„Жіноча логіка” існує!

Вчені довели, що при рішенні одних і тих самих задач чоловіки і жінки „використовують” різні зони головного мозку.

Вивчаючи особливості будови головного мозку різних людей, учені з Університету Каліфорнії виявили, що у чоловіків і жінок, що навіть мають однакові інтелектуальні здібності, в деяких зонах головного мозку різко відрізняється співвідношення сірої і білої речовини. 

Так, виявилося, що в "інтелектуальних центрах" (зонах, відповідальних за логічний аналіз і обробку абстрактної інформації) головного мозку чоловіків міститься приблизно в шість разів більше сірої речовини, ніж у жінок. А от у жінок в цих же зонах міститься в дев'ять разів більше білої речовини, ніж у чоловіків. Враховуючи той факт, що сіра речовина - це переважно тіла нервових клітин, тобто "структурні елементи" мозку, що забезпечують власне обробку інформації, а біла речовина - це відростки нейронів, що передають інформацію, картина стає досить цікавою.

 З одержаних дослідниками даних можна зробити висновок про те, що жіночий і чоловічий мозок мають принципово різну фізіологію - вони використовують різні "базові принципи" обробки і аналізу сигналів, що надходять ззовні, а також по-різному реагують на стимули, відповідні рішенню абстрактних задач.

Дослідники виявили і деякі інші відмінності між чоловічим і жіночим мозком, пояснюючі основні особливості поведінки представників різних полів. Так, виявилося, що при рішенні логічних задач у жінок активуються переважно зони кори, розташовані в лобовій частці мозку - там, де знаходяться центри контролю рухів, емоцій і мови. 

На думку фахівців, це пояснює високу емоційність жінок, а також характерну для них межу - схильність до ухвалення не логічних, а "плотсько-емоційних" рішень. А ось у чоловіків логічні центри виявляються тісно зв'язані в першу чергу із зонами, відповідальними за обробку зовнішніх стимулів. Саме тому, вважають учені, чоловіки схильні ретельніше зважувати всі чинники і виносити чітко обґрунтовані логічні рішення.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: