НЕЗВИЧНІ ЗАПИТИ ЗІРОК UPARK FESTIVAL
25-26 липня у самому серці Києва вже вдруге відбудеться один з наймасштабніших музичних фестивалів столиці – Upark Festival. Уперше з живими лайвами до України приїдуть Gorillaz, Massive Attack, Kaleo та Tove Lo. Повернуться з неймовірними шоу Bonobo та Young Fathers. Організатори вже почали готуватися до приймання зіркових гостей. ТСН.ua тим часом дізнався найцікавіші пункти зіркових райдерів. Чим попросили забезпечити себе учасники UPark Festival?
Дев'ятикратні номінанти на премію Grammy. Гурт, що увійшов до Книги рекордів Гіннеса як "найуспішніший віртуальний проект" не словом, а ділом доведе відвідувачам фестивалю, що Gorillaz більш ніж реальні. До Києва Деймон Албарн (фронтмен Gorillaz – прим.ред.) та компанія везуть таку кількість музикантів й стільки техніки, що чутно їх має бути далеко за межами стадіону.

Щоб зустріти британських гостей "на рівні", організаторам доведеться не тільки облаштувати 21 гримерну кімнату, а й виконати чимало зіркових вимог. Приміром, щодня на музикантів має чекати традиційна післяобідня чайна церемонія. Питимуть чай Gorillaz з класичного англійського сервізу з порцеляновими блюдцями та чашечками. До чаю музикантам подаватимуть британський бісквіт-сендвіч Victoria Sponge Cake з полуницею, домашній хліб з банана та лимонний торт.

Також на столі музикантів має бути присутньою англійська морська сіль бренду Maldon. Вона випускається в дуже обмеженій кількості і використовується відомими мішленівськими кухарями для високої гастрономії. Головна відмінність такої солі — великі кристали у формі піраміди. Її виготовляють тільки вручну і далеко не кожного року, адже для дозрівання цієї солі потрібні певні кліматичні умови.

Налаштовуватись на виступ гурт планує в окремій кімнаті з тенісним столом. Окремо варто виділити музичну студію й залу для йоги, які також є обов'язковим пунктом у райдері гурту.

Відзначати перший український концерт Gorillaz планують фірмовим мескалем — міцним мексиканським алкогольним напоєм, різновидом текіли, що має незвичну традицію пиття. Особливий шик — вживати мескаль з провареною та витриманою в алкоголі гусеницею нічного метелика. Її потрібно розділити порівну на всіх. Після занурення в мескаль червона гусениця стає блідою, а золота — попелясто-сірого кольору.

Легенди тріп-хопу здається ті ще "зожники". Частина гурту — вегетаріанці, тож одна з головних вимог до організаторів — наявність відповідного меню. Крім того, у основній гримерці гурту мають завжди бути присутніми трав'яні та м'ятні чаї, пахощі, аромосвічки й свіжі квіти.

Підзаряджатися енергією володарі масових атак планують за допомогою цілого центнера фруктів та свіжих соків (зокрема, манго та ананас). До того ж, музиканти замовили питний лід, всередині якого мають бути окремі скибочки лимона, м'яти і малини.

Що ж до самого виступу, то до нього ще один хедлайнер UPark Festival готується не менш відповідально, ніж їхні колеги Gorillaz. Для монтажу екрана, на якому Massive Attack збираються представити українським шанувальникам своє славетне аудіовізуальне шоу, знадобиться щонайменше п'ять годин.

Найменш вибагливі з учасників UPark Festival — діджей Саймон Грін та його команда. Bonobo також є прихильником здорового способу життя, про що свідчить побутовий райдер артиста.

На час свого перебування у Києві Саймон попросив забезпечити себе та свою команду галоном цільного молока, авокадо, свіжими помідорами та салатом, цілим мішком шпинату, стиглою полуницею та бананами й величезними контейнерами нарізаних ананасів і свіжих ягід.

Подавати меню мають у окремі дні, що розписані дієтологом у особистому графіку артистів. Серед незвичних побажань — десять тематичних листівок з марками та символами Києва. Чим більш унікальними будуть листівки, тим краще. Їх організатори повинні будуть надіслати друзям та родинам учасників команди Bonobo одразу після замовлення.

Як і Massive Attack, Bonobo також приділяє велику увагу візуальному шоу. Тестувати та програмувати екрани та сцену для шоу музиканти планують заздалегідь напередодні фестивалю. Для відтворення картинки Bonobo везе власні відеороботи, які є невід'ємною частиною його живого перформансу.

KALEO

Головні зірки ісландської сцени, музиканти, чий перший хіт Way Down We Go приніс Grammy та побував на перших сходинках у чарті Billboard, поставили організаторам UPark Festival лише одну принципову вимогу — напередодні виступу Kaleo мають надати окрему репетиційну студію. Під час живого виступу гурт мріє звучати не гірше ніж у записі. А щоб запобігти будь-які несподіванкам, Kaleo у Києві має супроводжувати фоніатр, адже голос вокаліста — головна цінність цих хлопців.

TOVE LO

Кожен виступ на UPark Festival стане для його учасників великим та, безумовно, знаковим шоу. Багато хто з зірок буде у Києві, та і в Україні, вперше. Та рівень підготовки, з яким підійшла до майбутнього концерту Tove Lo, здивував навіть організаторів. До Києва головна зірка шведської сцени везе шість (!) кейсів із концертними костюмами.

Чи зможе виконавиця приміряти під час свого виступу їх усі — невідомо. Але організатори вже готують великий подіум, який також є обов`язковим пунктом технічного райдера Tove Lo, щоб сукні співачки побачив кожен.

Супроводжувати Tove Lo в українській столиці та допомагати їй зробити непростий вибір мають два костюмери. Іще одним пікантним моментом райдера артистки є обіцянка показати груди (хто бачив виступи Tove Lo, той зрозуміє), але це ще не точно.

YOUNG FATHERS

Новачки, що примусили танцювати Європу та навіть обійшли у деяких музичних номінаціях самого Деймона Албарна з Gorillaz, збираються "задати жару" і в Києві. Володарі престижної премії Mercury Prize, шалений хіп-хоп бойзбенд не тільки відіграє живий концерт у центрі української столиці, а й вийде під час фестивалю на сцену з легендарними Massive Attack.
Крім іноземних виконавців свої лайви на UPark Festival відіграють українці ONUKA та YUKO. У побутовому плані наші зірки менш вибагливі, ніж зарубіжні колеги.

Обов'язковим пунктом райдеру гурту YUKO є горіхи, варені рис, курка та яйця, — це основна їжа, що надає артистам необхідної енергії для запального виступу.

Але музикант та голос групи Юлія Юріна жартівливо зізнається, що мріє про французького бульдога у райдері для передконцертної бульдоготерапії.

Щодо гурту ONUKA — ніяких особливих побутових вимог у музикантів немає. Головне питання, що цікавить Нату Жижченко та її команду — якісне виконання технічного райдеру, адже шоу ONUKA це не лише десятки найрізноманітніших інструментів, а й складний світло- та відеопродакшн.