Перейти до змісту
Україна лідирує за кількістю хворих на кір у Європі: на країну припадає понад 70% усіх заражень

Україна лідирує за кількістю хворих на кір у Європі: на країну припадає понад 70% усіх заражень

Від початку року в Європі зареєстрували 32,3 тис. випадків зараження.

У перші два місяці нинішнього року було зареєстровано 32,3 тис. випадків зараження кором в 42 країнах Європи. На Україну припадає понад 70% усіх заражень.

Про це повідомив Центр новин ООН.

Крім того, зареєстрували 13 смертей внаслідок ускладнення хвороби. Усі випадки смертності від кору припадають на три країни: Албанію, Румунію та Україну.

Загалом за останні 14 місяців в 47 з 53 країн європейського регіону ВООЗ зареєструвала понад 100 тисяч випадків кору і понад 90 випадків смерті, пов'язаних з цим захворюванням.

"Висловивши стурбованість темпами поширення небезпечного вірусу, експерти ВООЗ вирішили створити оперативний центр з надання допомоги найбільш постраждалим країнам. В рамках нового механізму ВООЗ буде допомагати країнам домагатися підвищення охоплення імунізацією", - йдеться у повідомленні.

Кір, захворюваність у Європі, інфографіка
ТСН.ua

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 

Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Як повідомлялося раніше, від 28 грудня 2018 року до 8 травня 2019 року на кір в Україні захворіли 47 383 людини — 22 220 дорослих і 25 163 дитини. Від ускладнень кору померло 16 людей. Нещодавно від ускладнень кору померла 12-річна дитина, яка не могла бути щеплена через протипоказання до вакцини.

Відео Хасиди могли принести кір з Умані до США - The New York Times

Небезпечний вірус поширився у Сполучених Штатах через паломництво хасидів до України. Про це пише американське видання "The New York Times" з посиланням на висновки науковців. Віряни приїздять до Умані щороку, останнє найбільше паломництво було у вересні 2018 року. Саме після цього в Ізраїлі, Великій Британії та США почали фіксувати сотні випадків зараження кором.    

Хасиди могли принести кір з Умані до США - The New York Times

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин