Які партії проходять у Раду
Результати екзит-полів і ЦВК

26 жовтня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори, в яких взяли участь 29 партій та майже 3,5 тисячі мажоритарників. В окупованому Криму та Севастополі вибори не проводилися, також не голосували в 9 округах Донецької та в 6 округах Луганської області.

Після оголошення данних екзит-полів "Блок Петра Порошенка" вже заявив про створення майбутньої коаліції з "Народним фронтом". Водночас, партія Ляшка та політсила Тимошенко поки що утримуються від цього та чекають остаточних результатів виборів. Тим часом у "Самопомочі" теж обережно говорять про вступ до коаліції та чекають на підрахунок голосів.
ТСН.ua публікує список партій, які, за даними екзит-полів, подолали 5-відсотковий бар'єр і можуть пройти в Раду. Проте, лідер перегонів може змінитися після того, як ЦВК опрацює 100% бюлетенів.

Блок Петра Порошенка

Телевізійний національний екзит-пол: 24,3%
Національний екзит-пол 2014: 23,1%
Міжнародний екзит-пол: 22,2%

Ідеологія партії будується на національно-демократичних ідеях, що включає побудову сильної держави, яка є членом Євросоюзу і НАТО. Також партія виступає за проведення широких реформ. Політична сила підтримує політику президента України Петра Порошенка, тому в Верховній Раді восьмого скликання може отримати можливість формувати пропрезидентську більшість.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 142

Найбільша падтримка: Вінницька область (35,8%)
Найменше голосів: Донецька область (19,1%)

Народний суд виніс смертний вирок Комуністичній партії України. Вперше за 96 років в нашому парламенті не буде комуністів. Я вас вітаю з цим! Після Революції Гідності ми маємо інший народ, іншого президента. Маємо інший парламент, який буде достойним нової України.

Петро Порошенко
Президент України

Хто ще проходить у Раду

Народний фронт

Телевізійний національний екзит-пол: 21,8%
Національний екзит-пол 2014: 21,2%
Міжнародний екзит-пол: 21,8%

"Народний фронт" експерти називають "партією війни", яка виступає за військове вирішення конфлікту на Донбасі і займає жорстку позицію щодо розвитку відносин із Росією. Також партійці позиціонують себе професіоналами, які не побоялись труднощів і працюють у владі. Сам же Арсеній Яценюк, який є першим номером у списку, виступає за євроінтеграцію, вступ до НАТО і продовжує активну співпрацю з МВФ.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 93

Найбільша підтримка: Чернівецька область (38,4%)
Найменше голосів: Луганська область (5,2%)

Ми будемо в найкоротші терміни формувати коаліцію для того, щоб новий уряд, новий парламент швидко і ефективно проводили реформи, необхідні для країни. База для нової коаліції і основа для коаліційної угоди - це Угода про асоціацію з Європейським Союзом. Це тільки початок. Далі - складна і відповідальна робота.

Арсеній Яценюк
Лідер партії "Народний фронт"

Самопоміч

Телевізійний національний екзит-пол: 12,5%
Національний екзит-пол 2014: 13,4%
Міжнародний екзит-пол: 14,2%

Партія "Самопоміч" мера Львова Андрія Садового вперше потрапила до Ради. Політсила, взявши до своїх списків відомих громадських активістів і військових, позиціонує себе як партія, яка не заплямована гучними скандалами, виступає за європейську інтеграцію, проведення широких реформ і децентралізацію влади.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 34

Найбільша підтримка: Львівська область (19%)
Найменше голосів: Херсонська область (6%)

Комуністів нема – це вже великий плюс. Депутатів, які голосували за "драконівські" закони теж мало, тому я переконаний, що всі політичні сили мають бути разом. Але ми категоричні противники "квотного" розподілу посад за партіями – це призвело до біди.

Андрій Садовий
Лідер партії "Самопоміч"

Радикальна партія

Телевізійний національний екзит-пол: 7,1%
Національний екзит-пол 2014: 6,4%
Міжнародний екзит-пол: 6,4%

Олег Ляшко, якого пов'язують із колишнім головою Адміністрації Віктора Януковича, пішов у парламент під прапорами "Радикальної партії". Партія запропонувала суспільству не конкретні кроки реформування країни, а популістичні гасла.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 20

Найбільша підтримка: Чернігівська область (13,4%)
Найменше голосів: Донецька область (3,1%)

Наша партія розраховувала на значно кращий результат, ніж той, який оголосив екзит-пол. Ми поважаємо цей вибір людей. Мільйони жителів України сьогодні проголосували за нашу партію, тепер нас в Раді буде 30-40 депутатів. Вважаю, що це наша перемога.

Олег Ляшко
Лідер "Радикальної партії"

Опозиційний блок

Телевізійний національний екзит-пол: 6,6%
Національний екзит-пол 2014: 7,6%
Міжнародний екзит-пол: 7,8%

Залишки "Партії регіонів" перед виборами створили новий політичний проект – "Опозиційний блок". Основною ідеєю є критика чинної влади. Обличчям блоку є скандально відомий міністр в уряді Азарова Юрій Бойко. Ідеологія партії швидше тяжіє до лівого популізму, хоча більшість кандидатів стоять на ліберальних позиціях, адже представляють промислові райони України.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 31

Найбільша підтримка: Донецька область (32,9%)
Найменше голосів: Тернопільська область (0%)

Ми задоволені тим, що люди не злякалися підтримати опозицію. Ми розуміємо, що багато наших виборців не змогли проголосувати.

Юрій Бойко
Лідер "Опозиційного блоку"

ВО "Свобода"

Телевізійний національний екзит-пол: 6,3%
Національний екзит-пол 2014: 6,3%
Міжнародний екзит-пол: 5,8%

Партія вперше до парламенту пройшла в 2012 році, набравши понад 13% голосів. "Свобода" на чолі з Олегом Тягнибоком позиціонує себе політичною силою, яка захищає інтереси українців. Активно виступає за визнання воїнів ОУН-УПА на державному рівні, передачу стратегічних підприємств у власність держави, широку люстрацію і декомунізацію суспільства.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 25

Найбільша підтримка: Чернігівська область (11%)
Найменше голосів: Донецька область (2%)

Негативна новина - московська агентура проходить в Раду за списком "Опозиційного блоку". Ці вибори задекларували: незважаючи на революцію і війну, досить багато виборців голосує за хорошу рекламу, а не дії.

Олег Тягнибок
Лідер ВО "Свобода"

ВО "Батьківщина"

Телевізійний національний екзит-пол: 6,0%
Національний екзит-пол 2014: 5,5%
Міжнародний екзит-пол: 5,6%

Юлія Тимошенко, яка є постійним лідером партії "Батьківщина", вперше в своїй історії не очолила її список. Партійці доручили українській льотчиці Надії Савченко, яка незаконно утримується в російському СІЗО, стати першим номером. Партія, яка раніше виступала за надання російській мові статусу державного, повністю змінила ідеологію і стала національно-демократичною політсилою з лівими ідеями.

Ймовірна кількість крісел у Раді: 27

Найбільша підтримка: Івано-Франківська область (12,4%)
Найменше голосів: Луганська область (0,7%)

Наша команда буде всіма можливими силами та ресурсами допомагати тій владі, яку обере народ. Ми будемо завжди на стороні людей, за їхній європейській вибір, за вступ України в НАТО, за знищення корупційної системи.

Юлія Тимошенко
Лідер ВО "Батьківщина"