КОРИСНІ ЗВИЧКИ З MASTERCARD
Покупки в інтернеті: правила безпечного онлайн-шопінгу
ТСН.ua разом із Mastercard у спільному спецпроєкті розповідають про останню корисну фінансову звичку, що спрощує життя та захищає ваші гроші – онлайн-шопінг.
Онлайн-шопінг стає все більш популярним, а асортимент онлайн-магазинів нічим не поступається фізичним магазинам. Продукти, товари домашнього побуту, одяг — сьогодні будь-що можна замовити та оплатити онлайн, де і коли вам зручно, не турбуючись за безпеку платежів.
Аліна Френдій
Блогерка
«Я завжди слідкую за новими технологіями і намагаюся йти в ногу з часом. Вже навіть не уявляю, як це - жити без смартфону чи можливості купити щось онлайн вдома на дивані. Корисну звичку платити онлайн я натренувала вже давно, але зараз я ще більше відчула наскільки це зручно.
Коли опановуєш нову роль молодої мами, час стає безцінним. Ось, навіть, позавчора, коли ми спонтанно вирішили їхати на море, я зрозуміла, що Ян зовсім не готовий до поїздки.
І купити потрібно було дуже багато, а часу так мало, тим більше дитина далеко і на довго маму не пускає😅 Як же добре, що онлайн шопінг зараз це так просто і швидко»
П'ять переваг покупок в інтернеті
1
Зручність і доступність
Онлайн-шопінг доступний 24/7, будь-де, де є доступ в інтернет. Купувати можна просто вдома на дивані.
2
Швидкість
Процес покупки не займає багато часу – вам не треба витрачати час на дорогу до магазину чи торговельного центру, кур'єр доставить вашу покупку просто до дверей.
3
Економія грошей
Онлайн ви можете порівняти ціни на той самий товар у різних інтернет-магазинах та обрати для себе найвигіднішу пропозицію.
4
Різноманіття товарів
В інтернеті ви не обмежуєтеся одним магазином. Ви маєте доступ до широкого асортименту абсолютно різних магазинів — як українських, так і закордонних — просто з вашого смартфона чи комп'ютера.
5
Відгуки покупців
Більшість магазинів дозволяє залишити відгук про себе або придбаний товар. Таким чином, відгуки попередніх покупців допоможуть вам точно оцінити надійність магазину, якість товару та зробити правильний вибір.
Способи онлайн-оплати


Оплата через одноразове введення даних платіжної картки
Після того як ви додали у кошик вибраний товар та натиснули «оплатити», вам потрібно вручну ввести дані своєї платіжної картки. Зазвичай це 16-значний номер картки, її термін дії та CVС2-код (спеціальний захисний код на звороті картки). Деякі онлайн-магазини можуть також просити ввести ім'я та прізвище держателя картки.

Наступний крок — підтвердження оплати. Це може бути одноразовий код від банку на ваш номер телефону у вигляді SMS-повідомлення або push-сповіщення у мобільному додатку вашого банку.




Оплата зі збереженої на сайті чи в мобільному застосунку платіжної картки
Цей спосіб більш зручний у разі, якщо ви регулярно щось купуєте на одному і тому ж сайті. Це позбавить вас потреби щоразу під час оплати вводити повні реквізити картки (номер, термін дії та CVC2-код).
Оплата через цифровий гаманець
Багато онлайн-магазинів і сервісів пропонують оплатити покупку за допомогою Apple Pay, Google Pay, Masterpass.
Для цього потрібно здійснити лише три прості дії:

  • виберіть опцію оплати за допомогою цифрового гаманця;
  • якщо у вас збережено кілька карток, виберіть саме ту, якою хочете оплатити;
  • підтвердити оплату через сканування відбитка пальця, Face ID, пароль чи код із SMS-повідомлення чи сповіщення у месенджері.


Цифрові гаманці надійно зберігають дані різних карток і не потребують введення їхніх реквізитів під час кожної оплати.
Юрій Батхін
Віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові
«Ми в Mastercard постійно удосконалюємо наші технології та працюємо над тим, щоб зробити оплати максимально безпечними та зручними. Зокрема, для підвищення безпеки онлайн-оплат між введенням даних картки на сайті чи у мобільному додатку та фактичною оплатою існує ще один крок — перевірка того, що це справді ваша картка і саме ви здійснюєте оплату.

Це відбувається за допомогою програми Mastercard Identity Check та стандарту EMV 3DS. Сьогодні частіше за все для перевірки використовується одноразовий пароль, який банк надсилає вам у SMS-повідомленні та який треба ввести на сторінці банку, а деякі банки вже дозволяють підтверджувати онлайн-оплати за допомогою біометричної аутентифікації у додатку банку, що встановлений у вас на телефоні. Адже коли ви входите в мобільний додаток, наприклад, за відбитком пальця, банк упевнений, що це дійсно ви.

Крім того, банк може перевірити, з якого пристрою здійснено вхід та де саме у цей момент знаходиться пристрій (його геолокація), щоб ще раз впевнитися, що оплату здійснюєте саме ви»
Прості правила, як купувати онлайн безпечно
Використовуйте для онлайн-оплат лише свій особистий комп'ютер або мобільні пристрої. І обов'язково встановіть на них надійні паролі.
Не відкривайте підозрілі посилання із SMS-повідомлень, електронних розсилок чи повідомлень у месенджерах. Шахраї часто створюють підробні сайти, де активна тільки головна й платіжна сторінки, і таким чином збирають дані вашої картки для подальших шахрайських операцій.
Встановіть місячний ліміт на суму інтернет-оплат і коригуйте його за потреби. Це можна зробити у мобільному додатку свого банку або зателефонувавши сервісного центру свого банку.
Переказ із картки на картку – це НЕ платіжна операція. Платіжна операція здійснюється через сертифіковані платіжні сервіси або цифрові гаманці та дає змогу за потреби повернути кошти, оскаржити операцію тощо. Переказ із картки на картку є добровільним переказом коштів. Ви зможете повернути свої гроші тільки якщо на це погодиться отримувач — продавець.
Якщо ви помітили підозрілу активність на вашій картці, вам надходять SMS з одноразовими паролями, але ви нічого не купували, негайно зверніться до вашого банку та заблокуйте картку.
Читайте відгуки про онлайн-магазин, перш ніж купувати його товари.
Уважно перевіряйте адреси сайтів, на яких ви вводите дані карток. Вони мають починатися з «https://». Захищеність сайту також підтверджує «замочок» в адресному рядку.
Купуючи в інтернет-магазинах, вибирайте оплату через сертифіковані платіжні сервіси (наприклад, LiqPay, Portmone, iPay, Fondy, EasyPay тощо) або цифрові гаманці — Google Pay, Apple Pay, Masterpass. Так ви будете на 100% впевнені в захищеності платежу.
Не користуйтеся послугами тих інтернет-магазинів, які не дають вибрати один з декількох способів оплати замовлення. Якщо вам пропонують оплатити товар тільки банківською карткою на сайті, можливо у вас хочуть дізнатися її конфіденційні дані разом із секретним кодом.
Тренуйте #кориснізвички з Mastercard.