Як вгамувати свій гнів: користувачі Мережі поділилися найефективнішими методами

Автор
Ірина Лаб'якІрина Лаб'як
Дата публікації
Перегляди
4578
Час на прочитання
5 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як вгамувати свій гнів: користувачі Мережі поділилися найефективнішими методами

Як заспокоїти гнів – поради з Інтернету / Фото: Unsplash

Якщо є якась емоція, якої справді важко позбутися, то це гнів. Немає нічого поганого в тому, щоб злитися – зрештою, це емоція, яка може сигналізувати, коли межу перейдено, і вона є необхідною складовою виживання. Водночас існують деякі нездорові способи обробки гніву – фізичне чи емоційне насильство над людиною.

Користувачі Reddit поділилися в Мережі, що роблять для того, щоб заспокоїти свій гнів. Так, дехто бігає, хтось робить дихальні вправи, а ще хтось споживає гострі страви.

Про це повідомляє BuzzFeed.

Під час місяця психічного здоров’я автор статті знайшов тему на Reddit, де користувач u/Grouchy-Trip9582 запитав: "Що ви робите, щоб заспокоїти свій гнів?". Ось, що відповідали на це інші користувачі:

Усамітнення

"Я маю піти від людей", – u/xo_lily_xo.

"Те саме, але це майже неможливо з двома молодшими дітьми. Мені здається, я тримаюся у Книзі рекордів Гіннеса за кількістю разів, коли намагався пробратися до вбиральні, щоб справити потребу, але мені завжди заважали", – u/baldymcbaldyface.

Приготування їжі

"Думай про приготування їжі. Це звучить дивно, але я обговорюю, що приготую на вечерю, і перебираю інгредієнти в своїй голові. Таким чином я відволікаюся від гніву, і це дає мені час осмислити свої почуття", – u/TeaAndBaileys.

Пошук причини гніву

"Відступіть і запитайте себе, чому те, що мене злить, викликає у мене злість. Чи це захисна позиція, тому що те, що я сприймаю як належне, було оскаржено? Чи це було навмисно підбурювальне твердження, спрямоване на те, щоб розлютити мене заради уваги? Чи я втрачаю розуміння причини, через яку хтось може зробити або сказати щось, що здається образливим на перший погляд? Чи людина, з якою я розмовляю, справді надто необізнана або ж дурна, щоб зрозуміти наслідки того, що вона говорить чи робить? Чи після того, як усі інші можливі причини вичерпано, гнів виправданий? І поки я пройду через усе це, навіть якщо це виправдано, я достатньо охолону, щоб поводитися раціонально, незважаючи на будь-який прихований гнів", – u/MrLuxarina.

Цей допис прокоментував інший користувач, який зазначив, що його автор підсумував в одному коментарі те, на що люди витрачають тисячі під час психотерапії.

"Просто продовжуйте запитувати, чому ви відчуваєте те, що відчуваєте, допоки не дійдете до кореня проблеми. Я злий на цю людину. Чому? Тому що вона накинулася на мене. Чому? Тому що це фігня", – у/R.Flurkin.

Спів

"Я починаю співати щось у своїй голові. Щось заспокійливе, наприклад Pink Floyd або будь-яку кількість пісень Black Sabbath", – u/Sharonfromhell.

Аналіз

"Мій терапевт сказав мені, що здебільшого гнів є реакцією на різні почуття. Я намагаюся проаналізувати, що я відчуваю, і проникнути у суть цих відчуттів. Іноді це важко, тому що гнів – це зазвичай миттєва реакція, і її справді важко вгамувати. Але щоб уникнути суперечок, краще проаналізувати. Це також допомагає вам краще розуміти інших", – u/turdennis.

"Існує "колесо почуттів", яке перераховує гнів як первинну емоцію, а потім перераховує вторинні емоції як розчарування, яке розгалужується на зраду, неповагу, приниження, що поділяється на ревнощі та висміювання, і так далі. У мене проблеми з гнівом, і цей інструмент допоміг мені зрозуміти реальну причину моєї реакції. Сказати своєму терапевту, що я злий, не допомогло, але я не міг придумати іншого слова. Я тримаю "колесо почуттів" під рукою, щоб я міг звертатися до нього, навіть коли я розлючений", – u/FreedomFinallyFound.

Користувач описав механізм для вгамування гніву:

  • заспокойся;
  • визнай, що ти справді відчуваєш,
  • почни з'ясовувати, чому ти це відчуваєш,
  • підготуй аргументовану відповідь,
  • зроби брелок і наклейку.

Стоїцизм

"Чи читали ви коли-небудь про стоїцизм? Значною частиною цього є нейтральність сприйняття. Зміна того, як ви сприймаєте світ, може допомогти вам контролювати, як ви на нього реагуєте. Зробіть глибокий вдих, відпустіть ситуацію та виконайте вправу на заземлення", – u/randompersons90.

Техніка "п’яти почуттів"

"Для мене сильні емоції – як поїзд, що мчить. Я не можу "просто дихати". Спочатку мені потрібно, так би мовити, перевести подих. Мені дали спробувати техніку під назвою "П’ять почуттів". Це дуже допомагає, коли я відчуваю сильні емоції. Назвіть п’ять речей, які ви можете побачити, чотири речі, які ви можете відчути, три речі, які ви можете почути, дві речі, які ви можете понюхати, і одну річ, яку ви можете спробувати", – радить один з користувачів.

"Вибийте лайно з подушок на моєму ліжку", – u/Arspen.

"Прикусити собі язика"

"Я намагаюся зрозуміти, чому я реагую гнівом на цю ситуацію, але перший крок – це, образно кажучи, прикусити собі язика, перш ніж сказати щось деструктивне. Я можу бути досить різким, коли я злий, і майже одразу про це шкодую. Слова вислизають від мене. Я намагаюся нагадати собі, чи ціль заслуговує на це, і чи заслуговую я на жаль, який неминуче настає. Крім того, – чи те, що я хочу сказати імпульсивно, стосується того, що мене розлютило. Потім спробуйте подумати, як спрямувати або продуктивно висловити гнів, або принаймні вивільнити його таким чином, щоб не сваритися. Або підбираючи тактовні слова, або подзвонивши другові за чашкою чаю та привітно висловлюючись. Раніше я дуже легко плакав від гніву, тому що не знав, як інакше його вивільнити", – u/shrugea.

Дотики

"Я торкаюся великими пальцями різних частин долоні. Це допомагає бути налаштованим на поточний момент", – u/LitrallyCantEven.

Біг

"Біг. Пробіжка врятувала мій психічний стан більше, ніж я можу уявити", – u/OweTheHughManatee.

Гостра їжа і прогулянки

"Я їм гостру їжу або гуляю. Гостре допомагає мені перенаправити запал гніву, а ходьба допомагає розсіяти енергію в іншому місці", – u/robyn_396.

Дихальна техніка

"Техніка подвійного дихання". Ви робите один великий вдих, щоб розширити легені майже до повної потужності, затримуєтеся на чотири секунди, потім робите ще один менший вдих і затримуєтеся на чотири секунди. Потім я роблю великий видих, поки в моїх легенях майже не залишиться повітря, затримуюся на чотири секунди та згинаю діафрагму, щоб потім зробити легкий видих. Потім я повертаюся до нормального дихання і розумію, наскільки це надзвичайно допомогло. На мій погляд, утримання протягом чотирьох секунд між кожним інтервалом справді допомагає очистити розум і знизити напруженість у тілі", – u/MEURSIICC.

Нагадаємо, українські юристи розповіли, як захистити себе в разі домашнього насильства.

Як гнів перетворити на енергію для справ - схема від нейродослідниці Наталії Каді

Як гнів перетворити на енергію для справ - схема від нейродослідниці Наталії Каді

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4578
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація