НЕЗВІДАНИЙ КИЇВ У 360°

НЕЗВІДАНИЙ КИЇВ У 360°
Чи бачили ви Київ із висоти щита "Батьківщини-матері"? Чи спускалися коли-небудь до підземних ходів міста? Чи мали можливість насолодитись інтер'єром славнозвісного Будинку з химерами чи побувати всередині Верховної Ради?

В усі ці місця досить важко потрапити, але відтепер завдяки новому проекту Google Україна та інструментам віртуальної реальності можна по-новому відкрити для себе рідне місто, дослідити його не відходячи від екрану комп'ютера або смартфона.

Спеціально для проекту Google створив захопливі 3D-тури малодоступними місцями Києва, якими відтепер ви можете прогулятися й на сайті ТСН.ua.

Так, ви можете спробувати себе в ролі дигера і здійснити віртуальну прогулянку Микільською дренажно-штольневою системою, політати як птах над містом разом з дроном, піднятися сходами Будинку з химерами і роздивитися в деталях вишуканий інтер'єр цього шедевра архітектури.

Крім того, навіть якщо ви боїтеся висоти, можна за допомогою 3D-панорами опинитися на щиті монументальної статуї "Батьківщини-матері" (куди зазвичай вхід для відвідувачів закритий) і помилуватися видами Києва.

Переглядати 3D-тури можна й із комп'ютера, але якщо ви маєте окуляри віртуальної реальності, наприклад, Google Cardboard, прогулянка стане більш захопливою зі справжнім ефектом присутності на локації.

Тож, якщо ви зайдете на телефоні до 3D-панорам у Street View, або знайдете 360-градусне відео на YouTube, то побачите маленьку позначку у вигляді кардборду. Треба на неї натиснути, вкласти смартфон до VR-окулярів та отримувати нові враження від віртуальних прогулянок.
Зауважимо, на більшості з 3D-турів автоматично вмикається музика, тож, щоб уникнути накладання звуків один на інший, варто вимикати звук після перегляду кожного з турів. Кнопка "вимкнути звук" розташована у лівому нижньому куті. А тепер – гайда на прогулянку Києвом!
Будинок з химерами
Цей витвір архітектури авторства Владислава Городецького від самого початку оповитий легендами. Його скульптурні прикраси на фасаді завжди привертають увагу киян і гостей столиці. Він розташований на вулиці Банковій, 10, і зараз є малою резиденцією президента України. Отже, потрапити всередину можна тільки з організованими екскурсіями. Але з VR-технологіями сьогодні кожен може в будь-який момент пройтись чисельними кімнатами будинку, піднятися сходами з білого мармуру на верхні поверхи.
Монумент "Батьківщина-мати"
Своєрідною візитівкою сучасного Києва є монумент "Батьківщина-мати", що увінчує головну будівлю Меморіального комплексу Національного музею історії України у Другій світовій війні. Фігуру жінки зі щитом і мечем у руках установлено на конусному п'єдесталі 40-метрової висоти (загальна висота – 102 м, вага близько 500 т), висота скульптури – 62 м. На висоті 36,6 та 91 м обладнано оглядові майданчики, з яких відкривається панорама столиці України.

Але Google Україна вдалося зробити панорамні фото зі самого щита монумента, куди вхід відвідувачам заборонено. Отже у вас є унікальна можливість побачити Київ зі щита "Батьківщини-матері".
"Батьківщина-мати" – оглядовий майданчик
Оглядовий майданчик розташований за щитом монумента на висоті 91 м. Сам майданчик загороджений сіткою задля безпеки відвідувачів, але на рівні очей є вільне від сітки місце, звідки можна зробити чудові панорамні фото Києва. Щоб потрапити на цей оглядовий майданчик, треба піднятися на двох ліфтах на висоту 64 м, а потім на вас чекає непростий підйом зі страховкою сходами, які розташовані в руці монумента.
Микільська дренажно-штольнева система
Багато хто чув, що під Києвом є цілі підземні лабіринти. Дренажно-штольнева система "Микільська" є, мабуть, одним із найцікавіших підземель столиці. Її будівництво було закінчено 1916 року, про що свідчить відповідний герб – перехрещені якір і сокира – герб царського Міністерства шляхів сполучення, а під ним згадана вище дата.

Старовинна дренажна штольня налічує близько трьох кілометрів підземних ходів на двох рівнях. І сьогодні вона виконує дуже важливу функцію. Справа в тому, що земля в цій місцевості дуже насичена водою і це може призвести до виникнення зсувів. Для штучного осушення ґрунтів в глибині гори і були побудовані дренажні галереї.
Подільський мостовий перехід
Цей міст споруджується в Києві через річку Дніпро і має з'єднати Поділ з лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив. Він двоярусний – на верхньому ярусі планується 6 смуг для руху автотранспорту, на нижньому — Подільсько-Вигурівська лінія метро на Троєщину. Оскільки цей об'єкт – на стадії будівництва, він перебуває під охороною, і щоб потрапити на нього, треба отримати купу дозволів. Тож нині ви маєте унікальну нагоду поблувати мостом, а також подивитися на нього з висоти.
Верховна рада
А ще ви маєте унікальну нагоду поблукати головними залами та кулуарами Верховної ради. Можна прогулятися головною залою Верховної Ради, де проходять засідання нардепів, подивитись на зал з трибуни, ніби ви виступаєте з важливою промовою, роздивитися місце роботи депутата тощо. Крім того, ви зможете зазирнути до кулуарів і побачити, де спілкуються депутати в перервах між засіданнями.

А ще під час віртуальної прогулянки Радою ви зможете побачити "Прапор Незалежності" – великий (8х4 метри) прапор, який депутати першого скликання внесли до зали 24 серпня 1991 року. Цей прапор було вивішено на короткий час в кулуарах на День Прапора 2016 року, і Google вдалося сфотографувати цей момент.

Окрім прапора в кулуарах можна буде роздивитись експозицію "артефактів Незалежності" - різноманітні експонати, які пов'язані з боротьбою України за незалежність: прапори, чернетку Акту проголошення незалежності, Перший універсал та багато іншого.
Національна опера України
Торік Національна опера України відзначила своє 150-річчя. До цієї річниці Google створив унікальний 3D-тур українськими оперними театрами. Ви можете ознайомитися з архітектурою оперних театрів України, зазирнути за лаштунки, відчути дух і атмосферу театру і навіть побувати в тих місцях, які зазвичай закриті для відвідувачів.

Для того щоб почати свою подорож, потрібно вибрати один з п'яти театрів, і за допомогою простої навігації і голосового супроводу трьома мовами ‒ українською, російською і англійською ‒ ви дізнаєтеся багато цікавого про історію та життя українських оперних театрів, надто київської оперети та академічного театру опери й балету.

Для зручності користувача Google розробив спеціальний інтерфейс з картами театрів, на якій можна вибрати певну точку в будівлі театру і відразу ж переміститися туди.
Зазначимо, усі віртуальні тури, які ми показали вище, кияни та гості столиці зможуть побачити та спробувати від 18 до 20 травня на спеціальній виставці "Київ VRажає". А на майстер-класах під час виставки можна буде дізнатися, як стати місцевим експертом Google, як за допомогою свого смартфона зробити 360-градусні панорами, віртуальні тури та багато іншого. Більше інформації про виставку дізнавайтеся на сайті виставки та на сторінці Facebook.

Крім того, Google Україна в рамках проекту "Цифрове перетворення Києва" провів велику роботу, результатом якої стали також кілька спеціальних сайтів. Вони будуть цікаві як киянам, так і гостям міста.

Наприклад, сайт "Мандруй Київщиною" став доповненням до представлених раніше проектів інших областей України. За допомогою зручної навігації та інтерактивної карти всі можуть знайти на сайті відомості про найцікавіші об'єкти в Києві та області.
читайте також