Перейти до змісту
В Україні щороку виявляють півтори сотні випадків раку грудей у чоловіків

В Україні щороку виявляють півтори сотні випадків раку грудей у чоловіків

У чоловіків така онкологія важче піддається лікуванню.

В Україні щороку виявляють півтори сотні випадків раку грудей у чоловіків. Це дані Національного канцер-реєстру. Порівняно з жінками вони хворіють на цю недугу в сто разів рідше. Але мало хто знає, що таке взагалі можливо. Тому у чоловіків удвічі частіше, ніж у жінок, хворобу діагностують на пізніх стадіях.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пан Федір, так само як і більшість чоловіків, навіть не здогадувався, що таке може трапитися. Але наприкінці літа йому діагностували рак грудей. За словами чоловіка, в нього нічого не боліло, якихось ущільнень він не помічав, але виник нарив. До онкологів потрапив за три місяці після цього.

"Було все нормально. Тоді якесь взявся прищик. Зробився нарив. Видусив. І всьо. Тай як у селі - самолікуванням. Тоді прийшов до лікарні. Ще два тижня мазь прикладав. А тоді вже направили сюди", - розповідає він.

До Черкаського обласного онкодиспансеру щороку потрапляє до 6 таких пацієнтів.

"Рак грудної залози складає десь в районі 0,2 відсотка. Тобто він не є таким дуже розповсюдженим серед чоловіків", - каже лікарка-онкологиня Галина Таран.

"Там є точно така тканина, тільки вона не розвинена, як у жінки, але тим не менше там може з'явиться рак", - додає хірург Олег Тюрін.

Відео Грудей нема, а хвороба є: кожен сотий випадок раку – у чоловіків

Грудей нема, а рак є. Кожен сотий випадок раку - у чоловіків. Понад тисяча чоловіків живуть із таким діагнозом. При цьому дуже мало хто знає, що таке взагалі можливо. Тому у чоловіків удвічі частіше, ніж у жінок, пізно діагностують. Детальніше – у сюжеті.  

Грудей нема, а хвороба є: кожен сотий випадок раку – у чоловіків

У чоловіків така онкологія важче піддається лікуванню. А оскільки хвороба справді рідкісна, її симптоми часто не розпізнають.

"Вік наших пацієнтів з раком грудної залози становить в середньому 71 рік. Сімейний лікар повинен звертати увагу на стан грудної залози. Це може бути просто зміна форми. Зміна соска і орели. Ущільнення якісь в молочній залозі", - пояснив хірург.

У Європі та Америці таких випадків знаходять на 30% більше. Лікарі кажуть, це пов'язано з тим, що там у профілактичне обстеження чоловіків входить і огляд молочної залози. В Україні - акцент на ранньому виявлені в жінок.

Пан Федір наразі проходить хіміотерапію. На нього ще чекає видалення пухлини. Чоловік зізнався, що розповів свою історію ТСН, бо попросили медики, яким дуже вдячний, і на лікування згодився.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин