Плитка
Якщо ви запланували ремонт у ванній кімнаті або на кухні, у керамічної плитки не буде конкурентів. У далекому минулому трипільці, які мешкали на території теперішньої Київської області, робили перші аналоги плитки, коли для захисту свого помешкання використовували глину. Зсередини вони прикрашали візерунками, а потім під високою температурою обпалювали глину. На території сучасного Ірану були знайдені предмети, які вже більше схожі на сучасну плитку. Тоді глину обпалювали і застосовували глазур, якою обробляли малюнки.
Правила вибору плитки, закони дизайну у ванній і на кухні та економії
На полицях магазинів представлений широкий асортимент, який вирізняється структурою, кольором, розміром, текстурою і формою. Від такого різноманіття йде обертом голова, тому ми з допомогою консультантів Leroy Merlin підготували публікацію, завдяки якій можна уникнути найбільш розповсюджених помилок під час вибору. Ми зупинимо свою увагу на ванній кімнаті та кухні, де плитка використовується найчастіше.
До переваг плитки зараховують:
1
Чудовий контакт із водою
2
Пожежну безпеку
3
Практичність у використанні
4
Екологічність
у глині не використовують хімічні сполуки небезпечні для людини
5
Довговічність
Головний недолік плитки – крихкість. Високе навантаження і сильні удари можуть пошкодити матеріал, тому його зрідка використовують на нерівних поверхнях.
ПЛИТКА У ВАННІЙ КІМНАТІ
Плитку давно використовують у ванних кімнатах. Її можна побачити в єгипетських пірамідах і у ванних європейських монархів, мозаїкою викладали бані у Стародавному Римі та Османській імперії. І людство не зраджує цій традиції уже тисячоліття.

У ванну кімнату потрібна плитка на підлогу та стіни.

Почнемо з підлоги, адже саме на цю плитку йде найбільше навантаження. Спеціалісти радять обирати матеріал товщиною 6-9 мм із третім коефіцієнтом зносостійкості. Плитка на підлогу буває матовою або глянцевою. Матова структура не така візуально приваблива, як глянець, але на ній безпечніше ходити – ризик послизнутися в рази менший. Глянець має привабливий вигляд і він більш практичний у догляді. Для миття матової плитки доведеться докласти зусиль.
На плитку в Leroy Merlin широкий вибір за завжди низькими цінами. Перед походом до гіпермаркету слід визначитися з розмірами ванної кімнати. Так, велика плитка призначена для площ від семи квадратів. Менші ванні кімнаті доцільніше викладати невеликою плиткою. До того ж, її не потрібно підрізати і купувати додаткові об'єми, витрачаючи на це гроші.
Як і у правилах щодо укладання ламінату, у плитці також є загальні поради від дизайнерів:
1
Темна плитка робить приміщення теплішим
2
Світлі кольори розширюють простір
3
Класичні кольори ніколи не втрачають своєї актуальності
4
Яскраві відтінки можуть дещо втомлювати
У Leroy Merlin можна знайти плитку, яка, наприклад, імітує дерево.
  • Ціни стартують від 119 грн за квадрат.
  • Плитка під ламінат розміром 15*60 см обійдеться за один квадратний метр в 189 грн.
  • Грес Глаз Egzor 42х42 см коштує 226 грн.
  • Імітація під мармур – Вулкано бежева, 40х40 см за 159 грн/квадрат
  • Scandi сіра 60,7х60,7 см – 269 грн/квадрат
  • Scandi сіра 60,7х60,7 за 309 грн/квадратний метр.
  • Імітація каменю: Mismo Mattone сіра 40х40 см – 186,9 грн/квадрат.

У настінної плитки можливість для комбінування дуже широка: орнамент, камінь, рельєф, моноколор, смуги, дерево, мозаїка і навіть бетон або цегла і скло. Це все є у відділі "Плитка" гіпермаркетів Leroy Merlin.
  • Так, плитка під орнамент в основному продається поштучно від 9,18 грн за одиницю.
  • Керамічна плитка під рельєф – від 19 грн/одиниця.
  • Наприклад, "Капсула" різних відтінків – 9,67 грн за штуку.
  • Настінний фриз білого, чорного або бежевого кольорів – 40,9 грн/одиниця
  • Плитка "Бетон" починається від 151 грн за квадрат (Kendal графіт 2 сорт 30,7х60,7 см)
  • Kendal графітова 30,7х60,7 см – 277,9 грн/квадрат.

Мозаїка має чудовий вигляд у ванних кімнатах. Її по-різному використовують в дизайні через її переваги в оформленні попри один свій недолік - вартість:

  • дизайнери вважають, що мозаїка візуально розширює простір;
  • вона також, як і плитка, стійка до вологи, перепадів температур і мийних засобів;
  • сонячні проміння тривалі роки не впливають на мозаїку
Підіб'ємо підсумки:

  • звертайте увагу на розмір плитки: велика не підходить для маленьких площ;
  • світлі та нейтральні тони збільшують простір;
  • імітація під бетон, каміння або дерево популярні в дизайнерів, адже вони наповнюють приміщення природніми фактурами;
  • глянцева плитка робить ванну більш повітряною. Спеціалісти радять у компактному санвузлі зробити смужку з дзеркальної плитки на одній або двох стінах.
  • наявність плитки з орнаментів візуально стирає межі у ванній.


ПЛИТКА НА КУХНІ
Фартух на кухні важко уявити без плитки. Керамічна плитка, як і у ванній кімнаті, практична: за нею легко доглядати і вона не боїться високих температур.

Радимо йти до гіпермаркетів з конкретним промальованим планом, який вигляд матиме ваша кухня. Важливо, щоб кольорова гама була підібрана під стільницю або навпаки.

Купуйте плитку так, щоб її було на 10% більше від потреби. Не забувайте, що в Leroy Merlin діє для постійних клієнтів унікальна бонусна програма, яка дає можливість повернути протягом 365 днів товар без чеку.
Не можна брати розмір плитки, не врахувавши параметри фартуха. Такий помилковий вибір призведе до зайвої роботи з обрізанням, підбиранням малюнку тощо. Своєю чергою, це будуть додаткові витрати бюджету.

Для тих, хто не любить експериментувати і надає перевагу класиці, – найліпшим вибором для фартуха стане плитка білого кольору. У Leroy Merlin зібрали гідну колекцію: біла глянцева 30х60 см – 119 грн/квадратний метр, біла матова 30х60 см – 174,9 грн/квадрат, Atem Шарлотта біла 25х50 см – 213,78 грн/квадрат, біла глянцева 30х60 см – 227 грн/квадрат.

Затирку чорного кольору можна використовувати для швів між білою плиткою – це додасть геометричності кухні і підкреслить її лінії.

Якщо клеїти плитку горизонтально в обробці фартуха, можна візуально збільшити простір кімнати. Вертикальне розміщення збільшить висоту приміщення.

Якщо у кухні є недоліки, які треба приховати, – для цього використовуйте мозаїку.

Ви вирішили використовувати фактурну плитку – затирайте шви темними кольорами, які підкреслять образи.

Крім того, плитку активно використовують на підлозі кухні. Сьогодні у дизайні модно використовувати клінкерну плитку. Її загартовують під високою температурою, що робить її більш стійкою. Спеціалісти радять класти плитку не тільки у стилях прованс або ретро, але й поєднувати її і в сучасних рішеннях.
СУПУТНІ МАТЕРІАЛИ
У відділі "Плитка" в гіпермаркетах Leroy Merlin можна придбати:
  • шпателі (від 9 грн за паковання)
  • хрестики і клинки для плитки (від 9,4 грн за упаковку)
  • системи вирівнювання (від 47 грн за паковання).
  • Затирка або фуга у різній кольоровій гамі продається від 63,9 грн за паковання в 2 кг.

У Leroy Merlin також продають клей для плитки та мозаїки від 53,5 грн.

Зазначимо, що укладати плитку слід на заздалегідь підготовлену поверхню. Її треба очистити від сміття, кілька разів поґрунтувати. До того ж клеїти плитку ліпше майстру із досвідом таких робіт, адже матеріал можна зіпсувати. На відомих сайтах безкоштовних оголошень спеціалісти за укладання плитки на підлогу беруть від 270 грн за метр квадратний, декоративної плитки – від 320 грн, на стіни – від 280 грн за квадрат.
Ну що, готовий пройти тест?
Close