КОСМІЧНИЙ ДРАКОН

SpaceX показав, як виглядатиме майбутнє пілотованих космічних польотів
У 2017 році компанія SpaceX збирається здійснити перший політ астронавтів до Міжнародної космічної станції на її кораблі Crew Dragon, зробленому на замовлення NASA. Розробники корабля запевняють, що їхній апарат ХХІ століття зробить революцію у доступі до космічного простору. ТСН.ua покаже, як саме це відбудеться.
КОНСТРУКЦІЯ КОРАБЛЯ
Dragon V2 - багаторазовий пілотований космічний корабель. Він виводитиметься на орбіту ракетою-носієм Falcon 9 зі стартового комплексу LC-39A в Космічному центрі Кеннеді. Апарат є вдосконаленою версією Dragon, яка дозволить екіпажу діставатися МКС і повертатися на Землю з повним контролем процедури приземлення.

Розробники Dragon намагалися забезпечити як комфортний переліт науковців, так і їхню безпеку під час здійснення місії. У капсулі Dragon V2 одночасно зможуть перебувати до семи астронавтів . Під час польоту вони будуть одягнені в розроблені SpaceX костюми життєзабезпечення, які дозволяють вижити в разі розгерметизації кабіни.
ВИПРОБОВУВАННЯ
6 травня 2015 року Dragon V2 стартував зі стенду, що імітує верхню частину ракети-носія Falcon 9. Всі 8 двигунів SuperDraco працювали протягом 5,5 секунди, потім, під час досягнення апогею на 1187 м був від'єднаний вантажний відсік, за кілька секунд були випущені 2 гальмівні, а потім і 3 основні парашути. Корабель приземлився на воду за 99 секунд після запуску за 1202 м від стартового майданчика. Dragon V2 досяг швидкості 160 км/год за 1,2 секунди, максимальна швидкість становила 555 км/г.
ІНТЕР'ЄР ТА ОБЛАДНАННЯ
Crew Dragon був розроблений для приємного польоту. Розробники зазначають, що з чотирма вікнами пасажири насолоджуватимуться виглядом Землі, Місяця та іншими об'єктами Сонячної системи з місць, які виготовлені з карбону та матеріалу Алькантара, схожого на замшу.
Апарат оснащений вдосконаленою системою катапультування капсули з екіпажем (яка була протестована на початку цього року). Під час катапультування астронавти відчуватимуть перевантаження, які можна порівняти з тими, що виникають на атракціонах в Діснейленді.
Дисплеї Crew Dragon надаватимуть інформацію в режимі реального часу про стан космічного корабля, відстань до пункту призначення і умови за бортом
Crew Dragon обладнаний клімат-контролем та Системою підтримки життя (ECLSS), що забезпечує зручне і безпечне середовище для членів екіпажу.
ВІРТУАЛЬНИЙ ПОЛІТ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ