In memoriam.
Кузьма Скрябін
17-го серпня Кузьмі "Скрябіну" виповнилося би 50 років. Він назавжди лишив слід в історії музики незалежної України.

На його піснях і хітах виросли цілі покоління, а творчий шлях був яскравим і по-своєму унікальним.

Ми пам'ятаємо тебе, друже.
Добряк
Андрій Кузьменко народився в місті Самбір, що на Львівщині. В дитинстві мріяв стати водієм мусоровозу. Мати Кузьми була вчителькою музики, тож під її впливом Андрій закінчив музичну школу по класу фортепіано. Першим поштовхом до меломанії була пісня The Beatles "Lady Madonna", яку десятирічний Кузьма почув на збірнику зарубіжної естради в 1979 році.

У 1983 році Кузьма почув по третій програмі польського радіо передачу "Вся ця доля", де прозвучала шотландська група The Exploited, яка захопила його й назавжди змусила полюбити панк-музику.

Тоді у нього відкрилося друге дихання і він вирішив поширювати панк серед молоді. Так з'явилася група "Ланцюгова реакція". Для репетицій групи використовувався актовий зал школи, де навчався Кузьма. У 1985 році Кузьма закінчив школу і, мріючи стати лікарем-неврологом, намагався вступити у Львівський медінститут, але йому не вдалося.
Народження "Скрябіна"
Вже через рік Кузьма познайомився з Володимиром Шкондою, з яким мав подібні смаки. Спочатку вони тільки слухали музику, а пізніше стали її грати. Володя був гітаристом, Кузьма грав на піаніно. Цю групу Кузьма вважає першим етапом появи "Скрябіна".

У 1987 році, після повернення з армії, Кузьму погодилися перевести до Львова на факультет стоматології. За навчання необхідно було заплатити, а потрібної суми у Кузьми не було. Це відбило в нього бажання займатися медициною, оскільки стоматологія була йому нецікава. Але через наполегливі вимоги батьків Кузьма все-таки продовжував навчання.

У 1987 році він написав пісні "Lucky Now, Brother", "Да то уже есть". Точкою відліку для гурту "Скрябін" стало прийняте 29 червня 1989 спільне рішення учасників групи записати композицію Feel the Pain та її україномовний варіант – "Чуєш Біль".
1
Мріяв стати водієм мусоровозу. Вважав, що це "романтично".
2
Любов до музики прищепила мама – вчителька музики.
3
На прохання батьків навчався на факультеті стоматології.
4. Є автором гурту "Пающие трусы" та першим вчителем гурту DZIDZIO.

5. Першим поштовхом до меломанії була пісня The Beatles Lady Madonna

6. Вдома тримав автомат, аби у випадку нападу захистити родину від агресорів.

7. Зізнався, що у 2004 році агітував за Януковича, бо його "змусило" керівництво каналу, де він працював.

8
Автор книги-автобіографії "Я, Побєда і Берлін", яка стала хітом.
9
Кузьменко завжди приховував свою дружину від журналістів.
10
Присвятив подіям в Україні пісню "Революція у вогні".
Новий-старий "Скрябін"
Бенд "Скрябін" вважають піонерами української електронної музики. За весь час творчості, гурт увібрав у себе суміш різноманітних жанрів та стилів. Перший альбом "Чуєш біль" межував між синті-поп звучанням та новою хвилею.

З кінця 1989 року до 1991музиканти експерементували з піснями, внаслідок чого звучання наближалось навіть до психоделії (Чуєш Біль, Вошо). Загалом перші пісні відрізнялися використанням на першому плані синтезаторів, бас-гітари та ударних, що було характерним у виконанні пост-панк гуртів.

Після запису альбому "Мова Риб" у 1992 році, музиканти звернулись до техно музики. В той час цей жанр був дуже популярним і завойовував популярність у молоді по всьому світі. Починаючи грати техно, "скрябіни" не забували і в якості основи про більш медодійний синті-поп.

Сам Андрій Кузьменко неодноразово наголошував про свою любов до гурту "The Cure", чий вплив також був досить значним — від депресивно-романтичних текстів до аранжування інструментів.
В середині 1990-их років "Скрябін" повернувся до схеми синті-поп - техно, випустивши альбом "Птахи", трохи схожий за характером звучання на роботами німецького діджея "Maruscha". Ще одним гуртом, що вплинув на музику «Скрябіна», називають неоромантичний "Camouflage". На альбомі "Казки", частково "Мові Риб", "Технофайті" цей настрій передає особливості стилю.
Після розпаду старого колективу, змінився настрій і напрям у творчості. Головною зміною став перехід від електроніки до більш живої музики. Таким чином електронну складову було зведено до мінімуму. Першим відголосом поп-рокового жанру став альбом "Модна країна", записаний хоч і в старому складі, але вже в іншому, легшому поп-виконанні.

В 2002 році Скрябін видав платівку під назвою "Озимі люди", де завдяки таким пісням, як "Любити платити", "Сам собі країна", "Герой" сформувався остаточний напрямок музики подальших років.
Після виходу синглу з Іриною Білик "Мовчати" це ще більше підтвердилось, використовуючи звичні канони поп-музики. Останнім етапом трансформації став випуск "Натури", коли від звуків нової хвилі, майже нічого не залишилось.
Життя поза "Скрябіним"
Кузьма був не тільки музикантом, а ще й письменником, телеведучим, актором та продюсером. На початку нового тисячоліття Кузьма став ведучим власного хіт-параду "Гаряча сімка", який проіснував до 2002 року.

У 2006 році Кузьменко проявив себе як талановитий письменник після видання його власної книги-автобіографії "Я, Побєда і Берлін". Вона мала шалену популярність, кілька разів перевидавалася.

2009 року створив гурт "Пающіє труси", допоміг здобути популярність гурту "Дзідзьо". Того ж року був членом журі літературної премії "Книга року Бі-Бі-Сі". У жовтні 2014 запустив власне інтернет-радіо під назвою "S.R.A.K.A.", у якому, за його словами, грала музика, яку він слухав в машині.
Цитати Кузьми
Старі фотографії
Останній кліп
За день до трагедії гурт "Скрябін" презентував новий кліп на пісню "Дельфіни", який став останнім для Андрія Кузьменка.

"Зайди в холодну воду, не бійся намочити ноги, Переплисти кілометри льоду з дельфінами на той бік моря...", - співає Кузьма.