Як відрізнити кір, вітрянку та краснуху. Порада експерта

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Все більше українців хворіють на кір.

Дитячий інфекціоніст Віталій Євтушенко розповів, як відрізнити кір від вітрянки. Наочні приклади показали в ефірі "Сніданку 1+1".

За його словами, точно відрізнити одну хворобу від іншої можуть тільки лікарі. Бо не всі симптоми очевидні.

"Проте, краснуха провокує дрібний, округлий висип. А от небезпечне захворювання кір починається з температури і явищ схожих на ГРВІ – кашель, нежить. А потім десь на 3-4 день з’являється висипка. Вона частіше нагадує такі крупні плями. Вони можуть зливатися між собою утворюючи візерунки, і характерно теж для кору, що він з’являється в першу чергу на обличчі, на голові", - розповів Євтушенко.

Але є 100% симптом кору. Це поява білих цяточок у роті, які можуть мати невелике почервоніння навколо. Їх можна порівняти з манкою, бо вони маленькі і круглі.

За словами інфекціоніста, спеціального лікування від кору немає. Лікарі борються з симптомами. Головна небезпека хвороби – ускладнення, які він може викликати. Наприклад пневмонію або енцефаліт (запалення мозку).

Саме тому важливо у разі появи будь-якого висипання разом із температурою одразу звертатися до лікаря. Зазначається, що вакцинація зменшує ризик захворювання. Крім того, в Україні є комплексні вакцини від кору, паротиту і краснухи (КПК).

Нагадаємо, 22 січня повідомлялося, що у 2019 році близько 8,5 тисячі українців захворіли на кір.

ВідеоЯк відрізнити вітрянку від кору

8,5 тисяч українців захворіли на кір з початку року, померло 5 людей. Найбільше небезпечна хвороба дошкуляє Одещині. Єдиний надійний спосіб захиститися від неї - зробити щеплення, але на вакцинацію не всі погоджуються. Як відрізнити кір від звичайної застуди та інших хвороб – дізнайтесь у відео.

Як відрізнити вітрянку від кору

Залиште свій коментар

Вибір редакції