Збільшення інфарктів, депресій, самогубств, медичних помилок: як переведення годинників впливає на людей
Урядовці звикли пояснювати зайві оберти годинника економією електрики.

Переведення годинників істотно погіршує здоров‘я людей: викликає інфаркти, депресії і збільшує кількість медичних помилок. З такою заявою виступили вчені з Американської академії сну. Від переведення стрілок відмовилися Ісландія, Білорусь і Росія.
Україна разом із рештою європейських держав переходить на зимовий час цієї неділі, 25 жовтня, хоча вже навіть енергетики не бачать у тому суттєвої економії. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
В Американській академії сну заявили, що звикнути до подорожей у часі двічі на рік неможливо. Зібрали думки вчених і звернулися до урядовців, аби ті лишили годинники в спокої: "Під час переведення годинників ми бачимо збільшення кількості серцевих нападів, депресій, спроб самогубства. Буквально попереднього місяця вийшло дослідження, яке демонструє зростання кількості медичних помилок лікарями. Особливо навесні, коли ми спимо на годину менше, це може призвести до значної біди".
Урядовці звикли пояснювати зайві оберти годинника економією електрики. Але від часів вісімдесятих, коли Україна вперше посунула час, ритм життя повністю змінився.
Радянські люди прокидалися, вмикали світло, рушали на виробництво і поверталися з нього за одним і тим самим графіком. Відтак, піки споживання були чіткими і їх справді можна було зменшити, прив’язавши ритм до сонячного.
Відео Переведення годинників: як впливає на здоров'я перехід на зимовий час
Може викликати інфаркти, депресії й збільшувати кількість медичних помилок. Усе це про переведення годинників при переході на зимовий час, застерігають науковці й медики. Стрілки на годину назад українцям крутити вже у ніч на неділю. Звідки взялася традиція переводити годинник, до чого насправді призводять зайві оберти та як підготуватися до зміни часу – дивіться далі в сюжеті.

Але українці більше не живуть за однаковим розкладом. Лікарям та енергетикам зламати систему поки що не вдалося.
Тому лікарі радять потроху змінювати час ранкового будильнику, аби організм адаптувався до нового ритму без ускладнень.