Союзники Кремля, секс-символ та лівак
Що потрібно знати про кандидатів у президенти Франції
23 квітня у Франції відбудеться перший тур президентських виборів. З 11 кандидатів до п'ятірки фаворитів на посаду очільника держави увійшли ультраправа Марін Ле Пен, незалежний кандидат Еммануель Макрон, правий центрист Франсуа Фійон, соціаліст Бенуа Амон та кандидат від лівого руху "Нескорена Франція" Жан-Люк Меланшон. Другий тур виборів відбудеться 7 травня.

Рейтинги кандитатів постійно змінюються. Так, після скандалу через кумівство та розкрадання коштів кількість виборців, які проголосували б за Фійона, різко впала. А от Марін Ле Пен та Еммануель Макрон вважаються лідерами виборчих перегонів. Раніше останнім у четвірці фаворитів був Бенуа Амон, однак тепер його обігнав політик лівих поглядів Жан-Люк Меланшон після перемоги у теледебатах. Не виключено, що рейтинги кандидатів зміняться після теракту у Парижі 20 квітня, унаслідок якого загинув один поліцейський, а двоє отримали поранення.

Наразі й досі тримається інтрига щодо того, хто вийде у другий тур виборів. Так, за останніми даними від 20 квітня, найбільшу кількість голосів - 23,8% - готові віддати за Еммануеля Макрона. За ним йде Ле Пен, за яку в першому турі виборів проголосували б 22,1% людей, тоді як за Фійона - 19,6%.

Їм на п'яти наступає Меланшон з 19%. Останнім з кандидатів є Амон, за якого готові віддати свій голос 7,6% виборців . Утім близько чверті французького електорату ще не визначилися, за кого голосувати.
До майбутніх виборів у Франції прикуто багато уваги загалом через те, що новий очільник держави може змінити не тільки внутрішню, а й зовнішню політику Франції, що вплине на загальну ситуацію в Євросоюзі, який тільки почав офіційне розлучення з Британією.

Так, Ле Пен відкрито виступає за Frexit (вихід Франції зі складу ЄС) та утворення союзу "Путін-Трамп-Ле Пен". Жінка захоплюється президентом РФ, виступає проти глобалізації та є антиісламістом. Лояльно до Путіна також ставиться й Фійон. Як і Ле Пен, він дотримується правих поглядів, тому виступає також проти іммігрантів.

На противагу цим обом кандидатам Макрон підтримує Україну і його називають порятунком для нашої держави. Своєю чергою, соціаліст Амон виступає за права робітників та хоче скерувати країну в русло лівого табору.
Представниця ультраправих Марін Ле Пен вважається найлояльнішим до режиму Путіна французьким політиком. Вона, як і її батько, неодноразово відвідували Росію. Мадам Ле Пен також радила Європі "не боятися" Путіна, а санкції називала "абсолютно безглуздими". На думку кандидатки, незаконно окупований Крим - це частина Росії.

24 березня Марін Ле Пен відвідала Москву та зустрілася в Кремлі з президентом Росії Володимиром Путіним, із яким вона обговорила перспективи спільної боротьби з тероризмом. Кандидат у президенти тоді заявила, що Москва та Париж є тими, хто реально бореться з тероризмом і припустила, що двом країнам було би вигідно обмінюватися розвідувальними даними. Крім того, під час візиту до Москви Ле Пен зустрілася зі спікером "Держдуми" В'ячеславом Володіним, із яким також обговорювала міжнародний тероризм.

Дізнайтеся більше про передвиборчі обіцянки і політичні погляди Ле Пен.
Марін Ле Пен з батьком
Самовисуванця Еммануеля Макрона називають вундеркіндом і секс-символом. Він виступає за глибоку глобалізацію, прийом біженців і єдину Європу. При цьому він не боїться критикувати Москву за розв'язання війни в Україні і виступає за збереження політики санкцій. Французькі політологи називають його "порятунком для України".

Нещодавно Макрон підкреслив, що немає жодних підстав дозволяти Росії порушувати норми міжнародного права, і в разі своєї перемоги дав би Путіну зрозуміти, що він готовий відновити діалог з вимогою врегулювати конфлікти в Сирії і в Україні. Кандидат також зазначив, що обов'язково доб'ється поваги від Путіна, оскільки його з Москвою нічого не пов'язує.

Дізнайтеся більше про передвиборчі обіцянки і особисте життя Еммануеля Макрона.
Правий центрист Франсуа Фійон не соромиться заявляти про свої симпатії до Кремля, який має великі надії на його перемогу на виборах. Однак нещодавний скандал, пов'язаний із кумівством, істотно віддалив політика від омріяного крісла президента. Фійон вважає себе єдиним, хто зможе принести країні національне відродження. Однак його погляди на соціальну політику все більше дратують французів.

Остання гучна заява Фійона стосувалася Криму, який кандидат у президенти Франції назвав "історично російським регіоном". Політик також висловив упевненість в тому, що Росія ні за що не піде з окупованого півострову. Він підкреслив, що всі спроби змусити РФ покинути Крим приречені на провал.

Дізнайтеся більше про передвиборчі обіцянки і політичні погляди Франсуа Фійона.
Переконаний лівак, екс-міністр освіти Бенуа Амон неочікувано став четвертим претендентом на пост президента Франції. Політик виступає за відміну трудового кодексу, зменшення робочих годин, підтримує ідею проголошення Шостої республіки. Він переконаний, що місце Франції у складі об'єднаної Європи. Останнім часом рейтинг Амона суттєво впав. Політик поступився місцем Меланшону.

Дізнайтеся більше про передвиборчі обіцянки і політичні погляди Бенуа Амона.
Жан-Люк Меланшон
Кандидат від лівого руху "Нескорена Франція" заявив про себе лише в останні тижні перед виборами після перемоги на теледебатах. Політик висуває ідею проголошення Шостої Французької республіки, що підтримує й Амон. Водночас він є прихильником Росії та євроскептиком, як Ле Пен. Також Меланшон відомий своїми вкрай негативним висловлюваннями у бік Німеччини.

Меланшон виступає за вихід Франції з НАТО та Євросоюзу, зниження пенсійного віку, а також оподаткування надприбутків додатковим податком. Крім того, політик засуджує вільну торгівлю між Францією і Сполученими Штатами як приклад глобальної експлуатації.

Кандидат у президенти є прихильником розширення трудових прав і програм французького соціального забезпечення. Він також виступає за масовий перерозподіл багатства, що має виправити соціально-економічні нерівності, які існують у суспільстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ