КОРИСНІ ЗВИЧКИ З MASTERCARD
Як оплатити комуналку онлайн: покрокова інструкція
ТСН.ua разом із Mastercard продовжують серію матеріалів про корисні фінансові звички, що економлять наш час та гроші. Сьогодні детально поговоримо про те, як оплачувати комуналку онлайн – коли вам зручно та де б ви не були.


Часи, коли для оплати комунальних послуг потрібно було йти до банку чи на пошту, стояти в довжелезних чергах та возитися з готівкою, вже давно пройшли. Сьогодні оплатити рахунки за газ, воду чи електроенергію можна онлайн – за лічені хвилини і навіть не виходячи з дому.
Люда з Голівуда
Блогерка
«Пам'ятаю, як мама кожного місяця ходила на цілий день в державні установи, щоб оплатити комунальні послуги😭🙈 стояла в чергах, витрачала купу нервів і з поганим настроєм поверталась додому!!! Круто, що світ і можливості змінюються💪🏻

З переїздом в квартиру, кількість оплат за різні послуги збільшились, але наша родина тепер самостійно оплачує комунальні послуги не виходячи з дому! По-перше, це швидко, адже треба один раз розібратися, і усі наступні оплати будуть проходити дуже швидко.

По-друге, зручно, бо платити можна де завгодно та коли завгодно. Все, що треба – телефон чи інший пристрій з інтернетом. Можна оплатити не лише свої рахунки, а й рахунки близьких.

По-третє, це безпечно! Ви повністю контролюєте свої гроші і процес. А квитанції, що підтверджують оплату комунальних послуг, зберігаються в системі, тому їх неможливо загубити. І до речі, вони мають таку ж юридичну силу, що і квитанції, які видають у касі»

П'ять причин оплачувати комуналку онлайн
1
Це просто
Варто один раз розібратись із тим, як правильно оплачувати комунальні послуги онлайн, і надалі ви будете платити лише в декілька кліків. Якщо ж ви робите це вперше, можна звернутись до служби підтримки сервісу, через який здійснюєте оплату, і вони обов'язково допоможуть вам із оплатою.
2
Це швидко
Оплата в банку або на пошті може зайняти багато часу: спочатку туди потрібно доїхати, а потім ще й відстояти довжелезну чергу. Онлайн-оплата забере не більше п'яти хвилин.
3
Це зручно
Оплата комуналки онлайн доступна 24/7 будь-де, де є інтернет. Крім того, можете оплачувати не лише свої рахунки, а й послуги літніх родичів, звільнивши їх від потреби стояти у чергах та розбиратися у паперових квитанціях.
4
Це безпечно
Ваші кошти постійно під вашим контролем, і в процес оплати не залучені сторонні особи. Ви платите просто вдома, а тому – мінімум зайвих контактів, що так важливо у часи пандемії.
5
Це вигідно
Ваші кошти постійно під вашим контролем, і в процес оплати не залучені сторонні особи. Ви платите просто вдома, а тому – мінімум зайвих контактів, що так важливо у часи пандемії.
Ігор Березанський
Менеджер з розвитку бізнесу електронної комерції Mastercard в Україні
«Завдяки розвитку цифрових сервісів, сьогодні ми маємо широкий вибір способів оплати комунальних послуг онлайн. Ми в Mastercard постійно працюємо над тим, щоб онлайн-оплати були максимально зручними та безпечними. Зокрема, ми розвиваємо цифровий гаманець Masterpass, який дає змогу надійно зберігати дані карток різних банків та різних платіжних систем в одному місці.

Завдяки Masterpass під час оплати вам не треба щоразу вводити дані банківської картки (номер картки, CVC2-код тощо). Достатньо один раз зареєструвати свої картки у цифровому гаманці, а для оплати потрібно буде лише натиснути кнопку Masterpass та вибрати зі списку картку, яку хочете використати саме зараз. Платіж відбувається всього в один клік, а дані платника надійно захищаються технологіями Mastercard»
Щоб сплатити комуналку онлайн у вас
мають бути:
Доступ до інтернету через комп'ютер, смартфон чи планшет
Банківська картка із потрібною сумою коштів
Рахунки на оплату комунальних послуг та дані лічильників
Електронна пошта й номер телефону
Як оплатити комуналку онлайн:
покрокова інструкція
Розповідаємо, як легко оплатити комунальні послуги через інтернет, не виходячи з дому на прикладі платіжного сервісу.
Крок 1.
Зареєструйтеся в системі через спеціальну форму, яка з'являється після натискання кнопки «Зареєструватися» на головній сторінці сайту сервісу. Це можна зробити швидше, якщо вибрати реєстрацію через свою сторінку в соціальній мережі або Google-акаунт. Для підтвердження входу на сайт вам на телефон може прийти SMS-повідомлення з кодом або активне посилання на електронну пошту.
Крок 2.
Після завершення реєстрації треба зайти в розділ «Платежі» чи «Комунальні платежі». Через графу пошуку знайти рахунки за комунальними підприємствами, які надають вам послуги (наприклад, ГІОЦ, «Київводоканал», «КиївГазЕнерджи» тощо). У деяких сервісів є можливість введення адреси й автоматичного підтягнення усіх рахунків, які комунальні організації виставляють на неї (Рortmone).
Крок 3.
Якщо потрібне підприємство чи рахунок не знайдено, його треба створити один раз вручну у підрозділі «Шаблони» або «Оплата за довільними реквізитами». Наступного разу цей шаблон можна буде використати повторно. Виберіть перший рахунок для оплати.
Крок 4.
Звірте всі реквізити, які показує система, з тими, що вказані у вашій паперовій квитанції. Перевірте суму платежу. Ви можете сплатити точну суму, що вказана у вашому рахунку, або іншу. Сума підлягає коригуванню. Нічого страшного, якщо ви випадково сплатите більше - аванс зарахується у наступній квитанції за майбутній період.
Крок 5.
Виберіть картку для оплати. Ви можете скористатися картками різних платіжних систем і різних банків. Один раз оплативши карткою, її дані можна зберегти у власному кабінеті й використовувати під час наступних операцій.
Крок 6.
Натисніть кнопку «Оплатити». Квитанції, що підтверджують оплату комунальних послуг, зберігаються в системі. За потреби ви завжди можете передивитися та роздрукувати їх.
Де оплачувати комунальні послуги онлайн?
На сайтах комунальних підприємств, що надають послугу
Наприклад, ГІОЦ, «Київводоканал», Yasno, «КиївГазЕнерджи», 104.ua тощо. Зазвичай такі сервіси надають декілька способів оплати: ручне введення реквізитів картки, цифровий гаманець Masterpass, через гаманці Google Pay або Apple Pay тощо. Ви можете вибрати найзручніший саме для вас.
На сайтах або в мобільних додатках платіжних сервісів
Наприклад, Рortmone, iPay, Easypay тощо. Такі сервіси збирають усі рахунки за адресою, яку ви вкажете.
Через онлайн-банкінг
Без зайвих реєстрацій можна оплатити комуналку просто у мобільному додатку свого банку.





До речі, ваші електронні квитанції про оплату завжди зберігаються у особистому кабінеті платника, тому можна не хвилюватися, що вони загубляться. За потреби їх можна роздрукувати будь-коли. Електронні чеки-квитанції мають таку саму юридичну силу, як і квитанції, що видаються після оплати у відділенні банку або пошти.
Тренуйте #кориснізвички з Mastercard.