Жуйдемен – схудни до смерті

Камчатські наркополіцейські виявили в партії БАД "Жуйдемен" небезпечну дозу миш'яку.

Камчатські наркополіцейські виявили в партії БАД "Жуйдемен" небезпечну дозу миш'яку. Крім отрути в препаратах для схуднення експерти виявили заборонену в Росії сильнодіючу речовину. Не дивлячись на такий склад, китайський засіб до сих пір вважається найпопулярнішим товаром в аптеках.

Федеральна служба з контролю за оборотом наркотиків (Держнаркоконтроль) виявила чергову небезпечну партію засобів для схуднення. Про знахідку "Газеті.Ru" повідомили в камчатському управлінні Держнаркоконтроля. За даними прес-служби цього відомства, в капсулах біологічно активної анорексигенної (що пригнічує апетит) добавки "Північне диво 1+2" експерти виявили сильнодіючі речовини сибутрамин і сибутрамин-м, заборонені до розповсюдження на території Росії. В той же час склад препаратів китайської серії "Жуйдемен", що поширена на Камчатці, привів експертів в шок.

Активною речовиною в них був миш'як.

У капсулах "Жуйдемен", популярних на півострові, ПДК токсичної речовини опинилася перевищена в 6,2 разу. У однойменному чаї для схуднення – в 1,8 разу.

Проте контроль за оборотом засобів для схуднення схожих на чай "Жуйдемен" значно ускладнюється його "нелікарським статусом".

Річ у тому, що для реалізації БАД достатньо експертного висновку ДУ НДІ харчування РАМН. Наприклад, у виданому інститутом свідоцтві на "Жуйдемен" так і написано: для реалізації населенню через аптечну мережу, спеціалізовані магазини, відділи торговельної мережі як БАД – джерела флавоноїдів, танінів і кофеїну. За даними довідково-інформаційної служби "Фармконтроль", що тестує вплив препаратів на організм людини і перевіряє наявність ліцензій на реалізацію, "Жуйдемен" не є лікарським засобом, а значить, не проходив обов'язкову програму клінічних випробувань для реєстрованих лікарських засобів.

Компанія-виробник (холдинг "Шень Ча – Чудовий чай" в китайській провінції Цзянси) в анотації до свого БАДу вказує на його загальнозміцнюючу дію на організм, благотворний вплив на обмін речовин і зниження надмірної ваги. У протипоказаннях же записана лише одна строчка: індивідуальна нестерпність компонентів, в "камчатському" випадку – миш'яку. Втім, в червні 2006 року "Жуйдемен" з миш'яком був ходовим продуктом і в Челябінську. Після вилучення тисячі упаковок отруйного препарату прокуратура порушила кримінальну справу проти постачальників.

Тоді ж в одній з роздрібних аптечних мереж Пермі було вилучено 9 кг "Жуйдемена" з психотропним сибутрамином в складі. У Новосибірську одна з комерційних структур сама звернулася до наркополіцейських з проханням перевірити запаси "Жуйдемена" на наявність цього психостимулятора. Після експертизи на утилізацію відправили більше 5 тис. упаковок по 60 капсул. "Роспотребнадзор" на Кузбасі під час планової перевірки знайшов в цілющому чаї для схуднення цвіль, кишкову паличку і той же психотропний сибутрамин. Горезвісні сибутрамин знайшли в Нижньому Новгороді – і теж в капсулах "Жуйдемена".

Сьогодні аптеки по всій Росії продовжують продавати, а наркополіцейські – вилучати небезпечні препарати для схуднення у всіх регіонах країни.

До речі, в московських аптеках "Жуйдемен" вважається найприбутковішим товаром зі всього асортименту засобів для схуднення.

Ефективність подібних БАД готові оспорити представники офіційної медицини. Лікарі не радять зловживати препаратами, що гарантують за місяць вивести з організму всі шкідливі речовини. "Як правило, лікарі не призначають пацієнтам БАД. Головна їх проблема в невстановленому складі: завжди є розбіжність між декларованим списком компонентів і змістом. Людям, страждаючих через надмірну вагу, прописується медикаментозне лікування відповідно до дозволеного списку лікарських засобів", – розповів "Газеті.Ru" керівник одній їх столичних клінік, лікар загальної практики Андрій Резе.

За його словами, в загальнотерапевтичній практиці БАДи не застосовуються, тим більше лікар ніколи не виписує пацієнтові миш'як. "Сьогодні навіть в стоматології, яка раніше широко використовувала миш'як, знайдені сучасні, ефективніші і безпечніші, способи лікування. У медицині він використовується украй рідко. Але якщо зважитеся приймати миш'як у складі БАДа, у вас є всі шанси померти, як історична особа. У минулому миш'як застосовувався для вбивства. Смерть від нього дуже болісна", – додав медик.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: