Як помітити небезпечну патологічну втому: поради спеціаліста

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кожна друга людина на планеті страждає від патологічної втоми.

Астенія або патологічна втома, попереджає організм про наявність більш серйозних проблем. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" поговорили зі спеціалістом.

Втома, знесилення, головний біль та порушення сну – це стан знайомий багатьом українцям. Саме ці симптоми можуть вказувати на астенію, або синдром хронічної втоми.

"Немає людини, яка б не хворіла і не переживала астенічний синдром. Практично немає", - каже психіатр Олег Чабан.

У разі астенії люди скаржаться на нестачу енергії, що може тривати тижнями. Сили не відновлюються навіть після відпочинку.

"Людина не може відпочити від власної втоми. Вона не може принести собі задоволення від того, що проведе час в колі друзів, буде переключатися на щось інше, добре смачно поїсть і так далі. Отже, зміна діяльності не буде приводити її назад в норму", - розповідає лікар.

Ігнорувати вияви астенії не варто. Хронічна втома, якої люди часто соромляться, може сигналізувати про небезпеку в організмі, яку слід негайно лікувати.

"Астенічний синдром дуже часто супроводжує хронічні захворювання. Це широкопоширений синдром, на який потрібно обов’язково реагувати", - уточнює Чабан.

Для профілактики астенії відмовтеся від шкідливих звичок, їжте більше продуктів багатих білками та вуглеводами, нормалізуйте режим дня та більше відпочивайте. Якщо ж це не допомагає, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун пояснила, чому після новорічних та різдвяних свят виникає відчуття втоми, що воно може означати та як його подолати.

ВідеоЗаступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Станом на 8 квітня декларацію з лікарем підписали трохи більше 27 мільйонів українців. Найбільше людей уже обрали свого сімейного лікаря у Вінницькій, Сумській, Хмельницькій та Полтавській областях. Що буде з тими українцями, які ще не обрали сімейного лікаря? Та на які безоплатні послуги 2019 року можуть розраховувати пацієнти, які підписали декларацію? Про це говоримо просто зараз у студії Сніданку з Павлом Ковтонюком - заступником міністра охорони здоров'я України. 

Заступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Залиште свій коментар

Вибір редакції