СЕНСАЦІЙНИЙ 2015

___________________________

15 найважливіших подій у ЗМІ
2015 рік став вельми багатим на гучні події. ТСН.ua відібрав 15 скандалів та сенсацій цього року, аби побачити, куди рухається наш світ.

Наприклад, Чарлі Шин розповів про ВІЛ, М'янма обрала демократію, Дональд Трамп продовжив шокувати суспільство своєю поведінкою, Брюс Дженнер змінив стать, а судді ФІФА вирішують долю Зеппа Блаттера.

І це лише несуттєва частина того, що трапилося за останні 365 днів. Про ці та інші події, що сколихнули світ у 2015 році, читайте у нашому матеріалі.
Чарлі Шин під час інтерв'ю Today Show телеканала NBC зізнається у ВІЛ.
Фото: Reuters
У листопаді в інтерв'ю Today Show телеканала NBC актор Чарлі Шин зізнався,
що йому поставили діагноз ВІЛ чотири роки тому. Актор ретельно приховував цю інформацію, але врешті-решт вирішив виступити на телебаченні із заявою, аби назавжди розвіяти плітки навколо своєї особи.

Про свій діагноз Чарлі Шин розповів лише тим, кому думав, що міг довіряти. Але згодом актора почали шантажувати деякі з його жінок. Чарлі Шин заявив, що він попереджував усіх про свій діагноз, свідченням чого є копії угоди про нерозголошення для секс-партнерок.
Білл Косбі спростовує обвинувачення у зґвалтуванні жінок.
Фото: Reuters
У січні більш ніж 50 жінок звинуватили американського коміка Білла Косбі у сексуальних домаганнях. Жінки заявили, що комік накачував їх наркотиками та алкоголем, щоб зґвалтувати. Білл Косбі спростував усі обвинувачення.

Лише зараз вдалося розшифрувати зізнання Білла Косбі у 2005 році. Тоді він і справді визнав, що одній жінці дав антигістамінний препарат з седативним ефектом і двом жінкам - метаквалон. Косбі також сказав, що давав жінкам бенадрил. Комік ніколи не був судимий, а більшість звинувачень у його бік закінчувалися лише заборонними наказами.
Скандал компанії Volkswagen щодо викидів оксидів.
Фото: Reuters
У вересні компанія Volkswagen визнала, що підробила тести на викиди оксидів. Volkswagen не коментував, чи була підробка тесту наслідком управлінської політики колишнього виконавчого директора Мартіна Вінтеркорна, який пішов у відставку одразу після цього, у вересні.

Підробка у тестах на викиди оксидів виплила завдяки тому, що Міжнародна рада з екологічного транспорту (ICCT) вирішила провести власні сторонні тести. Їхні тести не довели гіпотезу, що нове покоління дизельних двигунів Volkswagen чистіше, ніж звичайні бензинові двигуни.

Спершу ICCT провела тести на викиди оксидів у Європі. Група тестувальників була шокована, дізнавшись, що деякі транспортні засоби, обладнані TDI, викидають більше оксидів азоту, ніж було заявлено. Вражені таким результатом, ICCT вирішило повторно провести тестування в США, де норми на викиди оксидів значно жорсткіші. Тестувальники були впевнені, що в США автомобілі пройдуть тест, але й там результат, заявлений Volkswagen, не підтвердився.

Наслідки для компанії будуть астрономічними. Її акції впали на 38% через два дні після оприлюднення скандалу. Аналітики кажуть, що компанії, можливо, доведеться виплатити штраф у 35 мільярдів євро.
Королева Єлизавета ІІ стала монархом,
що найдовше править Великобританією.
Фото: Reuters
9 вересня королева Великобританії Єлизавета ІІ стала монархом, що найдовше править королівством. Вона "обігнала" свою прабабусю, королеву Вікторію, і станом на 9 вересня загальна кількість її правління склала 63 роки, 7 місяців і 2 дні (23 226 днів).

Це свято не лише для самої королеви, а й для всього народу Великобританії. На честь події британці вбиралися у національну символіку і навіть прикрашали візочки своїх немовлят. Монархиню привітав британський парламент і тисячі підданих. Надвечір був влаштований парад кораблів та святковий салют.

У день свого 21-річчя Єлизавета Друга виголосила промову, яка стала девізом її правління: "Я проголошую перед усіма вами, що моє життя, буде воно довгим чи коротким, має бути спрямоване на служіння вам, і всій нашій великій імперській родині, до якої ми належимо". Королева зійшла на престол у 25 років у важкі для її країни післявоєнні часи.
Лідер Республіканської партії Дональд Трамп вступив у президентські перегони в червні під гаслом
"Зробимо Америку великою знову".
Фото: Reuters
Дональд Трамп, лідер Республіканської партії, постійно перебуває в центрі уваги. Відтоді, як він вступив у президентські перегони в червні під гаслом "Зробимо Америку великою знову", Трамп не перестає шокувати публіку.

За час своєї кампанії він проводив спаринги з відомими людьми, як, наприклад, ведучою Fox News Меджін Келлі (Megyn Kelly) і робив контроверсійні пропозиції, на кшталт, побудувати стіну на кордоні США з Мексикою за кошти мексиканського уряду та реєструвати усіх мусульман в окремій базі даних.

На Єврейському республіканському форумі він ужив у своїй промові всі найвідоміші стереотипи про єврейський народ і сказав, що вони не будуть його підтримувати, тому що йому не потрібні їхні гроші. Незважаючи на всі витівки Трампа, він усе одно має високий рейтинг за опитуваннями громадської думки.
Судді ФІФА з питань етики вирішують долю Зеппа Блаттера.
Фото: Reuters
24 вересня Швейцарія розпочала розслідування щодо президента ФІФА Йозепа Блаттера. Його підозрюють у недбалості, незаконному привласненні майна та звинувачують у тому, що він уклав невигідний для ФІФА контракт на телетрансляцію.

Судді ФІФА з питань етики сподіваються вирішити долю відстороненого президента Зеппа Блаттера до кінця грудня. Розслідування намагається довести, що президент ФІФА перерахував більше 2 мільйонів швейцарських франків ($1,96 мільйонів) президенту УЄФА Мішелю Платіні. Обидва заперечують свою провину.

Більше того, Зепп Блаттер заявив, що гроші, перераховані Платіні, його давній борг президентові УЄФА, коли останній працював на Блаттера з 1998 до 2002 року. В одному з інтерв'ю Блаттер сказав, що не міг тоді розплатитися з Платіні, тому вони домовилися що розрахуються пізніше.

У 2010 році Мішель Платіні попросив повернути йому борг, 500 тисяч швейцарських франків за кожний рік роботи. Так, Зепп Блаттер повернув йому 2 мільйони. "Такий мій принцип - якщо я винен комусь гроші, я їх повертаю. От і все. Ці гроші не були платою ні за що більше".
Угорська операторка Петра Лазло б'є і збиває з ніг мігрантів, що тікають від поліції.
Фото: Reuters
Угорську операторку Петру Лазло звільнили після оприлюднення відео, як вона навмисно б'є і збиває з ніг мігрантів, що втікають від поліції. У медіа та інтернеті поширилося фото, де вона б'є чоловіка з дитиною на руках.

Подія сталася у селі Röszke, поблизу угорського кордону. 8 вересня мігранти та біженці кинулися через поліцейський кордон повз журналістів, у числі яких була й Ласло. Більшість з тих, що втікали, були сирійськими біженцями, що намагалися перетнути кордон, аби потрапити до Західної Європи.

На одному відео видно, як Лазло штовхає чоловіка, що біжить з дитиною на руках, через що він падає. На іншому кадрі видно, як операторка навмисно б'є двох людей, одна із яких є дитиною. Пізніше вона вибачилася за свої дії. Лазло сказала, що її поведінка була зумовлена страхом.
Президент Туреччини Таїп Ердоган.
Фото: Reuters
Президента Туреччини Таїпа Ердогана критикують через його авторитарний стиль правління. Але президент переконаний, що країні потрібна сильна президентська система. Туреччина зараз перебуває в конфлікті з ІДІЛом, курдськими повстанцями та "лівими". Більше 2 мільйонів біженців із Сирії шукають притулок на кордоні з країною. А наприкінці листопада загострилися відносини між Туреччиною та Росією.

24 листопада, турецькі винищувачі F16 збили російський військовий літак, який порушив повітряний простір Туреччини. Двом росіянам, які були на борту Су-24, вдалося катапультуватися, однак у повітрі їх обстріляли сирійські повстанці. Одного з льотчиків вбили, іншому вдалося вижити, його евакуювали в район аеродрому Хмеймим та доставили в Росію.

26 листопада Ердоган розповів в інтерв'ю телеканалу France 24, що телефонував президенту Росії Володимиру Путіну після катастрофи російського бомбардувальника, проте Путін не відповів і не передзвонив.

Ердоган заявив про те, що не збирається вибачатися за знищення бомбардувальника Су-24. "Думаю, що якщо якійсь стороні потрібно вибачитися, то це не нам. Вибачитися потрібно тим, хто порушив наш повітряний простір. Наші пілоти і збройні сили просто виконали свої обов'язки, які полягали в тому, щоб дати відповідь на порушення".
Лауреатка Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі виграла вибори у листопаді в М'янмі та отримала широкі владні повноваження.
Фото: Reuters
У листопаді лідерка опозиції у М'янмі Аун Сан Су Чжі, яка провела 15 років під домашнім арештом, виграла вибори та отримала широкі владні повноваження. Правляча партія країни, що була створена колишньою хунтою та офіцерами у відставці, визнала свою поразку, що стало важливою сторінкою в історії М'янми, адже це вказує на поступовий перехід країни від диктатури до демократії.

При владі у М'янмі з 1962 до 2011 року були військові. Їхня політика супроводжувалися жорсткими репресіями проти населення. Незважаючи на більш послабленний контроль влади після 2011 року, збройні сили все одно залишалися наймогутнішим органом М'янми.

Вибори не перетворять М'янму одразу на демократичну державу, оскільки за конституцією країни 25% парламентських місць залишаються за військовими, щоб не допустити Аун Сан Су Чжі до влади. Вона не може зайняти місце президента, оскільки її чоловік - громадянин Великобританії, а діти - громадяни інших країн. Проте, маючи 329 місць у парламенті, Аун Сан Су Чжі може призначати уряд та президента країни.
У листопаді Всесвітнє антидопінгове товариство (ВАДА) звинуватило Росію у тому, що її спортсмени використовують допінгові речовини, і порекомендувало усунути Росію від участі
у міжнародних змаганнях.
Фото: Reuters
Розслідування Всесвітнього антидопінгового товариства (ВАДА) дійшло висновку, що Росію потрібно виключити з міжнародних змагань через вживання її атлетами допінгових речовин. Крім того, довічну заборону на участь у змаганнях хочуть дати п'яти російським бігунам на середні дистанції, п'яти тренерам та адміністраторам.

Розслідування проводив президент ВАДА Дік Паунд. Воно тривало 11 місяців й документ зі звітом зайняв 335 сторінок. За словами ВАДА, директор тестової лаборторії у Москві Григорій Родченков наказав знищити 1417 зразків допінг-контролю, щоб позбавитися будь-яких доказів розслідування.

У звіті йдеться також про те, що служба розвідки Росії, ФСБ, була причетна до анти-допінгової роботи на Олімпіаді у Сочі. Один зі свідків каже, що в Сочі було декілька хлопців, які робили вигляд, що вони інженери лабораторії, хоча насправді вони були з федеральної служби безпеки. Після цього скандалу Інтерпол заявив, що розпочне розлідування у сфері спорту щодо корупції.
Підозрюваний в участі в терактах у Парижі у листопаді Абдельхамід Абаауд помер під час поліцейського рейду через декілька днів після смертельних нападів.
Фото: Reuters
27-річний бельгієць Абдельхамід Абаауд вважається ватажком нападів у Парижі 13 листопада, унаслідок яких 130 людей загинуло й сотні були поранені. Він був одним із трьох вбитих під час поліцейського рейду в районі Сен-Дені 18 листопада у Парижі.

О четвертій ранку 18 листопада 70 поліцейських оточили квартиру підозрюваного. Поліція не могла потрапити у будинок, тому розпочалася семигодинна облога будівлі. Разом з підозрюванним була його двоюрідна сестра Хасна Аіт Булахсен, що також загинула під час рейду. У квартирі була ще третя людина, яка мала на собі пояс смертника, що призвело до вибуху квартири.
Бездиханне тіло Айлана Курді.
Фото: Reuters
Фото бездиханного тіла трирічної дитини-біженця Айлана Курді (Aylan Kurdi) набуло великого резонансу в ЗМІ. Родина Курді втекла з сирійського міста Кобані до Туреччини. Дитина разом з п'ятирічним братом та матір'ю потонула у Середземному морі, коли її сім'я на човні намагалася потрапити з турецького міста Бодрум на острів Кос у Греції.

З усієї родини Курді вижив лише батько, Абдулла. Родина хотіла дістатися Канади, де живе сестра Абдулла. Усього в човні, було 16 біженців та мігрантів, усі вони загинули або зникли безвісти.
Фотографія Айлана Курді привернула увагу ЗМІ до трагедії тих, хто змушений залишати рідну домівку заради безпечного життя деінде. Європейська спільнота має нарешті визнати цю проблему, а не відхрещуватися від неї. За перші 7 місяців цього року близько 340 тисяч мігрантів та біженців перетнули Середземне море на шляху до Європи.

Європейський Союз і досі не прийняв програму з операцій порятунку життя у Середземному морі. Країни, що розташовані безпосередньо біля територій, де проводять бойові дії і куди спершу тікають люди, надають допомогу, але масштаби потреб набагато більші.

Абдулла Курді повернувся до рідного міста і поховав там свою родину. Дядько Абдулла сказав, що Абдулла їхав до Європи лише заради дітей. Тепер, коли їх нема, він хоче залишитися в Кобані біля них.
Президента Бразилії Ділму Русеф звинувачують у поганому управлінні країною, яке підриває довіру до держави.
Фото: Reuters
Тисячі бразильців вийшли на вулиці влітку цього року з протестом проти чинного президента Бразилії Ділми Русеф та Партії Робітників. Русеф та Партія Робтіників були втягнуті в корупційний скандал. Один з найбільших виробників нафти країни, Petrobras, ймовірно давав гроші на політичну підтримку. Як наслідок, десятки політиків перебувають під слідством у зв'язку зі справою.

Бразилія переживає зараз не найкращі часи. Її економіка зростала вкрай повільно, а зараз економісти прогнозують її спад. Скандал та економічні проблеми дуже вплинули на зниження рейтингу Русеф серед населення.
Стоматолог Волтер Палмер із Міннесоти зіткнувся з бурею протестів у липні після того, як він на нелегальному полюванні убив унікального лева з чорною гривою, Сесіла.
Фото: Reuters
Навколо імені Волтера Палмера піднявся шум у липні цього року. Американський дантист із Міннеаполіса на полюванні вбив улюбленця Зімбабве - лева Сесіла.

У своєму першому інтерв'ю, яке він дав лише у вересні, Палмер сказав, що він переконаний у легальності полювання і він був шокований, дізнавшись, що вбив одну з найдорогоцінніших тварин Зімбабве. "Якби я знав, що у цього лева було ім'я і що він був важливий для країни, зрозуміло, я б так не вчинив", - заявив Палмер.
Палмер, як вважають, вистрілив у лева Сесіла стрілою 1 липня за межами національного парку Hwange в Зімбабве. Полювання у самому парку є незаконним. Кажуть, що Сесіл був на прилеглій до парку приватній території, де полював у той час Палмер. Лев не помер одразу, а був поранений, і лише 40 годин потому Палмер нібито вистрілив у Сесіла з гвинтівки.

Вбивство Сесіла не тільки підняло жваві дискусії у всьому світі про полювання на великих тварин та самосуд у соціальних мережах, але й змусило багато авіакомпаній змінити свою політику щодо перевезення вантажу мисливських трофеїв.
Колишній олімпієць Брюс Дженнер змінив стать і став Кейтлін Дженнер у квітні 2015 року.
Фото: Reuters
Мало хто очікував, що всесвітньо відомий колишній атлет та чоловік Кріс Кардашян, Брюс Дженнер, раптом назве себе Кейтлін. Видання Vanity Fair першим влітку опублікувало статтю з фотографією Кейтлін Дженнер і підписом "Називай мене Кейтлін", у якій розповіли історію перевтілення Дженнер. Кейтлін одразу стала одним із найпомітніших облич трансгендерної Америки.

Для Кейтлін перехід був доволі важким. Протягом шести десятиліть вона почувалася самотньою та ізольованою, не була собою. "Я виховала прекрасних дітей - десятьох - але я брехала сама собі так довго". Дженнер сказала, що вона окремо поговорила з кожним зі своїх дітей, розповіла їм свою історію. Уся родина підтримала її рішення.

Зміна статі багато чому її навчила. Передусім, вона розкрила Кейтлін очі на кількість трансгендерних жінок у США. Сьогодні вони вчать її жіноцтву та тому, як працювати над тим, щоб стати самим собою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ