У 2014 році світ опинився на порозі спалаху епідемії небезпечної лихоманки. Вірус Ебола налякав не тільки жителів африканських країн, хоча в цьому році була зафіксована найтяжча за весь період спостережень за цією хворобою епідемія в Західній Африці, але й іншу частину світу: географія хворих на смертельну лихоманку поширилася на Канаду, Іспанію, Німеччину, США та Норвегію.
Слід зазначити, що Ебола - важке інфекційне захворювання, в більшості випадків при відсутності адекватного лікування закінчується летально, входить до переліку хвороб, які здатні серйозно впливати на здоров'я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах. Першим європейцем, що підхопив Еболу, став іспанський священик, який, незважаючи на експериментальне лікування, 25 вересня помер.
8 серпня Великобританія сповістила про першого хворого на лихоманку - медичного волонтера, який працював у Сьєрра-Леоне. На території Німеччини першою жертвою Еболи став працівник місії ООН - громадянин Судану, якого доправили на лікування з Ліберії. 14 жовтня він помер від гарячки у Лейпцигу. 8 жовтня в Техасі помер пацієнт, який став першою людиною, в якої вірус Ебола був виявлений на території США. Згодом десятки лікарів по всій країні були переміщені на карантин через підозру зараження вірусом.
Загалом, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у Гвінеї, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Нігерії, Сенегалі, Малі, США, Іспанії поширення епідемії хвороби, яку спричинює Ебола, зареєстровано 18 603 випадки хвороби, 6915 з яких - летальні, захворіло 649 медичних працівників, 365 з них померло. Але, попри досить апокаліптичні прогнози, не всі випадки хвороби на лихоманку закінчувалися смертю. Так, іспанській медсестрі, яка заразилася вірусом, коли наглядала за хворими священиками, вдалося вилікуватися.
Подібні випадки порятунку були зафіксовані також в Норвегії та американському штаті Джорджия. Лихоманку вдалося зупинити і в Сенегалі. Нині науковці зі всього світу активно працюють над розробкою ефективної вакцини, яка б зупинила стрімку епідемію. Останні результати випробувань експериментальної вакцини проти Еболи на пацієнтах показали, що вона безпечна і може допомогти імунній системі людини боротися з вірусом. Тож, є надія, що вже у найближчий час загроза небезпечної лихоманки буде зупинена.