Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗі повідомили, скільки українців вже обрали своїх лікарів

На першому місці у підписанні декларацій - Вінницька область.

Станом на 15 травня 4,3 мільйона людей обрали і підписали декларації з лікарями. Це 10% від населення країни.

Найактивнішими є жителі Вінницької області, 20% з яких обрали лікаря, а також Харківської (16%), Полтавської (15,5%), Чернівецької (13%) та Житомирської (майже 11%) областей. При цьому Харківська область лідирує за кількістю підписаних декларацій - понад 478 тис. штук, пишуть на сайті МОЗ.

Третину всіх укладених декларацій підписали люди віком від 40 до 64 років. Кількість підписаних декларацій із медичного обслуговування дітей становить 23%, наступними за активністю є вікові групи 18-39 років і 65 років і старші (по 22%).

В електронній системі охорони здоров'я вже зареєстровані 20,579 тис. лікарів і 1,194 тис. медзакладів. Понад 72% пацієнтів, які вже обрали свого лікаря, підписали декларації з сімейними лікарями, 15,1% - з терапевтами, 12,3% - з педіатрами.

У МОЗ нагадують, що лікар не може вносити дані у електронну систему без відома пацієнта, а медзаклади – змушувати людей підписувати декларації з дільничними лікарями.

Нагадаємо, за перші два тижні всеукраїнської кампанії з вибору сімейних лікарів та педіатрів зі своїм вибором уже визначилися 447 тис. 288 українців та підписали відповідні декларації.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала в другому читанні та загалом законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема щодо змін у системі фінансування медичних послуг.

ВідеоУляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

Понад 12 тисяч пацієнтів уже визначилися зі своїм сімейним лікарем. Такий результат лише першого дня кампанії "Обери свого лікаря" від МОЗ. Утім відгуки від самих українців про початок реформи дуже неоднозначні. З якими проблемами уже зіткнулись пацієнти і як їх вирішити - поговоримо з виконувачем обов'язків Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун.

Уляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

Залиште свій коментар

Вибір редакції