.

Ще одна засада психічного здоров’я в місті - це дерева та будь-яка рослинність. Дослідження показують, що 20 хв перебування серед дерев і зелених насаджень допомагають долати стрес. Британські лікарі прописують як заспокійливий засіб спостереження за птахами. Зелені насадження в усьому світі — це ознака елітності району та запорука кращого здоров’я мешканців, констатує очільниця МОЗ.

"Якщо дерево загинуло, то на його місці варто посадити нове, а не припаркувати авто. Кожен з нас може озеленити власний балкон, чи посадити дерево або кущ в громадському просторі.Кожен може долучитися до того, аби зробити простір навколо інклюзивним, дружнім та зеленим", - вважає Супрун.

Як повідомлялося раніше, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун підтримала рішення парламентського комітету щодо законопроекту про легалізацію медичної марихуани. За даними Супрун, в Україні медичний канабіс зможе допомогти щонайменше 2 мільйонам людей, які страждають від хронічного болю, зокрема пацієнтам з онкозахворюваннями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції