Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун розповіла, як місто впливає на психологічний стан людини

За її словами, небезпеки у місті - джерело стресу.

Місто впливає на психічний стан людини. Воно може посилювати тривожність, відчуття самотності і безпорадності, пише на своїй сторінці у соціальній мережі Уляна Супрун.

За її словами, людський мозок сприймає соціальну ізоляцію як фізичний біль. Небезпеки, які приховує місто, - це потужне джерело стресу. У районах, де люди позбавлені можливості розвивати сусідську спільноту, мають високі шанси розвинути психічну хворобу. Тому важливо, аби у місті були облаштовані пішохідні зони, ярмарки, парки і майданчики.

Ще одна засада психічного здоров’я - це інклюзивність міста, його безбар’єрність. Натомість в містах існують бар'єри: мала кількість пандусів, облаштованого громадського транспорту для візків тощо. Саме тому Супрун радить відходити від антисоціальних підземних переходів та сходів: облаштовувати наземні переходи, пандуси та зручний громадський транспорт.

Ще одна засада психічного здоров’я в місті - це дерева та будь-яка рослинність. Дослідження показують, що 20 хв перебування серед дерев і зелених насаджень допомагають долати стрес. Британські лікарі прописують як заспокійливий засіб спостереження за птахами. Зелені насадження в усьому світі — це ознака елітності району та запорука кращого здоров’я мешканців, констатує очільниця МОЗ.

"Якщо дерево загинуло, то на його місці варто посадити нове, а не припаркувати авто. Кожен з нас може озеленити власний балкон, чи посадити дерево або кущ в громадському просторі.Кожен може долучитися до того, аби зробити простір навколо інклюзивним, дружнім та зеленим", - вважає Супрун.

Як повідомлялося раніше, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун підтримала рішення парламентського комітету щодо законопроекту про легалізацію медичної марихуани. За даними Супрун, в Україні медичний канабіс зможе допомогти щонайменше 2 мільйонам людей, які страждають від хронічного болю, зокрема пацієнтам з онкозахворюваннями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції