ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА
НЕНУДНІ ВІДПОВІДІ НА ГОЛОВНІ ЗАПИТАННЯ
2019
Не знаю, за кого голосувати. Можете допомогти з вибором?
Сказати щиро, за кого голосувати, ми не можемо, але намагатимемося розповісти максимально детально про кожного з кандидатів. А ще ви можете подивитися свіжі рейтинги всіх кандидатів, якщо цікаво.
Скільки всього кандидатів на цих виборах?
А Вакарчук серед них є?
Святослав Вакарчук відмовився від участі у виборах. Він заявив, що в джинсах для країни можна зробити набагато більше, ніж у краватці.
Поки все зрозуміло. Нагадайте, коли вибори?
31 березня, в останню неділю місяця. Так, цього дня ви будете спати на годину менше - не забудьте перевести стрілки годинника на літній час.
Що мені потрібно для того, щоб проголосувати?
Для початку, вам має бути 18 років. І ще потрібно прийти на виборчу дільницю з паспортом. Це важливо.
Як дізнатися, яка виборча дільниця моя?
Все просто. На сайті Центрвиборчкому є реєстр, у якому вказані всі виборчі дільниці. Ось посилання, там все зрозуміло.
Чи можу я голосувати не за місцем прописки?
Так. Для цього потрібно звернутися до органу ведення реєстру. Як правило, вони розташовані в міських адміністраціях та виконкомах. Вам необхідно написати заяву за зразком, який видадуть на місці. Ця процедура займає не більше 15 хвилин, але варто врахувати: чим ближче дата виборів, тим довшими можуть бути черги. Все потрібно встигнути зробити до 25 березня. Якщо буде другий тур, процедуру доведеться повторити.
Які особливості процедури голосування мені ще потрібно знати?
Якщо ви не внутрішній переселенець або не прописані на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і Криму, вам, крім заяви, потрібно підготувати документи, які підтвердять, що вам необхідно проголосувати в іншому місці. Це може бути довідка з роботи або навчання. Встигніть усе до 25 березня.
Що робити, якщо у мене немає прописки?
За попередніми даними, таких людей у країні майже 1 млн. Щоб проголосувати, потрібно звернутися до Центру обліку бездомних громадян. Там визначать адресу, куди в день виборів можна буде прийти.
Я переселенець. Як мені проголосувати?
Тут процедура та сама, що і для звичайних українців, які планують голосувати не за місцем прописки. Потрібно звернутися до органу ведення реєстру виборців [ми писали про нього вище] і подати заяву. Відмінність в тому, що жодних інших документів подавати не потрібно.
А якщо я живу за кордоном, куди йти?
Як завжди – до консульства або посольства своєї країни. З адресами відомств можете ознайомитися тут. Важливо: ви не зможете проголосувати в Росії - там виборчі дільниці не працюватимуть.
У день виборів мене не буде в Україні. Що робити?
Це процедура, про яку ми вже говорили вище, - зміна місця голосування без зміни виборчої адреси. Також ви можете звернутися в консульство або посольство і попросити включити вас до реєстру закордонної виборчої дільниці. Ну і зробити все потрібно до 25 березня.
Я точно є в реєстрі виборців? Це можна перевірити?
Безумовно. Перейдіть за цим посиланням. У розділі "Перевірка включення" вказуєте своє ім'я та місце проживання. Так можна подивитися, чи є ваше ім'я у списку виборців.
Розкажіть більше про кандидатів. Яку мінімальну зарплату обіцяє Гриценко?
700 євро.
Правда, що Бойко в своїй програмі обіцяє розблокувати ВКонтакте?
Майже. Прямо він не називає заборонені соцмережі, які розблокує, якщо стане президентом, але, з огляду на його проросійську орієнтацію, йдеться про ВКонтакте та Однокласники.
У чому різниця між кандидатами Ігорем та Олександром Шевченками?
Відмінностей, звичайно, багато. Але, якщо зовсім коротко: Олександр Шевченко - це "Буковель" і "Укроп", а Ігор Шевченко краде шапки в Давосі і шукає дружину через Інтернет.
Скільки Зеленський пропонує брати за легалізацію капіталів в Україні?
5%.
Гриценко - колишній міністр оборони. Він взагалі збирається воювати за Донбас і Крим?
Прямо про війну він не говорить, але силовий варіант не виключає. Донбас він обіцяє повернути впродовж п'яти років, а щодо Криму точних прогнозів не дає.
А що Зеленський говорить про окуповані Росією наші території?
Він не обіцяє їх повернути, але хоче обговорювати питання з гарантами територіальної цілісності України за Будапештським меморандумом - це США, Велика Британія і Росія.
Ну, а Бойко що говорить про війну з Росією?
Про війну - нічого. Все, що відбувається, він називає "непорозуміннями" і обіцяє їх "подолати" переговорами з усіма сторонами конфлікту. Тобто і з бойовиками ЛДНР.
Якщо Зеленський виграє вибори, прем'єром буде "голомозий" із "Кварталу"?
Ми теж чули цей жарт.
Що з програми Садового мені потрібно знати?
Якщо раптом ви лікар або військовий, то впродовж п'яти років ваша зарплата має зрости до $1000. З програми, щоправда, не до кінця зрозуміло, за рахунок чого це станеться. Словом, краще почитайте оригінал.
Кого з кандидатів підтримав письменник Пауло Коельйо?
Насправді, нікого. Але на з'їзді "Батьківщини", під час висунення Тимошенко в президенти, показали архівні кадри, де Коельйо добре висловився про неї. Потім сам письменник сказав, що кандидата в президенти не підтримував, а прес-служба Тимошенко пояснила, що відео багато років і знімали його для кіно про Тимошенко.
Живу в Росії і хочу проголосувати. Що робити?
Вам не пощастило. Виборчі дільниці в Росії не працюватимуть. Єдино можливий варіант - приїхати для голосування до України.
Правда, що Тимошенко - найбідніший кандидат із першої трійки?
По-перше, ми не знаємо всієї правди, а можемо судити тільки з декларацій. Але, якщо вірити, то так, Тимошенко поступається в доходах Порошенку і Зеленському ...
А хто з кандидатів найбагатший? [не кажіть про нього Тимошенко]
Точно відомо, що 25 млн доларів на банківському рахунку розміщені у Петра Порошенка. Виходячи з декларацій кандидатів - більше немає ні у кого.
А доларові мільйонери серед них ще є?
Ще б пак! Щонайменше таких троє: мільйони доларів готівкою є у Сергія Тарути, Олександра Вілкула та Євгена Мураєва.
Це навіть крутіше від програміста! А вони одружені?
Так. Хоча є мільйонер-холостяк – Мураєв. Кажуть, він розлучений.
Хочу проголосувати за кандидата, який має крипту. Є такі?
Вам доведеться вибирати між Інною Богословською з одним біткоїном на рахунку і Геннадієм Балашовим, у якого їх 10 [ні, ми ні на що не натякаємо].
У яких банках кандидати зберігають свої гроші?
Тут ми навряд вас здивуємо, але в основному кандидати довіряють українським банкам, крім Романа Насірова. Він вважає за краще тримати гроші в американській брокерській компанії. Там у нього $300 тисяч.
Правда, що Ляшко виграв у лотерею?
Все так. Він навіть задекларував виграні 570 тис. Можливо, наступний його виграш зможе покрити заборгованість перед МВФ, хтозна.
Що найдивніше задекларували кандидати?
Чим би вас здивувати. Ну, наприклад, Ілля Кива вказав у декларації жомову яму. Нічого більш дивного ми не бачили.
Люблю мистецтво! Є серед кандидатів поціновувачі авангарду ХХ століття?
Як ви здогадалися? Сергій Тарута не просто фанат живописця Марка Шагала, а й великий поціновувач російських художників епохи класицизму: Айвазовський, Брюллов, Верещагін - їхні картини є в його значній колекції.
Це не останнє запитання. Ми будемо оновлювати цей проект до самої інавгурації. Просто залишайте свої запитання під цим постом – і ми будемо відповідати.