Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна потрапила до списку країн з найвищим рівнем смертності через неправильне харчування

Дієтологи порадили, як покращити свій раціон.

Серед 100 тисяч смертей в Україні, 349 людей помирають через неправильне харчування.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Смерть через неправильне харчування. Саме так помирають 349 українців зі 100 тисяч. За підрахунками Німецького університету імені Фрідріха Шиллера, Україна за цим показником на четвертому місті серед країн Європи.

На думку вчених проблема в тому, що українці вживають замало овочів, горіхів та цільного зерна, натомість забагато солі. 

"Українці - чемпіони за вживанням хлібобулочних виробів. Крім того, що ми отримуємо багато простих вуглеводів, дуже часто хлібобулочні вироби містять і шкідливі жири. Мало вживають овочів, мало вживають фруктів", - говорить дієтолог Наталія Самойленко.

Медики попереджають, що такі здавалося б невеликі недоліки харчування можуть призводити до  серйозних серцево-судинних проблем.  Від підвищеного тиску до різних видів інфарктів.

На жаль, Україна є лідером у світі по серцево-судинним захворюванням, статистично 68-69 відсотків в структурі смертності. Один з критеріїв, чому так відбувається, це наша ментальність, наше ставлення до харчування, способу життя. Для того щоб уникнути цих хвороб слід щонайменше переосмислити свій раціон, - розповів експерт МОЗ з кардіохірургії Костянтин Руденко.

Дієтологи радять продукти білої муки замінити цілозерновими продуктами - це може бути гречка, пшоно, рис. Це можуть бути сорти хліба, які багаті клітковиною. Крім того, замість сосисок краще брати м'ясо та споживати більше овочів. Взимку є такі варіанти, як квашена капуста, гарбуз, морква буряк, топінамбур, селера.

Також для нашого здоров’я важливо дотримуватися режиму харчування. Намагатися їсти у той самий час щодня та обов’язково повноцінно снідати і не переїдати на ніч.

Раніше повідомлялося, що всесвітня організація охорони здоров'я замовила дослідження, яке виявило, що люди, які отримують багато клітковини у своєму раціоні, знижують ризик ранньої смертності на третину.

ВідеоУкраїнці серед лідерів в рейтингу смертності через неправильне харчування

Україна потрапила у список країн з найвищим рівнем смертності через неправильне харчування. Що їсти і чого не їсти, щоб уникнути проблем зі здоров’ям – дивіться у відео.

Українці серед лідерів в рейтингу смертності через неправильне харчування

Залиште свій коментар

Вибір редакції