Україна отримає 160 тисяч курсів протиковідного препарату "Молнупіравір"

Дата публікації
Перегляди
66к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна отримає 160 тисяч курсів протиковідного препарату "Молнупіравір"

Фото: Pexels

Препарат "Молнупіравір" використовують для лікування COVID.

За кошти держбюджету закуплено 50 тис. курсів "Молнупіравіру". Препарат переданий міжнародною організацією "Crown Agents" для постачання до України. Решта — 110 тис. курсів — надійде до кінця травня.

Про це повідомили у МОЗ.

Перша поставка препарату вже розподілена по регіонах. Доставка до закладів охорони здоров’я розпочнеться найближчим часом.

"Молнупіравір" — це пігулки, тому не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати.

В Україні препарат використовують для лікування насамперед пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику: надмірну вагу, вік понад 60 років, цукровий діабет або хвороби серця.

Нагадаємо "Молнупіравір" можуть призначати лише лікарі для пацієнтів із груп ризику, тобто: літнім людям; особам з ожирінням; людям з хворобами серцево-судинної системи;  людям з діабетом. Препарат дозволяє запобігати переходу від легкого перебігу коронавірусу до середнього чи тяжкого та зменшення ймовірності госпіталізації чи смерті. 

Препарат "Молнупіравір" заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати тільки у лікаря безкоштовно. Дізнатися, чи забезпечений медзаклад цими ліками можна:

  • за допомогою сервісу "Є-ліки" за посиланням: https://eliky.in.ua/medicament/10356 
  • у структурному підрозділі облдержадміністрації, відповідальному за охорону здоров’я, за контактами: https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja 

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua. 

Нагадаємо, раніше МОЗ перелічило препарати, які застосовуватимуть для боротьби з COVID-19 у лікарнях.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
66к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація