ЖИТТЯ В 3G
Ера нових можливостей
ТСН.ua спільно з МТС-Україна продовжує розповідати про впровадження 3G-технології в українських мережах. У попередньому матеріалі ми занурилися в минуле і простежили еволюцію G. Проте 3G-інтернет - це не тільки шалена швидкість передачі дані, а й значне пожвавлення економіки, інвестиції в країну, створення нових робочих місць, наповнення держбюджету й нові можливості для українців. 3G впливає на економіку, змінюючи звичний життєвий устрій і трансформуючи усталені бізнес-моделі. Ми розповімо, що нового й революційного принесе 3G країні та які простори відкриє.
ПЕРСПЕКТИВНІСТЬ
Багато хто в Україні знає, що 3G - це не тільки вільний серфінг Мережею і безперебійний перегляд відео, а ще й величезний стимул для економіки. Про це говорили багатого експертів упродовж тривалого часу. Наприклад, заступник глава адміністрації президента Дмитро Шимків прогнозував додаткові 2% ВВП протягом найближчих років.

Але як саме 3G впливає на бізнес та економіку? Перший імпульс дають інвестиції в інфраструктуру 3G: будівництво об'єктів зв'язку, розширення магістральних каналів передачі даних і активізація продажів смартфонів із підтримкою 3G.

За оцінками українських мобільних операторів, тільки до кінця 2015 року будівництво та обслуговування 3G-мереж сприятиме створенню додаткових 5 000-6 000 робочих місць. За оцінками директора з корпоративного управління та контролю МТС-Україна Олега Проживальського, кожен з операторів витратить близько мільярда доларів на модернізацію мережі.
Олег Проживальський
директор "МТС Україна" з контролю
Інвестиції в 3G - це перші цьогоріч серйозні інвестиції в Україну, які не обмежаться оплатою за ліцензію. У нас є підстави сподіватися, що телекомунікації стануть рушійною силою для пожвавлення економіки.
Олена Мініч
експерт із телекомунікацій України та ЄС
3G - це перший крок у бік цифровізації процесів, істотне розширення географії, мобільність бізнесу та великий крок вперед на зустріч гармонізації з ЄС з точки зору розвитку гармонійних цифрових ринків.
Дмитро Шимків
заступник глави Адміністрації президента
Всі оператори інвестують. Це значні інвестиції, це залучення працівників, це розвиток інфраструктури операторів. У середньому протягом наступних двох років кожен оператор інвестує близько 6 млрд.
Більше того, як йдеться у дослідженні Deloitte і Cisco Systems "Вплив мобільного Інтернету на економіку", після впровадження 3G у тій чи іншій країні, обсяг мобільного трафіку щорічно зростав більш ніж удвічі, а в країнах Західної Європи - на шалені 350% щороку.

Виявляється, зростання об'єму трафіку має пряму кореляцію з динамікою ВВП - у більшості європейських країн подвоєння обсягу 3G-даних призводило до додаткового збільшення ВВП на 0,5%.

Через це українські підприємці очікують повноцінного впровадження нової технології для реалізації своїх революційних ідей. Бо поки в Україні зв'язку третього покоління не було, багато молодих підприємців були змушені продавати свої інновації винятково за кордон, де є швидкий мобільний інтернет. Але з появою 3G, як прогнозують експерти, ситуація зміниться вже найближчим часом.

Якщо подивитися на закордонний досвід, то згідно з дослідженнями британської SQW Group, масове впровадження 3G серйозно перекроїло ринок праці - з'явилася величезна кількість фрілансерів.

Photo credit: Getty Images
Завдяки високошвидкісному зв'язку вони почали повноцінно виконувати свою роботу зі зручного їм місця. За даними SQW Group, завдяки такій тенденції в 2015 році британські компанії зароблять додаткові 0,5 млрд фунтів стерлінгів, а через 5 років додатковий прибуток перевалить за 4 мільярди.
МОЖЛИВОСТІ
За даними українських мобільних операторів, вже близько 30% абонентів мають смартфон, який може працювати в мережах 3G. Зі споживчої точки зору 3G перетворює телефон на повноцінний мобільний комп'ютер, який у продуктивності нічим не поступається настільному гаджету, хіба що розміром екрану.

Однак, згідно зі статистикою, більшу частину часу ми проводимо в телефоні, а прихід 3G відкриває масу нових можливостей для українців. 3G - це не тільки швидко й багато дивитися кліпи на YouTube, але ще й стрімкий розвиток OTT-сервісів на зразок Skype, Viber, Facebook Messenger тощо.
Швидкісний мобільний Інтернет у національному масштабі дасть поштовх для розвитку розумних міст, електронного уряду, телемедицини, онлайн-освіти в Україні. Наше завдання сьогодні - зробити такий розвиток можливим.
Олег Проживальський
директор "МТС Україна" з контролю
Це і можливість швидкого мобільного банкінгу, доступ до різних бізнес-сервісів, зручна робота з мапами, можливості онлайн-освіти. Крім того, це ще й вікно у світ модної тенденції Internet of Things (Інтернету речей). Коли всі пристрої навколо нас - наші гаджети, авто, хатня техніка - всі один до одного під'єднані, спілкуються один з одним за допомогою швидкого мобільного інтернету й вирішують певні проблеми. Все це стане можливим за допомогою швидкого мобільного інтернету.

Ми обрали десяток крутих додатків для смартфонів із різних сфер життя, повноцінна робота яких стане можливою з 3G. Ви звичайно ж скажете, що все це працювало за допомогою WI-FI, але одразу ж внесемо мінус в карму цієї технології через відсутність можливості бути завжди онлайн. До нашого рейтингу ми включили як всесвітньо відомі додатки, так і стартапи українських розробників.
COURSERA
Проект у галузі масової онлайн-освіти, заснований професорами Стенфорда. Співпрацює з вишами, що публікують курси з різних галузей знань. Є додаток для iPhone та Android. На часі в Coursera близько 1000 курсів від понад 100 університетів світу.
PROMETHEUS
Український стартап - аналог Coursera. У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України створює та розміщує онлайн-курси на власній онлайн-платформі. На часі студентам для вивчення доступні понад десять курсів українською мовою.
SETTLE
Додаток від українських розробників дозволяє робити замовлення у закладах й платити за нього за допомогою смартфона: не потрібно кликати офіціанта, щоб отримати свій рахунок. Оплату з чайовими можна здійснити онлайн.
PETCUBE
Найперспективніший український стартап, який дозволяє віддалено спілкуватися й гратися з домашніми тваринами через мобільний додаток. Petcube дає можливість побачити свого котика, пограти з ним і розповісти про це друзям.
YOUTUBE
Перегляд відео, онлайн-трансляцій, прослуховування музики, завантаження власних роликів та багато іншого.
TUNEIN
Потокове радіо з усього світу. Можна слухати як локальні станції, так й інтернет-стріми. Доступні підкасти.
SOUNDCLOUD
Нова ера прослуховування музики. Можна підписатися на окремого виконавця і слухати його стрім.
TRIPADVISOR
Сайт, що дозволяє спланувати туристам майбутню подорож до будь-якої країни світу. Налічує 315 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. В режимі онлайн через мобільний додаток можна забронювати все - від квитків на літак до готелю чи аренди авто.
INGRESS
Унікальна онлайн-гра з доповненою реальністю, створена Niantic Labs в Google для Android- та iOS-пристроїв. Ingress перетворює навколишні вулиці, будинки і пам'ятники в декорації для гри планетарного масштабу. На кону майбутнє цивілізації.
ENDOMONDO
Додаток для заняття спортом, який позиціонується як особистий тренер. З його допомогою можна відстежувати свої маршрути, зберігати статистику і публіковувати свої тренування. У додатку доступні абсолютно всі види спорту. Працює з GPS.
EASY WAY
Український стартап, створений у 2011 році, щоб допомогти людині зорієнтуватись у незнайомому місті та підказати, який громадський транспорт обрати для свого пересування. Сервіс надається у 55 містах України, а також у сусідніх країнах.
ІННОВАЦІЇ
Впровадження технології 3G в Україні - це в першу чергу інноваційний внесок в економіку країни та її комплексне пожвавлення. Нещодавно Deloitte і Cisco провели дослідження, в рамках якого вивчили дані 96 розвинених ринків.

Згідно з отриманими даними, початок використання 3G в країні призводить до збільшення ВВП на 10%, а зростання ВВП на душу населення збільшується на 0,15%.

Статистику легко пояснити. Використання в роботі гаджетів, підключених до Інтернету, робить працю більш ефективною. Ми виділили декілька ринків, які запрацюють по-новому з приходом 3G.
Господарство
Аграрний сектор може виявитися одним з тих, хто отримає найбільшу вигоду від появи 3G в Україні. Серед останніх технологічних досягнень світового аграрного бізнесу - концепція точного землеробства. За даними досліджень, точне землеробство дозволяє економити до $ 160 на кожному гектарі, скорочує витрати насіння до 10%, а добрив - до 40%.
Онлайн-освіта
Сьогодні активно розробляються нові методи навчання з використанням мобільних технологій. 3G надасть доступ до мобільного Інтернету, який зможуть використовувати учні та викладачі. Варто зазначити, що МТС покриває 99% території України. Це означає, що скоро у кожного українця з'явиться доступ до якісної освіти від найкращих українських та світових вишів.
Технології
Сьогодні Україна є однією з найсильніших країн з виробництва інформаційних технологій у світі. За оцінками економістів, ринок IT в Україні вже перевищує $ 2 млрд на рік. Еволюція зв'язку до 3G істотно збільшує кількість користувачів та виробників додатків, а українські програмісти нарешті стануть затребувані й зможуть реалізовувати ідеї в Україні.
Туризм
Поширення мобільного Інтернету може зробити Україну в декілька разів привабливіщою країною для туристів. Сучасні програми для мобільного телефону здатні розпізнати текст на фотографії, і перекласти його прямо "на ходу". Однак для правильної роботи необхідний хороший Інтернет. За допомогою таких додатків зникає мовний бар'єр і турист зможе вільно розуміти українську мову.
Електронна торгівля
Мобільний доступ стане потужним поштовхом для розвитку торгівлі, а зокрема електронної комерції. У світі мобільними платежами користується вже більше 250 млн людей, а щорічний обіг перевищує $235 млрд. Україна поки відстає. Однак 3G може дати поштовх до по-справжньому масового застосування цих технологій.
КІНЕЦЬ ДРУГОЇ ЧАСТИНИ
У наступній частині нашого спецпроекту, який вийде за тиждень, ви з перших вуст дізнаєтесь, як працюватиме 3G в Україні, скільки грошей отримає держава, а також про нові горизонти ділової активності.
Читайте також