Гучний скандал: МОЗ залишило сотні тисяч хворих без ліків від смертельних недуг

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гучний скандал: МОЗ залишило сотні тисяч хворих без ліків від смертельних недуг

В Україні не відбулися 80 відсотків державних тендерів на закупівлю ліків / olex-kurinniy.livejournal.com

В Україні не відбулися 80 відсотків державних тендерів на закупівлю ліків.

Міністерство охорони здоров'я поставило під загрозу життя сотень тисяч хворих українців, у тому числі й дітей. Тих, хто цілком залежить від державного постачання ліків від смертельних недуг: рак, ВІЛ-інфекція, гемофілІя. 80% тендерів на закупівлю ліків - провалено. Не закупили навіть усіх потрібних дитячих вакцин. Громада б'є на сполох: жодного разу за останні десять років незалежності України пацієнтів не лишали напризволяще без лікування за цими програмами.

І це в ситуації, коли міністерство очолила людина, якій довіряли особливо: після самовідданої роботи на Майдані. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

МОЗ поставило під загрозу життя сотень тисяч хворих українців

МОЗ поставило під загрозу життя сотень тисяч хворих українців

Пікетувати урядовців приходять десятки родин. В Україні чи не вперше за багато років досі не провели тендери за закупівлю життєво необхідних препаратів із 18 лікувальних програм. Батьки дітей як крик про допомогу до міністрів несуть дитячі черевички. Адже поки чиновники зволікають, діти можуть не пережити бюрократичні процедури.

2014-й також ввійде в історію України ще й як рік недоступних дитячих щеплень. Держава цьогоріч підняла вимоги до вакцин, проте співпрацю з виробниками, здебільшого європейськими, не налагодила. Російські вакцини, які досі використовували, нині лежать на складах і вважаються в Україні забороненими, механізму їх застосування вчасно не продумали.

Поки люди самотужки шукають ліки на "чорному ринку" і вакцини в приватних клініках, медичні керівники знову обіцяють. Але пояснити, що відбулося, не вважають за необхідне.

Серед виправдань - і курс долара, і здорожчання ліків, і змова виробників, які не йдуть на торги, і Антимонопольний комітет, який, розглядаючи скарги, затягує тендери. Усе це насправді для хворих, яким уже завтра треба ліки і без яких діти або помруть, або стануть інвалідами, нічого не варте.

Громадські активісти минулу медичну владу критикували за завищені ціни і ручний корупційний контроль закупівель. Але й уявити не могли, що ситуація може стати ще гіршою. Та вкотре переконуються - без тиску громади чиновники не працюють.

Уже в понеділок, 29 вересня, обіцяють екстренне спецзасідання уряду саме з питань закупівель ліків. Проте ситуація патова - законного механізму закупити ліки, які треба хворим уже вчора, поки немає. Єдиний вихід - політичне рішення, яке дозволить негайно, в режимі надзвичайного стану, закупити необхідне.

А далі, твердять громадські активісти, потрібно жорстко покарати винних саботажників і бездарних управлінців, винних у створенні загрози для життя людей - і це, якщо ніхто не помре. Та головне - докорінно і нагально реформувати медичні закупівлі.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Наступна публікація