Народне голосування за найкращого вчителя
Щороку найпрестижніша національна премія Global Teacher Prize Ukraine нагороджує найкращих вчителів країни: новаторів, творців майбутнього та справжніх супергероїв нашого часу. Ви також можете стати частиною цієї історії.

Цього року на премію подали заявки майже 3000 неймовірних учителів із великих міст та невеличких селищ усієї країни. Після кількох етапів відбору залишилися 10 фіналістів. Вони позмагаються за головний приз "Нобелівки для вчителів" — 250 000 гривень, участь у найпрестижнішій освітній події світу Global Education and Skills Forum 2021 та один рік безкоштовного навчання від організатора премії ГС "Освіторія".

Ім'я переможця назвуть 3 жовтня на урочистій церемонії. Його або її обере експертне журі: голова ГС "Освіторія" та засновниця премії Зоя Литвин, телеведуча "1+1" і куратор премії Наталія Мосейчук, ексміністерка освіти й науки України Лілія Гриневич, переможниця Global Teacher Prize Ukraine 2019 Наталя Кідалова, керівник і співзасновник Української академії лідерства Роман Тичківський, найкраща вчителька світу за версією Global Teacher Prize Андріа Зафіраку, а також юний підприємець, учень 10 класу Арсеній Добровольський.

А переможця глядацьких симпатій обираєте саме ви і саме зараз! Знайомтеся з топ-10 кращих педагогів-новаторів України та робіть свідомий вибір. Голосуйте за найнатхненнішого, найдушевнішого, наймрійливішого чи найщирішого вчителя України 2020 року. Саме від вас залежить, хто отримає звання народного улюбленця та незабутню освітню подорож.

Назад
Іван Верещака
Населений пункт: село Чулаківка Херсонської області
Навчальний заклад: Чулаківський заклад повної загальної середньої освіти
Предмет: Астрономія, Інформатика

В чому ваша вчительська суперсила?
Найбільша суперсила - гумор у всіх його проявах як основа відкритого спілкування з дітьми і засіб вирішення усіх конфліктів та негараздів. А також - Відкритість та рівність у спілкуванні з КОЖНИМ учнем, визнання КОЖНОЇ дитини особистістю.

Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах?
Маяк (вказує шлях в океані інформації); Технологія (на рівних з сучасним поколінням володіє сучасними гаджетами та застосунками); толерантність та відкритість (на рівних спілкуватися з кожним учнем, в кожному бачити особистість)

Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує крила?
"Шеф, ми любимо вас, ви накращий" або "Ура! Вікторович йде! Гоу до нього!"

Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Дистанційка подарувала мені розуміння - яким цінним насправді є реальне, а не віртуальне спілкування. Також я закріпив на всі 100% навичку максимально швидко знаходити вихід у ситуації, коли на онлайні все йде не так, як заплановано!

Ваша професійна мрія.
Відкрити сільський центр СТЕМ навчання з можливість мобільного його використання (СТЕМ-автобус), щоб охопити технологіями максимальну кількість талантів!!!!Назад
Анна Домніч
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: Новопечерська школа
Предмет: Фізкультура, ХореографіяДля пані Анни найкращим показником успішності її учнів є бажання відвідувати її тренування. Вона активно розвиває культуру мажорет-спорту в Україні: за кілька років її учні вже встигли стати чемпіонами Києва та України. У популярній соцмережі TikTok її руханки набирають безліч переглядів. Анна активно впроваджувала тему спорту у Всеукраїнській школі онлайн, її уроки були одними з найпопулярніших.В чому ваша вчительська суперсила?
Моя вчительська суперсила у можливості зарядити дітей позитивом,завжди бути прикладом для них, бути в тренді та на одній хвилі з дітьми!

Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Новатор, приклад, в тренді.

Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
«Пані Анно, ви для нас як друга мама,ви подарували нам віру в себе і змінили наше життя,тепер ми знаємо як досягти будь-якої мети,головне не зупинятись!»

Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Спорт може бути цікавим і продуктивним навіть дистанційно, головне вкладати в це душу та сили. Діти отримали величезне задоволення від занять спорту,руханки танцювала вся країна!

Ваша професійна мрія.
Моя професійна мрія - щоб пролунав гімн України на чемпіонаті світу, у 2021 році ми представляємо країну на цьому чемпіонаті, я назавжди запам'ятала відчуття коли ми стали призерами чемпіонату Європи,тож моя мрія щоб наша країна була призером чемпіонату світу і діти отримали ці емоції ще раз!

Назад
Василь Дяків
Населений пункт: місто Заліщики Тернопільської області
Навчальний заклад: Заліщицька державна гімназія
Предмет: Всесвітня історія, Громадянська освіта, Історія України, Основи Здоров'я

Пан Василь здобув звання «Заслуженого вчителя України» і минулоріч переміг у конкурсі «Учитель року». 59 — саме стільки його учнів є переможцями обласних етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких та реферативних робіт МАН України. Діти — активні учасники конкурсів КВК, дебатів Поппера, інтелектуальних ігор. Семеро гімназистів брали участь у зйомках програми «LG-Еврика».

1. В чому ваша вчительська суперсила?
Моя вчительська суперсила базується на підтримці моєї сім'ї, цінностях та вірі в Бога.
Моя вчительська суперсила - у натхненні моїх учнів, які досягають успіхів у своєму житті на основі власного відповідального вибору.
Моя вчительська суперсила - у педагогічній свободі та творчості під час освітнього процесу і пізнання світу в цілому.
Моя вчительська суперсила - у постійному пошуку нового, творчого, цікавого, відході від стандартів та догм, створенні власної ефективної системи співпраці, що поєднує особисте та командне…

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Людина-цінність, Людина-особистість, Людина-Творець (Інноватор)

3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
Я вдячний/вдячна (щасливий/щаслива) Вам за те, що (варіанти відповідей: дали мені корисну пораду, зрозуміли мене, відчули мій емоційний, душевний стан, допомогли мені визначитися з майбутнім, вирішити життєву проблему, навчили мене поважати, шанувати, любити, працювати, ставити цілі та їх досягати, Ваш приклад мене надихає, живу за цінностями, пам'ятаю, як (і приклад з нашої співпраці), є Людиною»

4. Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Відчувати дітей засобами дистанційного навчання. Перевірити життєвість власних цінностей в онлайн-світі.

5. Ваша професійна мрія.
Вичавити з педагога раба, який не хоче нести відповідальність і боїться робити вибір. Щоб вільний вчитель став серед дітей та батьків прикладом для наслідування у питанні свободи відповідального вибору. А освітня система створила широкі умови для його реалізації. Для цього необхідно предметно, конкретно, конструктивно співпрацювати з консервативними елементами освітньої системи у реалізації реформ: зменшення кількості предметів, створення практичних (компетентнісних, життєвих) навчальних програм, підвищення соціального статусу педагога, можливості створення індивідуальних освітніх програм тощо. І моя мрія полягає у тому, щоб це все формувалося і розвивалося не тоді, коли я буду пенсіонером, а щоб я ще працював і брав реальну участь у розвитку такої класної освітньої системи)

Назад
Наталія Зима
Населений пункт: місто Хмельницький
Навчальний заклад: Технологічний багатопрофільний ліцей з загальноосвітніми класами імені Артема Мазура
Предмет: Хімія

На уроках пані Наталії смартфони давно стали потрібнішими за щоденники. Вона не складає класичні поурочні плани, а планує уроки через план-проєкт. Улюблені інновації — Kahoot, LearningApps, Edpuzzle, дошки для спільної роботи, сервіси для побудови карт пам'яті тощо. За 20 років педагогічної діяльності вона відсвяткувала призові місця своїх учнів на змаганнях ледь не пів тисячі разів. Також два учні Наталії склали ЗНО з хімії на 200 балів.

В чому ваша вчительська суперсила?
Я позитивна мотиваторка та організаторка, яка вірить в те, що будь яка вершина досяжна. Роблю те, що люблю) Люблю те, що роблю)

Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Модерновий, застосувує дизайн-мислення у повсякденному житті, вміє вибудовувати стратегію та самонавчатись.

Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
«Дякую, що ви є у моєму житті»

Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Я нарешті опанувала ефективний тайм-менеджмент та для себе «прожила» філософію дистанційного навчання

Ваша професійна мрія.
Я мрія про створення Science-HUB в Хмельницькому. Місця в якому будуть жити мрії.

Назад
Андрій Олійник
Населений пункт: місто Кам'янське Дніпропетровської області
Навчальний заклад: Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа № 35 Кам'янської міської ради»
Предмет: Вчитель початкових класів

Своїм великим досягненням пан Андрій вважає те, що 28 його учнів читають понаднормово. Окрім використання інноваційних платформ для навчання, він придумав власні «Анімаційні хвилинки», де вчитель танцює разом з дітьми. А ще Андрій у своїх інтегрованих уроках використовує LEGO. З його допомогою учні вчать частини мови, математику та навіть презентують свій настрій.

1.В чому ваша вчительська суперсила?
Моя вчительська суперсила у любові до своїх малих янголят. Любові не вчителя до учня, а вчителя-батька до своїх дітей! Це є початком усіх моїх інновацій та взагалі всього, що я зробив у сфері освіти.

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Справжній друг для своїх учнів, новатор, впровадник змін.

3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
«Андрію Вікторовичу, я хочу бути схожим на Вас, я хочу бути таким вчителем, як Ви». Учень взяв чорний маркер, намалював собі брови і сказав мені: «Андрій Вікторович, я хочу собі такі великі брови, як у вас». «Андрій Вікторович, урааа! В мене вийшло!»

4. Топ-навчика, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Я, вчитель,але завдяки дистанційному навчанню , настільки впевнено став себе відчувати в кадрі,що подекуди уявляв себе телеведучим. Почав розвивати в собі навички роботи в кадрі: дикція, постава голосу, інтонування, режисура, манера подання матеріалу. Мені це дуже допомогло при створенні своїх уроків.

5. Ваша професійна мрія.
Мати можливість розвиватися протягом усього життя. Стати керівником сучасного закладу в якому створю щасливу, безпечну, приємну, дружню атмосферу для усіх учасників освітнього процесу.

Назад
Микола Тарасюк
Населений пункт: місто Житомир
Навчальний заклад: Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17
Предмет: Інформатика

Пан Микола веде проєкт «Розумійка» для дітей з особливими освітніми потребами. Команда співпрацює з п'ятьма областями України і розробляє модуль для дітей з порушеннями слуху, що мають синдром Дауна. Разом з учнями він працює над новими напрямками: короткометражні фільми, анімація, комп'ютерна графіка. На основі отриманих знань діти вже встигли створити фільм про булінг та дискримінацію.

1. В чому ваша вчительська суперсила?
Дарувати всім позитив, тримати гарний темп та універсальність.

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Ментор, партнер, мотиватор.

3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
"Фільм «Зачетный препод», то зняли про ВАС"

4. Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Креативний підхід для вирішення складної ситуації, то є найкращий скіл!

5. Ваша професійна мрія.
Не підрізайте мої крила, а дайте можливість злетіти мені та моїм пташенятам високо в небо.

Назад
Людмила Тоцина
Населений пункт: місто Маріуполь Донецької області
Навчальний заклад: Маріупольський міський ліцей
Предмет: Англійська мова

Після особистого досвіду навчання в США Людмила почала відкривати світ і для своїх учнів. Запропонувала організувати кембриджський тест у своєму ліцеї, разом з учнями брала участь у міжнародному воркшопі з медіаграмотності та таборах GOCamp. ЇЇ учні — переможці програм обміну (FLEX), всеукраїнських конкурсів (Гринвіч, конкурс відеороликів від посольства США, МАН).

1. В чому ваша вчительська суперсила?
Sharing is caring. Це моя суперсила: бажання ділитися знанням, досвідом, інформацією, позитивом, посмішкою та душевним теплом.

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Мотивований/а універсальний/а професіонал/ка

3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
«Дякую вам за вашу посмішку на обличчі, за всі добрі та погані оцінки, за ті знання, які ви даєте своїм учням!»

4. Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Під час карантину мені довелося працювати набагато більше, тому я стала профі у multitasking. Вміння справлятися з багатозадачністю – це необхідна навичка XI століття.

5. Ваша професійна мрія.
Я мрію розвінчати міф про «деградацію» вчителя в школі. Я хочу, щоб освіта України змінилася на краще. Тільки разом ми можемо це зробити!Назад
Олександр Чучаєв
Населений пункт: місто Благовіщенське Кіровоградської області
Навчальний заклад: Благовіщенський навчально-виховний комплекс № 2 «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів — заклад дошкільної освіти «Дивоцвіт» Благовіщенської районної ради»
Предмет: Всесвітня історія, Громадянська освіта, Історія України, Етика, Міфологія

Перші результати, якими пишається пан Олександр - це залучення учнів сільської школи до всеукраїнських проєктів. У 2017 вчитель потрапив до ТОП-20 вчителів за версією Global Teacher Prize та став головою громадської організації, куди увійшли фіналісти премії. Організація провела 4 масштабні освітні фестивалі та залучила 200 освітян. Пан Олександр залучає дітей до спорту у власному клубі «СКІФ».

1. В чому ваша вчительська суперсила?
Сила! І це супер. Насправді, моя суперсила в тому, що я спокійно рухаюсь вперед, ламаючи стереотипи й не оглядаючись назад. Ніколи не зупиняюсь перед труднощами.

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах
Новатор, менеджер, психолог.3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
«Капець, уже кінець уроку… А давайте продовжимо, ми вже пообідали…»

4. Топ-навичка, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Когнітивна гнучкість була моєю топ-навичкою, але під час дистанційки я дійсно став «Цезарем» й одночасно міг спілкуватися з учнями з різних класів про різні проєкти, ще й встигав випити каву й зателефонувати в бухгалтерію.

5. Ваша професійна мрія.
Відкриття власного центру можливостей дитини – комплексного ресурсного простору фізичного, ментального, креативного та інтелектуального розвитку дитини з 3 до 17 років. В рамках цього простору діятимуть спортивні зали, гуртки формату «Peer learning», зони ментального збагачення та фінансової стабільності, креативний простір з ігровими методиками.

Назад
Олег Пустовойт
Населений пункт: місто Одеса
Навчальний заклад: Одеська загальноосвітня школа № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області
Предмет: Інформатика

За час викладання пана Олега учні отримали понад 250 медалей і дипломів на конкурсах та олімпіадах національного та міжнародного рівня в Україні, Білорусі, Румунії, Болгарії та Македонії. Олег ще з 1990-х років застосовує у своїй діяльності проєктний підхід. Додає: IT — галузь, що швидко змінюється. Тому він регулярно набуває нових навичок у сферах програмування, аналізу даних, веб дизайну, растрової, векторної та 3D-графіки, анімації, відеомонтажу.

1. В чому ваша вчительська суперсила?
Моя вчительська суперсила та суперщастя — в моїх учнях, моїх командах, моїх рідних, колегах та друзях, людях, які допомагають мені рухатися далі вчительським шляхом.

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах?
Будівельник нового світу

3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
«Ми змогли!»

4. Топ-навчика, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Знаходити у графіку 16/7 час для реалізації бажання зробити щось ще. У моєму випадку — окреслити нарешті контури концепції освітнього простору на основі системи вільних веб-інструментів для навчання.

5. Ваша професійна мрія.
Допомогти скоріше виховати в Україні нове покоління, яке почне завжди писати з великої літери слово «Вчитель»

Назад
Вікторія Ломака
Населений пункт: місто Суми
Навчальний заклад: Комунальна установа «Сумська загальноосвітня школа I–III ступенів № 5»
Предмет: Англійська мова

Пані Вікторія регулярно користується соцмережами для організації навчального процесу. Вона проводить опитування в Telegram. Стимулює вчити англійську по сторіз королеви Англії та закордонних кумирів в Instagram. Також вчителька допомагає учням спілкуватися з однолітками з інших країн завдяки спільним проєктам на платформі Etwinning Plus.

1.В чому ваша вчительська суперсила?
Моя вчительська суперсила – надихати своїх учнів на нові звершення. Я вчу їх не боятися виходити за межі «зони комфорту та вірити в себе і свої сили.

2. Вчитель 21 століття: хто він у трьох словах.
Вчитель 21 століття – позитивний, професійний, розуміючий.

3. Яка фраза, сказана вашими учнями, дарує вам крила?
Мене надихає фраза моїх учнів: «А коли ми почнемо працювати над новим проєктом? Давайте пробувати щось нове!»

4. Топ-навичика, яку ви здобули під час дистанційного навчання.
Моя топ-навичка – передбачення. За місяць до карантину я почала оволодівати сервісами для дистанційного навчання і перша в Україні провела вебінар для вчителів, під час якого розповіла як їм спланувати свою роботу під час пандемії.

5. Ваша професійна мрія.
Я мрію створити центр психологічної допомоги для учнів та їх батьків. В ньому вони могли б отримати професійну консультацію психолога та вчилися уникати конфліктів та розвивати свої позитивні якості.Global Teacher Prize Ukraine
Народне голосування за найкращого вчителя
Дякуємо! Читайте TCH.ua
Організатор Global Teacher Prize Ukraine