Українські хірурги провели унікальну операцію і врятували життя немовляті

Українські хірурги провели унікальну операцію і врятували життя немовляті

До операції дівчинка не могла нормально дихати

Досі ніхто із дітей з таким діагнозом не вижив.

Українські хірурги із легенів новонародженої дівчинки видалили гігантську пухлину. Хвороба рідкісна, шансів вижити обмаль, а ця дитина ще й мала ускладнення - кіста була інфікована і видаляти її традиційним способом було неможливо, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через тиждень після операції, півторамісячна Катруся пильно дивиться в очі свого рятівника, не плаче і так, як може, намагається заговорити. Зараз про жахливу пухлину нагадує лише шрам та щоденні перевʼязки. До того дівчинка місяць провела у реанімації у кисневій масці, щоб вижити. Дихати на повні груди самостійно не могла. Гігантська, дванадцятисантиметрова кіста тисла, заважаючи працювати і легеням, і серцю. Ґуля була такою, що грудна клітка деформувалась.

В Інститут педіатрії Катю привезли з Вінницької обласної лікарні, місцеві лікарі вже не знали, як їй допомогти. Професор Олексій Слєпов оперує щодня і вже тридцять років, але цей випадок навіть для нього став викликом. Завдання ускладнилось, коли дізнались, що кіста не чиста, в ній є інфекція, яку не можна знищити жодним з наявних антибіотиків. Прооперувати, як завжди, просто розрізавши кісту, було неможливо, бо інфекція могла розійтися по всій грудині.

З батьками хірурги були відверті і попередили, досі жоден з прооперованих дітей із таким діагнозом в Україні не вижив і почали готувати малу до операції.

Керівник відділу хірургічної корекції вроджених вад Олексій Слєпов розповів, що вперше кіста була видалена єдиним блоком, таким чином, вогнище інфекції було повністю вилучено. Це перша така операція в Україні. Хірург зізнається, що занепокоївся, коли побачив, що кіста тріснула. Щілину миттю зашили, щоб інфекція із неї не розлилась по тілу немовляти. Про свою пацієнтку хірурги мовчали тиждень і чекали, щоб зміцніла.

Українські лікарі провели унікальну операцію новонародженій

Українські лікарі провели унікальну операцію новонародженій

Найприкріше, що хворобу майбутньої дитини на ультразвуковому дослідженні під час вагітності жодного разу не помітили, недобре побачили вже за день до пологів. Але мама питань лікареві ультразвукової діагностики не ставитиме, вона рада, що, попри все, донька житиме.

Нагадаємо, що раніше унікальну операцію на серці через ногу провели київські хірурги

Кореспондент ТСН Оксана Щербина.

Повʼязані теми:

Наступна публікація