Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці найбільше недовіряють щепленням: чому вони бояться вакцин та чим це загрожує

Українцям бракує інформації про вакцинацію.

Україна – це перша у світі країна за недовірою до щеплень. Менше третини українців вірять у безпечність вакцинації. Таке дослідження провів благодійний фонд Wellcome Trust у 144 країнах світу, розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Водночас, нашій країні належить ще один рекорд – найбільша кількість хворих на кір. 54 тисячі минулого року перенесли хворобу, 16 людей загинули від ускладнень.

70% українців не довіряють безпечності вакцинації. "Батьки бояться вакцинації, тому що бояться якихось ускладнень", - каже лікар-інфекціоніст Віталій Євтушенко.

Як правило, такі страхи базуються на розповідях знайомих і міфах про вакцинацію, які поширює інтернет. Натомість, для більшості країн світу щеплення давно обов'язкова та звична річ.

"В багатьох країнах там люди вже довіряють. Знають, що це повинно бути", - уточнює лікар.

Найбільше довіряють вакцинації жителі Східної Африки (92%) і Південної Азії (95%). Гарні показники і у наших сусідів – Польщі (80-90%), Словаччини  (70-80%) та Угорщини (80-90%).

"Не може бути в Україні гірше від вакцинації, ніж у тих самих європейських країнах. Ми використовуємо ті ж самі вакцини", - зазначає Євтушенко. 

На думку лікаря, головна проблема полягає в тому, що українцям бракує інформації про вакцинацію. Вони не знають, від чого вона захищає, і наскільки ефективна.

Зараз в державних медзакладах є усі необхідні вакцини. І щеплення для дітей до 18 років роблять безкоштовно.

Нагадаємо, 31 травня повідомлялося, що Верховний Суд заборонив відвідувати дитсадки невакцинованим дітям.

Відео Чому українці бояться вакцинації і чим ризикують, відмовляючись від щеплень

Україна – перша у світі за недовірою до щеплень. Менше третини українців вірять у безпечність вакцинації. Таке дослідження провів благодійний фонд Wellcome Trust у 144 країнах світу. Водночас нашій країні належить ще один рекорд – найбільша кількість хворих на кір. 54 тисячі минулого року перенесли хворобу, 16 людей загинули від ускладнень. Чому українці так бояться вакцин і чим ризикують, відмовляючись від щеплень – Сніданок дізнавався.    

Чому українці бояться вакцинації і чим ризикують, відмовляючись від щеплень

Залиште свій коментар

Вибір редакції