УкраЇнська краса:
ІСТОРІЯ КОНКУРСУ "МІС УКРАЇНА"
Червона шуба, телевізор "Електрон" та поїздка до Канади на святкування 100-річчя української еміграції. Саме такою була винагорода для першої Міс Україна 1991 року.

Нині ж такі події асоціюють передусім не з подарунками, а з можливістю для кар'єрного зростання, хоча спонсорів та партнерів у заходів вистачає.

Самі ж організатори наголошують на важливій соціальній ролі, яка лягає на плечі дівчат-переможниць.

Адже вони не просто отримують корону вагою 600 грамів, а завдяки своїй красі мають пропагувати у суспільстві ідеї благодійності та допомоги.

Тому протягом відбору журі звертає увагу на соціальну діяльність дівчат - вони мають гідно представити державу на конкурсах Miss World, Miss Earth, Miss International.

Водночас не секрет, що такі події є чудовим шансом засвітитися перед провідними модельними агентствами, відомими дизайнерами, телевізійними продюсерами.

Тож чи допомагає статус Міс України у кар'єрі і як складається доля після конкурсу - ми дізналися у самих переможниць.

Міс Україна 1991
Ольга Овчаренко, 44 роки
Киянка Ольга Овчаренко на момент участі у конкурсі 1991 року була 17-річною студенткою.

За перемогу їй вручили невелику срібну корону, кольоровий телевізор "Електрон" і червону шубу. Також дівчина отримала контракт на 25 тисяч рублів і поїздку до Канади на святкування 100-річчя трудової еміграції українців.

Примітно, що Ольга виступала на конкурсі під номером один. А напередодні оголошення кінцевих результатів змагання дівчина також отримала титул 'Міс глядацьких симпатій ".

Через деякий час після перемоги Ольга поїхала до Лос-Анджелеса, де працювала моделлю, а трохи згодом розпочала власний бізнес.

Зараз Ольга живе у Лос-Анджелесі та володіє компанією, яка займається архітектурою і дизайном. Вона одружена з бізнесменом та має двох дочок - Інну і Марію.
Міс Україна 1992
Оксана Сабо, 44 роки
Кропивничанка Оксана Сабо виграла конкурс краси у 18-річному віці. На той час вона вже самостійно заробляла гроші - працювала продавцем.

Вийшовши заміж, Оксана довгий час жила у Парижі, де у неї бізнес - фірма з продажу відео- і аудіотехніки. Пізніше вона переїхала жити до Нью-Йорка разом із чоловіком, але бізнес у Франції залишився.

Міс Україна 1993
Ірина Барабаш (Черномаз), 43 роки
Харків'янка Ірина (дівоче прізвище - Барабаш) взяла участь у конкурсі краси у віці 18 років. На той час вона тільки почала працювати у модельному бізнесі й одразу потрапила на конкурс, де отримала перемогу. У 2008 році у США вона також здобула титул "Місіс планети" (вже будучи заміжнею).

Зараз Ірина має чудову родину і двох дітей (дочку і сина), займається благодійністю.

На її думку, перемога на конкурсі краси дала багатьом дівчатам потужний старт у професійній кар'єрі моделі або телеведучої. Сама вона навчалася у харківській Академії культури за спеціальністю "Тележурналістика", проте її чоловік був не у захваті від ідеї, що його дружина працюватиме, тому Ірина зробила свій життєвий вибір на користь сім'ї.

Дочка Ірини також вирішила спробувати себе у модельному бізнесі. Завершивши навчання у Лондонському університеті, вона поїхала до Шанхаю, де отримала контракт.

На думку Ірини, найголовнішими секретами краси є здоровий спосіб життя та спорт.
Міс Україна 1994
Терезія Лазаренко, 41 рік
Переможницею конкурсу краси 1994 року стала 17-річна дівчина з Ужгорода Терезія Лазаренко.

Дівчина потрапила до модельного бізнесу ще у 13 років завдяки щасливому випадку. Граційну дівчинку помітили, коли вона просто гуляла містом разом з батьками - її запросили демонструвати шкіряний одяг фірми "Рута".

Батьки сприйняли це як забаву і дозволили. А згодом Терезія вже мріяла стати професійною манекенницею й вступила до профільного комерційного технікуму.

Одразу після перемоги на конкурсі, Терезія вийшла заміж, і через це не поїхала на "Міс Європа". Україну на міжнародному рівні представляла перша віце-міс.
Міс Україна 1995
Влада Литовченко (Кердіна), 48 років
Влада Литовченко, у дівоцтві Кердіна, народилася у місті Бровари Київської області. З відзнакою закінчила Київське музичне училище імені Глієра за класом фортепіано, Одеську консерваторію і Дипломатичну академію при МЗС України.

Дівчина пройшла модельну школу, а перед участю у конкурсі краси встигла попрацювати ведучою телеканалу УТ-3.

Після перемоги у конкурсі Влада заснувала власне модельне агентство Karin Models та стала співавтором першого в Україні підручника модельного бізнесу "Професія: модель".

Влада — обличчя п'яти торгових марок. Протягом своєї кар'єри вона також знімалася у музичних кліпах.

Паралельно Влада вела активну громадську діяльність. Так, наприклад, вона є президентом благодійного фонду "Обдаровані діти — майбутнє України", у минулому викладала курс "Всесвітня спадщина ЮНЕСКО" у Міжнародному університеті "Україна", а у 2014 році увійшла до Громадської ради при Міністерстві культури України.

2006 року Влада з'явилася на обкладинці Playboy, чим заслужила титул "секс-символу України". Пізніше вона заявила, що шкодує про славу моделі Playboy.

Влада була тричі заміжня. Після останнього розлучення повернула собі прізвище другого чоловіка Ігоря Литовченка. У неї є дві доньки — Маргарита і Христина.
Міс Україна 1996
Наталя Швачко, 42 роки
Наталя Швачко народилася у місті Єнакієве. Закінчила філологічний факультет Київського педагогічного університету імені Драгоманова. Крім титулу "Міс Україна" має титули "Міс фото України-1994/96".

Наталя працювала за контрактом з одним з найбільших американських агентств "Вільяміна". Понад 15 років живе у Нью-Йорку.

2000 року Наталя стала Міс Україна Всесвіт та вийшла заміж за 65-річного американського мільйонера Чарльза Котика. Була у шлюбі протягом п'яти років до самої смерті чоловіка - Котик помер від раку. Пізніше Наталя заснувала благодійний фонд з боротьби із раком.

Вдруге вийшла заміж вже 2008 року за вихідця з України й успішного фінансиста з Вол-стріт Михайла Сєдого. Має двох дочок.
Міс Україна 1997
Ксенія Кузьменко, 39 років
Народилася у Харкові, навчалася на німецькому відділенні факультету романо-германської філології Харківського університету.

Участь у конкурсах краси брала з 15-річного віку. Оксана зробила кар'єру на київських подіумах, але врешті-решт все ж обрала сім'ю і дітей.

Дівчина вийшла заміж за мільйонера, президента Федерації кінного спорту України Олександра Онищенка. Подружжя жило у Києві та Брюсселі. У цьому шлюбі у Ксенії з'явився син Олександр.

Згодом подружжя розлучилося, а Оксана вдруге вийшла заміж - за колишнього заступника голови КМДА Дениса Басса, у шлюбі з яким народила ще двох дітей.

Оксана розпочала кар'єру телеведучої. Також є власницею і директором дизайнерського агентства, що спеціалізується на створенні інтер'єрів і ремонтних роботах.
Міс Україна 1998
Олена Спіріна, 38 років
Харків'янка Олена Спіріна після перемоги у конкурсі деякий час навчалася і працювала у Чикаго, захоплювалася написанням сценаріїв і есе.

Також Олена заснувала агентство маркетингових комунікацій Merry-Go-Round, яке займається піаром великих компаній, проведенням презентацій і вечірок.

Зараз Олена одружена з росіянином Станіславом Капіносом, колишнім главою компанії "Центратом", яка займається непрофільними активами "Росатома". Деякий час подружжя проживало у Москві, пізніше перебралося до Ніцци, Франція. Виховують трьох синів.

Олена є власницею різних бізнесів з префіксом Try - від компанії Try Merry, яка шиє дизайнерський одяг, до студії Try Merry Films і додатку-редактора відео Try Merry Video. На початку літа 2016 року у Ніцці разом із чоловіком вона відкрила ресторан Try Burger.
Ольга Овчаренко
Міс Україна-1991
Оксана Сабо
Міс Україна-1992
Ірина Барабаш
Міс Україна-1993
Терезія Лазаренко
Міс Україна-1994
Конкурси краси почали проводити на постійній основі у Європі, коли після завершення Другої світової війни виникла потреба у красі та її оцінці. 1947 року було створено офіційний конкурс "Міс Європа".

Пізніше у керівництва Міжнародного комітету виникла ідея створення у всіх європейських країнах спеціальних представництв, наділених повноваженнями обирати "Міс" тієї чи іншої країни з метою її подальшої участі у конкурсі "Міс Європа".

Уже 1953 року утворилася дирекція конкурсу "Міс Світу", а через декілька років і дирекція "Міс Всесвіт". Красуні всіх країн і народів отримали можливість представляти свої нації на світовій арені.

Саме тоді виникли правила участі у конкурсах краси такого масштабу, які використовуються і до сьогодні і яких дотримуються і під час організації Національного конкурсу "Міс Україна" .

Влада Кердіна
Міс Україна-1995
Наталія Швачко
Міс Україна-1996
Оксана Кузьменко
Міс Україна-1997
Олена Спіріна
Міс Україна-1998
У Національному конкурсі "Міс Україна" мають право брати участь:

- громадянки України, незалежно від кольору шкіри, етнічного походження, віросповідання, що представляють усі регіони національної території країни;

- граничний вік учасниць - не менше 17 років і не більше 25 років на момент проведення конкурсу;

- дівчата, які ніколи не перебували в шлюбі та не мають дітей;

- не дозволено участь тим дівчатам, які раніше представляли свою країну в будь-якому іншому міжнародному конкурсі краси або були в ньому заявлені;

- в рамках конкурсної програми учасниці з'являються на сцені в національних костюмах, у купальних костюмах і вечірніх вбраннях;

- учасниці повинні продемонструвати свій інтелект й активну соціальну позицію у міні-інтерв'ю та своєю поведінкою протягом усього конкурсу.

* вимоги відповідно до ліцензії Міжнародного конкурсу "Міс Світу"
Ольга Савінська
Міс Україна-1999
Юлія Линьова
Міс Україна-2000
Олександра Ніколаєнко
Міс Україна-2001
Олена Стогній
Міс Україна-2002
Міс Україна 1999
Ольга Савінська, 39 років
Під час конкурсу краси 1999 року серед 24 учасниць найкращою визнали харків'янку Ольгу Савінську. Після перемоги Ольга представила країну на "Міс Світу-99", проте без успіху.

Дівчина також брала участь в конкурсі Cosmopolitan Model у Москві, де посіла друге місце, після чого довго працювала моделлю, зокрема у Японії і Кореї.

Пізніше дівчина заснувала власне модельне агентство у Харкові, де і проживає.

Була заміжня за хокеїстом Геннадієм Козакіним, але згодом пара розлучилася. Вдруге Ольга вийшла заміж за адвоката на ім'я Олександр. У шлюбі дівчина народила сина, якого назвали на честь батька.
Міс Україна 2000
Юлія Линьова, 35 років
Юлія потрапила на національний конкурс краси наступного року після того, як виграла титул "Міс Запоріжжя 1999".

Після перемоги у змаганні Юлія залишилася жити у рідному Запоріжжі.Там вона працювала на місцевому телебаченні, вела передачі для дітей та жінок.

Паралельно Юлія навчалася у Національному університеті кіно і телебачення Карпенка-Карого на режисера телебачення, хоча першу освіту мала юридичну.

Юлія вирішила не пов'язувати свою професійну кар'єру з модельним бізнесом, назвавши це "найдурнішим, що лише можна зробити".

Водночас Юлія брала участь у інших конкурсах краси, зокрема стала учасницею 50-го ювілейного конкурсу краси "Міс Всесвіт 2001" (Пуерто-Рiко, США), фіналісткою "Міс Модель Світу 1999" та "Нова Модель Всесвіту 2002".

Також Юлія є членом журі національних, регіональних і міжнародних конкурсів краси, талантів та професійних моделей. Одружена зі співробітником СБУ.
Міс Україна 2001
Олександра Ніколаєнко, 37 років
Олександра Ніколаєнко є однією з найбільш відомих володарок титулу Міс Україна.

В Одесі дівчина отримала юридичну освіту, пройшла школу моделей. Взяла участь у багатьох конкурсах краси. Найбільш вдалим для неї став саме 2001 рік. Тоді вона завоювала декілька титулів, зокрема "Міс Одеса", "Міс Україна-Південь", але найбільш вагомим став титул "Міс Україна".

Пізніше, на конкурсі "Міс американська мрія світу", Саша познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, мільярдером Філом Рафінья, другом президента США Дональда Трампа.

У 2004 році Олександра не потрапила до фіналу "Міс Всесвіт" і, як пишуть ЗМІ, влаштувала через це скандал. Тоді організатори конкурсу запропонували їй місце у журі конкурсу наступного року. Також Ніколаєнко отримала ліцензію на проведення "Міс Україна Всесвіт". Як відомо, "батьком" конкурсу "Міс Всесвіт" є саме Дональд Трамп.

Чотири роки потому Олександра погодилася вийти заміж за 72-річного Філа Рафінья. Подружжя виховує двох дітей. Зараз Олександра живе у Лос-Анджелесі і відкидає підозри у тому, що вийшла заміж за розрахунком.

Окрім конкурсу "Міс Україна Всесвіт", Саша займається бізнесом. Вона є віце-президентом готелю чоловіка "Острів скарбів" у Лас-Вегасі і власницею SPA-салону "Олександра".
Міс Україна 2002
Олена Стогній, 41 рік
Олена Стогній стала першою киянкою, яка отримала титул "Міс Україна", але на "Міс Світу" не поїхала: завадив вік. На той час Олені було 25, а згідно з правилами конкурсу, учасниці повинні бути молодшими.

Після перемоги Олена пробувала себе у різних сферах. Так, деякий час вона була адміністратором магазину марки Hugo Boss. Знімалася у кіно, зіграла Ганну Золотаренко у картині режисера Миколи Мащенка "Богдан-Зиновій Хмельницький".

Олена двічі заміжня. Другий чоловік - Нвер Мхітарян, який ще 1996 року створив корпорацію "Познякижилбуд". Зараз їхня сім'я переїхала жити до Москви.
Міс Україна 2003
Ілона Яковлєва, 36 років
Харків'янка Ілона Яковлєва брала участь у різних конкурсах краси від 14-річного віку.

Титул "Міс Україна" дівчина отримала, коли їй виповнився 21 рік. У цей час вона вже навчалася на третьому курсі економічного факультету Харківського державного університету.

Після успішної модельної кар'єри дівчина думала зайнятися банківською справою. Але після конкурсу вона поїхала до Москви, а потім до Стамбула, де стала однією з найпопулярніших телеведучих новин.

У Москві Ілона працювала у престижному модельному агентстві, з'являлася на обкладинках журналів "Бьюті", "Чоловічий погляд", "FHM", "XXL", "Вояж".

Окрім професійної кар'єри моделі, Ілона приділяла час улюбленим захопленням: писала вірші, грала на гітарі, слухала "Пінк Флойд" і Джо Кокера, багато читала. Улюбленими авторами Королева краси називала Пауло Коельо і Еріха Марію Ремарка.
Міс Україна 2004
Олеся Матвеєва, 36 років
На красуню-киянку Олесю звернули увагу кастингові агентства, ще коли вона навчалася в університеті. Вона знялася у декількох рекламних роликах.

А згодом, 2004 року Олеся отримала корону головної української Королеви краси.
Пізніше вона представила Україну на конкурсі "Міс Світу-2004" в Китаї, де увійшла до топ-10 конкурсу купальників.

Деякий час після перемоги Олеся працювала моделлю, спробувала себе у ролі телеведучої, знялася у декількох серіалах.

2006 року дівчина вийшла заміж за столичного бізнесмена Льва Парцхаладзе. Олеся має подвійне прізвище - Матвеєва-Парцхаладзе. Подружжя виховує двох дітей - Єгора й Ангеліну.

Першу освіту Олеся отримала юридичну, проте вже перебуваючи у шлюбі почала вивчати психологію і психоаналіз у Міжнародному інституті глибинної психології. 2016 року вступила у докторантуру університету імені Зигмунда Фрейда у Відні.

Зараз вона є практичним психологом, психоаналітиком і консультантом з особистісного розвитку та ефективності. Крім того, Олеся стала експертом і телеведучою каналу "1+1".
Міс Україна 2005
Юлія Пінчук, 31 рік
У конкурсі 2005 року корону отримала Юлія Пінчук з Нововолинська (Волинська область), яка навчалася на юриста у Київському національному економічному університеті.

Юлія полонила журі конкурсу ідеальною фігурою. Зокрема, напередодні фіналу вона отримала титул "Міс боді". Цю номінацію використовують у світовій практиці проведення конкурсів краси. Згідно з стандартами, довжина внутрішньої сторони ноги конкурсантки повинна становити не менше половини довжини тіла.

Примітно, що золота корона, якою коронували Юлію, виявилась завеликою для неї і сповзала дівчині на лоб.

Після конкурсу Юлія брала участь у телешоу "Ігри патріотів" та працювала моделлю. Зокрема, брала участь у показах вітчизняних дизайнерів на тижнях української моди.
Міс Україна 2006
Ольга Шилованова, 31 рік
Корону Королеви краси 2006 року отримала 19-річна харків'янка Ольга Шилованова.

На момент участі у конкурсі краси дівчина навчалася на другому курсі Харківського національного технічного університету сільського господарства, на факультеті енергетики і комп'ютерних технологій.

Також Оля має титул "Міс бікіні Всесвіту" і "Пані Україна".

Дівчина вийшла заміж за офіцера Харківського СБУ і змінила прізвище на Несен. Народила доньку. Паралельно Ольга зайнялась отриманням юридичної освіти. Родина проживає у Харкові
1991 року Україна стала самостійним членом федерацій, що може проводити офіційні конкурси краси. Таких федерацій три: "Міс Світ", "Міс Всесвіт" і "Міс Європа".

Ліцензію на право проведення національних конкурсів, переможниці яких представлятимуть Україну на найпрестижніших парадах краси, отримав Національний комітет "Міс Україна".

За ці роки переможниці конкурсу "Міс Україна" завоювали не один титул на світових подіумах. Українки змогли правильно подати свою елегантність, вишуканість і красу. Тим самим довівши і показавши українську неповторність.

Сьогодні Національний комітет "Міс Україна" щорічно проводить відбіркові (міські та регіональні) конкурси краси практично у всіх куточках нашої країни.

Представники комітету шукають найкрасивіших дівчат країни, які надалі зможуть представити Україну на світових конкурсах
Ілона Яковлєва
Міс Україна-2003
Леся Матвєєва
Міс Україна-2004
Юлія Пінчук
Міс Україна-2005
Ольга Шилованова
Міс Україна-2006
Міс Україна 2007
Ліка Роман, 32 роки
Володарка титулу "Міс Україна 2007" Ліка Роман, родом з Ужгорода. Здобувши перемогу, дівчина поїхала представляти Україну в Китаї на конкурсі "Міс Світу".

У Києві Ліка закінчила факультет міжнародних відносин у Київському славістичному університеті. Захищала диплом за темою "Розпад СРСР".

Також дівчина грає на фортепіано та навчалася на перукаря, навіть працювала деякий час у салоні в Ужгороді.

Дівчина від дитинства є щирою вірянкою. Коли їй було вісім років, мама звернулася до Христа. Разом з нею до євангельської Церкви Нового Заповіту ходила і маленька Ліка. Вона служила в групі порядку, була у недільній школі і грала на клавішах в групі прославлення.

Ліка багато займалася соціальними проектами, зокрема відвідувала літніх людей у будинках для людей похилого віку. Також займається профілактикою ВІЛ/СНІДу серед молоді через пропаганду сексуальної стриманості до шлюбу і відновлення християнських моральних цінностей в суспільстві.

З лекціями на ці теми Ліка виступає у навчальних закладах, телевізійних програмах, проводила зустрічі для тисяч підлітків України, Америки, Росії, Білорусії, Португалії, Іспанії, Африки, Ізраїлю та інших країн.
Міс Україна 2008
Ірина Журавська, 28 років
Титул "Міс Україна-2008" отримала ведуча прогнозу погоди на телеканалі "Київ", хрещена дочка тодішнього заступника голови КМДА Ірина Журавська.

Дівчина має чимало титулів, зокрема "Міс Інтернет", віце-міс конкурсу "Міс Донбас Open-2007", увійшла до топу-15 учасниць "Міс світу-2008". У конкурсі "Найсексуальніша жінка планети-2008" (The Sexiest Woman Alive 2008) вона посіла перше місце.

Деякий час Журавська працювала моделлю в агентстві Karin MMG, заснованим Владою Литовченко, яка отримала корону Міс України 1995 року. Протягом модельної кар'єри працювала з вітчизняними дизайнерами.

Після конкурсу Ірина Журавська вступила до школи акторської майстерності у Лос-Анджелесі, проте кинула її заради особистого щастя - того року вона вийшла заміж за власника мережі ресторанів Миколу Тищенка. Щоправда, шлюб був недовгим, за рік пара розлучилася.

За кілька років Ірина переїхала до Росії і вдруге вийшла заміж - за 32-річного Олега Чепрасова. У шлюбі народила дитину.
Міс Україна 2009
Євгенія Тульчевська, 29 років
Корону головної української красуні 2009 року забрала модель з Дінпра Євгенія Тульчевська. Пізніше вона представляла Україну на конкурсі "Міс Світу 2009", що відбувався у Південній Африці.

До конкурсу Євгенія займалася модельним бізнесом лише як хобі, проте пізніше висловлювала бажання зайнятися цим професійно.

Також дівчина збиралася поступати до Московського державного університету на психолога і навіть переїхала до Москви.

Євгенія має багато різнобічних захоплень. Вона займається йогою, плаванням, грає у теніс.
Міс Україна 2010
Катерина Захарченко, 28 років
Перемога одеситки Катерини Захарченко стала результатом збігу обставин.

Дівчина подала заявку на конкурс за день до змагання і її прийняли, оскільки Валерія Толмачева із Севастополя травмувала ногу і не могла брати участі у конкурсі.

Пізніше Катерина представляла Україну на конкурсі "Міс Світу" в Китаї, але, на жаль, їй не вдалось потрапити до першої двадцятки учасниць.

Утім, їй вдалося отримати запрошення від Жан-Клода Ван Дамма знятися у його фільмі "Ігри кілерів". Катерина зіграла там наречену.

На момент участі у конкурсі 2010 року Катерина навчалася на менеджера у міжнародному гуманітарному університеті.
Міс Україна 2011
Ярослава Куряча, 26 років
Корону Міс України 2011 року отримала вінничанка Ярослава Куряча. На головний конкурс краси дівчина потрапила, пройшовши міський конкурс краси 2009 року, де вона посіла друге місце.

У 16 років вона закінчила школу моделей, брала участь у міських показах. На момент участі у конкурсі закінчила училище культури у Вінниці за спеціальністю хореограф та навчалася в Академії управління у Києві.

Перший рік після перемоги був дуже активним і насиченим. Часто запрошували на телебачення, знімання для журналів, для дизайнерів. Проте найголовнішим подарунком Ярослава вважає можливість побувати на Міс Світу, де вона познайомилася з дівчатами-учасницями, з якими досі підтримує дружні стосунки.

Ярослава одружена, зараз живе у Вінниці. Там вона заснувала модельну школу з класами як для дітей, так і для дорослих дівчат.

"Статус Міс України грає велику роль, зараз він працює на мене. Я є викладачем і для багатьох дівчат я є прикладом і наставником. Багато дівчат хочуть повторити цей шлях і я можу ділитися з ними особистим досвідом", - розповіла Ярослава і порадила українським жінкам постійно розвиватися і відшукати свою улюблену справу життя.
Міс Україна 2013
Ганна Заячківська, 26 років
Студентка з Івано-Франковська Ганна Заячківська після перемоги зізналася, що з дитинства мріяла отримати цю корону, проте серйозно кар'єрою моделі зайнялася тільки за кілька місяців до конкурсу краси.

Утім, до конкурсу краси "Міс Україна" Заячківська встигла отримати титул Княгині Прикарпаття 2012.

Дівчина навчалася у Прикарпатському національному університеті ім. Стефаника на спеціальності "Іконопис", мріяла стати художником-іконописцем. Була автором і виконавцем пісень.

Під час Революції Гідності Ганна була активним учасником Євромайдану і членом Медичної сотні.

2015 року Ганна вийшла заміж за італійського бізнесмена Джанлуку Червара, переїхала жити до Мілана. Проте за кілька місяців втекла від чоловіка, який, як виявилося, полюбляв піднімати на неї руку.

Зараз Заячківська живе у Нью-Йорку, працює моделлю і художником.
Міс Україна 2012
Каріна Жиронкіна, 27 років
На момент перемоги у конкурсі Каріна вже була досвідченою моделлю. У модельному бізнесі вона з 13 років, багато часу працювала в Азії, зокрема і в Китаї.

У 16 років дівчина перемогла в конкурсі "Miss Fashion TV".

Каріна - донька будівельника і манікюрниці. Під час участі у конкурсі краси дівчина вже навчалася на заочному відділенні Харківської Академії дизайну і мистецтв, і планувала стати у майбутньому дизайнером інтер'єрів.

Дівчина любить активний відпочинок та екстремальні види спорту.
Міс Україна 2014
Андріана Хасаншін, 23 роки
Андріана Хасаншін родом зі Львова. Дівчина взяла участь у конкурсі у віці 19 років, коли навчалася на 4 курсі Львівського політеху на спеціальності юрист.

Батько Андріани – підприємець, мати – домогосподарка. По батькові у дівчини татарське коріння.

Дівчина отримала можливість брати участь у "Міс Україна" після перемоги у конкурсі краси "Міс Львів". Вона тоді розповіла ЗМІ, що не збиралася брати участь у конкурсах краси, але один з її наставників у модельному бізнесі просто взяв її на слабо.

Примітно, що того року конкурс краси Міс Україна відбувся у незвичному форматі – без концертної програми і дефіле у купальниках. Замість цього 24 дівчини з різних регіонів України пекли яблучні пироги, якими потім пригостили поранених у зоні АТО військових.

Хасаншін закінчила музичну школу за класом фортепіано. У вільний час вона займається айкідо. Також українська красуня любить танцювати хіп-хоп і бальні танці.
Заміжня за Юрієм Крамаром, має сина Марка.
Як відбувається сам конкурс, усім відомо - учасниці мають продефілювати подіумом у різних вбраннях, від купальників до розкішних суконь, та відповісти на запитання від журі.

Проте час від часу вводяться певні нововведення.

Так, наприклад, вже другий рік поспіль Національний Комітет "Міс Україна" в межах підготовки до конкурсу проводить захопливі ігри серед претенденток, щоб перевірити їхню спортивну форму, витримку і вміння працювати в команді в екстремальних умовах.

Однією з основних місій "Міс Україна" також є гідне представлення України на світовій арені та її популяризація у світі.

Комітет надає велике значення благодійним та соціальним ініціативам, а також культурним проектам.

Протягом відбору конкурсанток журі звертає увагу не лише на красу учасниць, а й на соціальну діяльність дівчат, їхні хобі та освіченість.
Ліка Роман
Міс Україна-2007
Ірина Журавська
Міс Україна-2008
Євгенія Тульчевська
Міс Україна-2009
Катерина Захарченко
Міс Україна-2010
2014 року конкурс Міс Україна відбувся за доволі незвичним сценарієм.

Грандіозні шоу, які завжди супроводжували вибір головної красуні, були тимчасово забуті, зважаючи на складну політичну і військову ситуацію в Україні.

Колеги і партнери Національного комітету "Міс Україна" змогли провести відбіркові конкурси у містах та областях, переможниці яких і склали фінал "Міс Україна 2014".

У день фіналу в Києві замість дефіле у купальниках дівчата долучилися до благодійної акції - вони власноруч приготували пиріжки з яблуками і корицею для поранених в бою військових.

Процес приготування красуням максимально полегшили. Вони викладали яблука у вже готові випечені форми. Проте дівчатам все ж довелося попрацювати з качалками - вони розкачували тісто і різали його на смужки, якими потім заклали зверху яблука.

Пізніше дівчата відвезли свої кулінарні витвори до київського військового шпиталю, щоб пригостити поранених бійців АТО.

Цікаво, що спочатку планувалося готувати вареники, але у шпиталі запропонували приготувати іншу страву, оскільки вареники – продукт, що швидко псується.

Після завершення благодійної акції журі оголосило переможницю конкурсу. Нею стала відмінниця з українсько-татарським корінням Адріана Хасаншин
Ярослава Куряча
Міс Україна-2011
Каріна Жиронкіна
Міс Україна-2012
Ганна Заячківська
Міс Україна-2013
Андріана Хасаншин
Міс Україна-2014
Міс Україна 2016
Олександра Кучеренко, 20 років
Олександра Кучеренко народилася і виросла у Дніпрі. До "Міс Україна" вона ніколи не брала участь в конкурсах краси та ставилася до них доволі скептично.

Але, переїхавши до Києва навчатися на телеведучу, 18-річна Олександра побачила афішу про телеверсію наймасштабнішого шоу краси, і подумала, що такий досвід міг би бути цікавим.

"Анкету на участь я заповнила, коли кастинг вже закінчувався. І до складу учасниць увійшла майже останньою. Моя перемога - це справді велика і неочікувана для мене удача", - поділилася Саша.

Титул дав дівчині можливість стати впізнаваною та публічною: були інтерв'ю, знімання, обкладинки журналів, цікаві ТБ-проекти. Зокрема, 2017 року Саша брала участь у шоу "Танці з зірками", танцювала у парі з ведучим програми "Світ навиворіт" Дмитром Комаровим.

Олександра з дитинства займалася музикою і бально-спортивними танцями. Ці навички допомогли їй увійти до топ-10 учасниць конкурсу талантів Міс Світу, який відбувся 2016 року у Вашингтоні, США. Дівчина зіграла на фортепіано і станцювала танок ча-ча-ча.

Зараз Олександра навчається на четвертому курсі КНУ ім. Т.Шевченка на спеціальності "Ведучий програм телебачення".
Міс Україна 2015
Христина Столока, 21 рік
Корону Міс України 2015 року забрала киянка Христина Столока.

Окрім сертифікату на 250 тисяч грн, дівчині також подарували поїздку до Монако.

Христина навчається на фінансиста у Національному університеті харчових технологій. Має багато захоплень: танці, малювання, вишивання бісером.

Після перемоги Христина почала працювати моделлю, також як титулована Міс України бере участь у різноманітних проектах, багато подорожує.
Міс Україна 2017
Поліна Ткач, 19 років
Киянка Поліна Ткач – модель і студентка Національного авіаційного університету, де навчається на спеціальності "міжнародний бізнес".

За її словами, участь у конкурсі краси була для неї випадковістю, а на кастинг вона потрапила за щасливим збігом обставин - її сторінку у соцмережах помітили кастинг-менеджери конкурсу.

"Я ніколи не стежила за конкурсами краси і розуміла, що для такого масштабного конкурсу мені потрібно вирости, у всіх значеннях цього слова, і фізично, і духовно. Вийшло так, що я виросла як людина вже на конкурсі і завдяки цьому насиченому року у ролі "Міс Україна"", - поділилася дівчина.

Разом з перемогою до неї прийшов не тільки успіх й упізнаваність, але й велика відповідальність. Життя було заповнене великою кількістю проектів, інтерв'ю, соціальних активностей, фото та відеознімань.

Зараз Поліна продовжує навчання, а щодо подальшого вибору кар'єри перебуває на стадії вибору і самовизначення.

ЇЇ секрет краси звучить так: "Усміхайся та будь добродушною людиною! Так буде менше зморшок, поганих думок, кращий настрій і зовнішній вигляд. І запам'ятайте, що поняття "краса" стосується не лише зовнішності".
Міс Україна 2018
Вероніка Дідусенко, 23 роки
20 вересня киянка Вероніка Дідусенко отримала титул Міс Україна 2018, але вже за кілька днів корону у неї забрали.

Дівчину дискваліфікували через порушення правил конкурсу краси. У ньому мають право брати участь тільки дівчата, в яких немає дітей, і які ніколи не були заміжні. Як з'ясувалося вже після оголошення результатів конкурсу, володарка головного титулу має 4-річного сина.

Колишній чоловік Вероніки живе у США, а сама дівчина зустрічається з позаштатним радником голови Адміністрації президента Геннадієм Курочкою.

Вероніка навчалась в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Пізніше закінчила механіко-математичний факультет КНУ ім. Т.Шевченка за спеціальністю "Статистика".

Зараз дівчина працює у сфері фінансів та інвестицій. Також вона є моделлю у провідних світових агентствах Парижа і Мілана, працювала з брендами Maison Margela та Escada.

Разом із викладачами свого університету в рамках благодійного проекту "Маленькі Ейнштейни" підтримує маленьких розумників, серед яких діти-сироти та переселенці.
Фінал конкурсу краси Міс Україна 2018 відбувся 20 вересня, а вже у понеділок, 24 вересня, організатори ошелешили новиною про дискваліфікацію коронованої Вероніки Дідусенко.

Під час прес-конференції назвали причину такого рішення: Вероніка порушила правила конкурсу краси, приховавши той факт, що була заміжня і має дитину. Про це організаторам конкурсу повідомили журналісти, які проживають поряд з Дідусенко в одному з районів Києва.

Пізніше з'ясувалося, що Вероніка зустрічається з позаштатним радником голови Адміністрації президента Геннадієм Курочкою. Він оголосив про це у публікації у Facebook. Також він підтвердив, що у Вероніки є 4-річний син.

За їхніми словами, якби ця інформація розкрилася пізніше, наприклад, під час участі Вероніки у "Міс Світу", в України взагалі могли б відібрати право проведення конкурсу.
Христина Столока
Міс Україна-2015
Олександра Кучеренко
Міс Україна-2016
Поліна Ткач
Міс Україна-2017
Вероніка Дідусенко
Міс Україна-2018
У зв'язку з ситуацією, що склалася, журі конкурсу "Міс Україна" обрало нову Королеву краси, яка у грудні цього року представлятиме Україну на конкурсі "Міс Світ".

Ім'я нової "Міс Україна 2018" оголосили 30 вересня під час трансляції телеверсії фіналу конкурсу на каналі "1+1".

Нею стала 19-річна Леоніла Гузь.Леоніла Гузь
Міс Україна - 2018
Нова Королева краси родом з Херсонської області. Їй 19 років. За фахом вона - перукар-стиліст. Взяти участь у конкурсі "Міс Україна" дівчина мріяла з дитинства. На змаганні вона виступала під номером 6.

За збігом обставин, протягом своєї участі у конкурсі "Міс Україна" Леоніла Гузь жила в одній кімнаті разом з наразі дискваліфікованою Вікторією Дідусенко.

"Ми жили 10 діб в одній кімнаті. Засинали та прокидалися разом. І дійшли до фіналу", - написала вона у супроводі до одного з постів в Instagram.

Після резонансного скандалу, що розгорівся після вручення титулу Вікторії Дідусенко, нова "Міс Україна" запевнила усіх, що ніколи не виходила заміж та не має дітей. Вона навіть про всяк випадок видалила з соцмереж фото з племінником.