СПОКУСА СКЛА І МЕТАЛУ

Ще торік корейська компанія Samsung вирішила подивитися на всі лінійки своїх смартфонів під іншим кутом та вивести на ринок їхні нові інтерпретації. Ще більше скла і металу – під таким гаслом світ побачила оновлена серія Galaxy A (2016), вразивши абсолютно новим луком одразу трьох моделей: Galaxy A3 (2016), Galaxy A5 (2016) та Galaxy A7 (2016).

Нові гаджети відрізняються від своїх молодших побратимів не тільки неперевершеним поєднанням скла і металу, а й більш преміальним виглядом та наявністю передових технологій. Однак це далеко не всі метаморфози, яких зазнало сімейство Galaxy A (2016).

Коли береш телефон у руки, здається, що це абсолютно інша серія, абсолютно новий смартфон. Так і є, лінійка отримала грандіозні зміни у дизайні. Приємний подив викликає й вартість смартфонів.
ДИЗАЙН
Нові смартфони Galaxy A (2016) дійсно отримали стильний та сучасний дизайн. По-перше, можна обрати один із чотирьох кольорів – рожеве золото, чорний, білий та золотий. По-друге, це неперевершений танок скла із металом.

По-третє, тепер дивитися вічно можна не тільки на вогонь та воду, а й на смартфони Galaxy A (2016), оскільки їхній зовнішній вигляд перевищує абсолютно всі очікування. Зовні смартфон без перебільшень шикарний - завдяки поєднанню міцного металу та скла Gorilla Glass. Чи варто окремо говорити, що якість зображення відмінна?
Сьогодні це справді чудовий екран, який зберігає усі сильні боки: насичені кольори та бездоганний чорний, а зображення ніби торкається пальців. Вишенькою на тістечку є 2.5D екран, який порівняно з звичайним плоским 2D склом трохи вищий бічної рамки.

А його вигнуті кути створюють візуальний ефект краплі води, що лежить на поверхні.
Можу зробити висновок, що дисплей якісно іншого рівня. На фото та відео не можна цього показати/побачити, але я дійсно розчиняюся в картинці, дивлячись просто на робочий стіл смартфона.

Попри невелику ціну, девайс виглядає дуже дорого. Все ж скло та метал – це не дешевий пластик. Серед усього іншого тонка металева рамка - дуже міцна, і зігнути пристрій буде надто складно, якщо взагалі можливо. До того ж мені сподобалися кнопки блокування та керування гучністю. Особливо останні - вони розділені і мають більш чіткий відгук, тому користуватися ними дуже зручно.
ЧИМ ЦІКАВЕ СІМЕЙСТВО
Наймолодша модель називається Galaxy A3 (2016). Вона оснащена 4,7-дюймовим екраном з HD-роздільною здатністю (1280 х 720 пікселів), чотириядерним процесором, що працює на тактовій частоті 1,5 ГГц, 1,5 ГБ оперативної пам'яті, а також вбудованим накопичувачем на 16 ГБ (є підтримка карт пам'яті до 128 ГБ). Ясна річ, що матриця тут Super AMOLED, є підтримка Wi-Fi, Bluetooth, NFC.

Смартфон ще й досить тонкий - 7,3 міліметра. Гаджет працює під Android 5.1 Lollipop. Що стосується камер, то основна тут 13-мегапіксельна (f/1.9), а фронтальна - 5-мегапіксельна (теж f/1.9). За автономність відповідає акумулятор на 2300 мАг. Щодо ціни, то вона стартує з 7 999 гривень.
Далі у нас іде більш удосконалена модель - Galaxy A5 (2016). Екран тут вже 5,2-дюймовий з роздільною здатністю Full HD (1920 x 1080 пікселів), але матриця теж Super AMOLED (в принципі, це цілком логічно і очікувано). Процесор у цьому рішенні восьмиядерний, але працює він вже на тактовій частоті 1,6 ГГц. Об'єм оперативної пам'яті в A5 також цікавіший - 2 ГБ.

З вбудованою пам'яттю така ж ситуація, як і у випадку з Galaxy A3 (2016) - 16 ГБ + слот для карт пам'яті до 128 ГБ. Версія Android - 5.1. Ситуація з камерами теж схожа: 13 мегапікселів і 5 мегапікселів, проте тут в основному модулі є оптична стабілізація. На додачу до всього цього Galaxy A5 (2016) підтримує Samsung Pay. Є сканер відбитків пальців. Акумулятор - 2900 мАг, підтримка функції швидкої зарядки. Ціна питання – 9 999 гривень.
І найголовніший у сімействі - Galaxy A7 (2016). Тут вже 5,5-дюймовий екран, роздільна здатність Full HD (1920 x 1080 пікселів) і така сама матриця Super AMOLED. Процесор схожий з Galaxy A5 (2016) - восьмиядерний на 1,6 ГГц. Оперативної пам'яті 3 ГБ, 16 ГБ вбудованої пам'яті + підтримка карт пам'яті до 128 ГБ. Акумулятор теж цікавіший - 3300 мАг. Версія Android - 5.1.

Ситуація з камерами аналогічна до Galaxy A5 (2016): 13 мегапікселів + OIS та 5 мегапікселів. Не обійшлися смартфони, звичайно ж, і без GPS, Wi-Fi і Bluetooth. Безперечно, тут теж є сканер відбитків пальців. Ціна - 11 999 гривень.

Старт продажів усієї лінійки Galaxy A (2016) розпочався 16 січня 2016 року. Крім того, користувачів, як і власне мене, порадує платіжний додаток Приват24**, який дозволяє здійснювати безконтактні платежі у всьому світі просто за допомогою смартфона.
КАМЕРА ТА АКУМУЛЯТОР
Всі телефони серії Galaxy A (2016) працюють під управлінням Android 5.1.1, але під фірмовою оболонкою TouchWiz його не впізнати. На екрані блокування, крім сервісної інформації, відображається час, дата та погода. Зупинятися детально на описі андроїдних функцій не хотілося б, оскільки в кожному смартфоні вони однакові та майже нічим не відрізняються, ну хіба що тільки дизайном. Тому пропоную обмежитися скріншотами екрану.
Більше хотілося б поговорити про камери та акумулятор. Особисто я, вибираючи смартфон, окрім спритного процесора та обсягу оперативки, часто звертаю увагу саме на ці моменти, а надто на батарейку. Як я писала вище, вся лінійка оснащена 13-мегапіксельними основними камерами і 5-мегапіксельними фронтовими.

За таких параметрів знімки виходять насичені та чіткі, навіть в умовах поганого освітлення, і навіть уночі. Крім усього іншого, у камерах смартфонів серії Galaxy A (2016) є оптична стабілізація і спецрежими для селфі. Можна сміливо купувати селфістік і балувати своїх друзів в Інстаграмі шикарними фото, збираючи при цьому не звичайну кількість лайків, а помножену на десять.
Що стосується батарейки, у разі дуже активного користування, телефона вистачає більше ніж на добу. Що дуже важливо. Наймолодша модель Galaxy A3 (2016) отримала батарейку 2300 мАг, Galaxy A5 (2016) може похизуватися 2900 мАг, ну а Galaxy A7 (2016) пощастило найбільше - там цілих 3300 мАг, що дозволить не відправляти смартфон в екстрений режим і не надто перейматися, що його потрібно терміново "погодувати". Хоч процес зарядки девайса і став привабливішим - за умови підключення дротом, Galaxy A5 (2016), згідно з технічними характеристиками, повністю заряджається за 104 хвилини. Проте, час зарядки може залежати від різних факторів.
ЗАМІСТЬ ПІДСУМКУ
Особисто мені лінійка Galaxy A (2016) дуже сподобалася (і я б купила собі золотий Galaxy А5 (2016). В принципі, всі апарати в ній досить схожі, але фокус у тому, що кожен може вибрати собі девайс саме під свої потреби. Що досить важливо. Головні відмінності полягають в розмірі екрана, обсязі оперативної пам'яті та ємності акумулятора. Тут просто кожен вибирає те, що йому потрібніше, і підлаштовує все це під свій бюджет.

Провівши цілий тиждень з Galaxy А3 (2016), можу впевнено сказати, що будь-який зі смартфонів цієї серії - чудовий вибір для тих, хто хоче за невелику суму отримати стильний та сучасний девайс зі скла і металу, який робить не тільки круті фото і селфі, а й, на мою думку, є частиною модного луку 2016. Я би сказала, що такий гаджет може стати одним із найкращих подарунків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ