У 27-річної дівчини діагностували рак кишківника: який симптом її змусив звернутися до лікаря

У 27-річної дівчини діагностували рак кишківника: який симптом її змусив звернутися до лікаря

Рак помилково вважають хворобою людей похилого віку / Фото: Pexels

У 27-річної дівчини лікарі діагностували рак товстої кишки третьої стадії, а тривожні симптоми вона виявила самостійно.

У Ванесси Мендіко з Австралії, якій зараз 29 років, лікарі виявили рак кишківника третьої стадії. Дівчина описала себе як “суперпідтягнуту” людину, яка займалася спортом п’ять-шість разів на тиждень, правильно харчувалася, не палила і рідко вживала алкоголь. Однак вона занепокоїлася після того, як у лютому минулого року в її фекаліях почали з’являтися плями крові.

Про це пише Daily Mail

Лікарі спочатку включили її до дворічного списку очікування на тести, але через три місяці вони прискорили проведення сканування після того, як у неї почалися сильні болі в животі та зміни в роботі кишківника. Ці дослідження виявили пухлину розміром із персик у її прямій кишці.

Дослідження виявили пухлину розміром з персик у прямій кишці дівчини. Vanessa Mendico

Мендіко зараз у ремісії після операції з видалення пухлини та дев'яти курсів хіміотерапії. Її випадок стає актуальним, оскільки діагностика раку кишківника зростає серед молоді, і лікарі не знають, що могло стати причиною.

Рак кишківника зазвичай сприймається як хвороба людей похилого віку, оскільки понад половина діагнозів ставиться людям віком 65 років і старше.

Проте зростає кількість випадків, коли рак діагностують у молоді — оцінки свідчать, що їх кількість може збільшитися вдвічі серед людей, які ще не досягли 40 років, до 2030 року.

Щороку раком хворіє близько 19 500 осіб віком до 50 років.

Мендіко заявила, що перший сигнал про наявність раку з'явився у неї наступного дня після того, як вона переїхала з Мельбурна на Голд-Кост — відстань близько 2000 кілометрів по східному узбережжю країни.

Дівчина звернулася до лікарів зі своїми симптомами, але її поставили на очікування та порекомендували повернутися, якщо симптоми погіршаться.

Протягом наступних тижнів вона знову й знову зверталася до лікарів зі скаргами на симптоми, але їх відхиляв "байдужий" персонал.

Скарги дівчини відхиляв байдужий персонал. Vanessa Mendico

Ванесса також почала відчувати втому та помутніння свідомості, що, ймовірно, було викликано втратою крові та порушенням раціону харчування, з якими вона стикалася.

"Лікар був дуже байдужим, я почувалася так, ніби перебільшую, мені було погано, — поділилася дівчина. — Дійшло до того, що я просто кровоточила. Але мені сказали, що нічого не можуть зробити, поки я не пройду колоноскопію". 

У травні сканування нарешті було прискорено, але Ванесса все ще мусила чекати ще один місяць на результати.

Коли вона прийшла їх отримати, то одразу ж зрозуміла, що щось не так.

"Пам'ятаю, я сказала: "Я просто хочу піти додому". Це таке жахливе відчуття — сидіти в кабінеті і чути, що у вас рак", — пригадала Ванесса. 

Лікарі заявили, що вони виявили пухлину розміром 2,7 дюйма у її прямій кишці — це приблизно розмір персика.

Спочатку їй порадили заморозити деякі яйцеклітини перед початком лікування, щоб зберегти її репродуктивну здатність.

Мендіко пізніше перенесла семигодинну операцію з видалення пухлини з прямої кишки та реконструкції кишківника.

Лікарі також виконали подвійну петлеву ілеостомію, при якій робляться надрізи у тонкій кишці для перенаправлення калу з нижньої частини травного тракту.

Ванесса перенесла семигодинну операцію з видалення пухлини з прямої кишки та реконструкції кишківника. Vanessa Mendico

Їй знадобилося провести два тижні в лікарні, щоб навчитися ходити знову та боротися з болем і дискомфортом.

Мендіко пройшла дев'ять курсів хіміотерапії протягом 18 тижнів. Вона сказала, що змушена була витратити всі свої накопичення на отримання медичної допомоги. В Австралії існує система субсидованої медичної допомоги, до якої мешканці мають вступити за власним бажанням.

Ванесса отримала повідомлення у квітні 2023 року, що у неї ремісія, проте вона все ще має проходити колоноскопію щорічно, щоб переконатися, що рак не повертається.

Вона сказала: "Нам усе життя казали, що рак — це хвороба людей похилого віку. Але це не так. Ви не занадто молоді для хвороби. Рак не дискримінує, не має значення, наскільки здорові ви або скільки у вас грошей, він може вразити кого завгодно".

Ванесса отримала повідомлення у квітні 2023 року, що у неї ремісія. Vanessa Mendico

Лікарі не знають точно, що спричиняє зростання кількості випадків серед молодих людей, але вчені вказують на можливість зловживання антибіотиками або грибкових інфекцій як потенційних причин.

Інші теорії також вказують на ожиріння та поширення сидячого способу життя як можливі фактори.

Нагадаємо, дослідження, яке було опубліковане в журналі Національного інституту раку, показало, що існують чотири симптоми, які можуть бути ранніми попереджувальними ознаками колоректального раку:

  • біль у животі,
  • ректальна кровотеча,
  • постійна діарея,
  • залізодефіцитна анемія.

Згідно з дослідженням, ці симптоми з’являються щонайменше за два роки до діагностики колоректального раку.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація