В Україні виявили новий "Омікрон": чим він відрізняється від попереднього і що з вакциною

Дата публікації
Перегляди
16к
Час на прочитання
1 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні виявили новий "Омікрон": чим він відрізняється від попереднього і що з вакциною

Фото: Associated Press

Йдеться про різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”.

Наразі відомо про 7 випадків різновиду “Омікрону” "ВА.5”.

Хворих зареєстровано у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших регіонах. Дослідження (“секвенування” на мові епідеміологів) зразків триває, повідомляє МОЗ,

"Що це фактично означає? По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється", - повідомили фахівці.

Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають. 

Чи діє вакцина на цей різновид? 

Наявна інформація про нові штами коронавірусу  свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. 

Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму "Омікрон". Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація