Вакцина проти хвороби Лайма перейшла до третьої фази випробувань - Pfizer

Вакцина проти хвороби Лайма перейшла до третьої фази випробувань - Pfizer

Фото: Facebook.com/Ольга Богомолець

VLA15 - це єдина вакцина проти хвороби Лайма, що перебуває в клінічній розробці.

Компанія Pfizer розпочала третю фазу клінічних випробувань своєї вакцини-кандидата проти хвороби Лайма VLA15 сумісно з французькою компанією Valneva SE.

Про це повідомили на сайті Pfizer.

Біотехнологічні компанії наразі набирають близько шести тисяч учасників віком від 5 років у 50 регіонах Європи та США, де є ендемічна хвороба Лайма. Вони отримають три дози вакцини під назвою VLA15 або плацебо, а потім бустерну дозу.

"У зв’язку зі зростанням глобальних показників хвороби Лайма надання людям нового способу захисту від цієї хвороби є більш важливим, ніж будь-коли", - заявила Анналіза Андерсон, старший віцепрезидент і керівник відділу досліджень і розробки вакцин Pfizer. 

VLA15 - це єдина вакцина проти хвороби Лайма, що перебуває в клінічній розробці. Вона націлена на бактерії Borrelia burdorferi, головну причину хвороби, що передається кліщами, і "продемонструвала сильну імунну відповідь і задовільний профіль безпеки в доклінічних і клінічних дослідженнях".

Якщо випробування покажуть, що вакцина безпечна та ефективна, у Pfizer кажуть, що зможуть подати запити на схвалення до Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США та Європейського агентства з лікарських засобів 2025 року.

Раніше ТСН.ua писав про вакцинацію котів: чому потрібна та від чого захищає.

COVID наступає: хто може робити бустерне щеплення і якими вакцинами - Олександр Заіка в ТСН

COVID наступає: хто може робити бустерне щеплення і якими вакцинами - Олександр Заіка в ТСН

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація