NASA, ТИ ПРОСТО КОСМОС

30 найзахопливіших знімків року від американського аерокосмічного відомства
ТСН.ua запрошує поринути у загадкову красу космічного простору на 30 кращих астрономічних знімках з галереї "Фото Дня" від NASА.

Ідеальні геометричні форми та яскраві неземні кольори допоможуть зануритись у новий, невідомий вимір галактичної естетики та побачити наш світ з іншого боку. У кінці на вас чекає приємний бонус.

1

2 СІЧНЯ
Так з космосу виглядає Еверест - найвища вершина планети Земля. Непальською ця гора називається Сагарматха - "матір Всесвіту".


2

9 СІЧНЯ
Міжнародна космічна станція чекає на
місію поповнення продовольчих запасів Орбіта 1.
Сонце світить крізь решітку панелі радіатора на
МКС. Фотографія зроблена членом екіпажу.


3

13 СІЧНЯ
Зимове фото ріки Міссурі, що витікає зі скелястих гір на заході Монтани та продовжує свій шлях у південно-східному напрямку, де зливається з найдовшою рікою Північної Америки - Місісіпі.


4

15 СІЧНЯ
На фотографії зображена туманність Оріона, яка знаходиться за 1500 світлових років від Землі. За формою туманність нагадує дивовижну квітку. Зображення зроблено надпотужним телескопом Спітцера.


5

21 СІЧНЯ
Інфрачервоне зображення кілець Сатурна. Воно необхідне вченим для дослідження складових часточок кілець планети.
Могутність газового гіганта не може не вражати.


6

30 СІЧНЯ
Обсерваторія NASA зафіксувала момент транзитивного сонячного затемнення. Місяць зайняв положення між телескопом обсерваторії та Сонцем. Такі затемнення трапляються тричі на рік.


7

3 ЛЮТОГО
На цьому зображенні простежується довершеність форм Всесвіту. Ідеально гексагональний полярнй полюс Сатурну гармонійно поєднується з тонкою лінією кілець, що знаходяться навколо планети.


8

6 ЛЮТОГО
Астронавт Коїчі Ваката, з Японського агентства аерокосмічних досліджень, зробив це зображння молодого Місяця поряд
із сяючо атмосферою Землі. Така яскрава кольорова гама представлена через те, що гази в атмосфері планети слугують призмою для світла, і кожен відображає проміння сонця у своєму спектрі.


9

8 ЛЮТОГО
Корональні петлі зафіксовані на Сонці є результатом магнітних бурь та надпотужних викидів енергії. Це явище відчуває все живе на планеті Земля.


10

5 БЕРЕЗНЯ
Звукова ракета NASA була запущена прямо у полярне сяйво над містом Венето, штат Аляска. Завданням цієї ракети стало дослідження явища полярного сяйва в атмосфері Землі.


11

17 БЕРЕЗНЯ
У рамках святкування 24-ї річниці з дня запуску космічного телескопа Хаббла, астрономи NASA зробили інфрачервоне зображення області народження зірок за 6400 світлових років від Землі.
Це зображення туманності Голови мавпи представляє собою калейдоскоп зірок на фоні газу та космічного пилу.


12

29 ТРАВНЯ
Команда вчених NASA проводить налаштування модуля для підключення до теплового екрана. Тепловий екран буде випробовано під час польоту екіпажу Оріон на космічному апараті, який, можливо, пізніше на своєму борту доставить астронавтів на Марс.


13

5 ЧЕРВНЯ
Піщані форми рельєфу на поверхні Марса утворюються вітром. Їх класифікують у залежності від довжини хвилі та проміжків між гребенями. Так, поверхня Марса є зразком їдеальної текстури, створеної природою.


14

6 ЧЕРВНЯ
Це зображення спіральної галактики, розташованої близько 40 мільйонів світових років від Землі у сузір'ї Золотої Риби.
Невелике, але дуже яскраве ядро галактики випускає сильні сплески випромінювання і потенційно може перетворитися на чорну діру, маса якої буде у кілька мільйонів разів більшою за масу Сонця .


15


19 ЧЕРВНЯ

Зображення шторму, яке було зафіксовано над Південними Аппалачі. Цю фотографію зроблено з літака NASA ER - 2 у ході дослідження, спрямованого на досягнення кращого розуміння опадів над гористою місцевістю.


16

23 ЧЕРВНЯ
Кадр зроблено бортовим інженером Міжнародної космічної станції Рейдом Вайсманом. Над поверхнею Землі видно сяйво Поясу Оріона з сузір'я Оріона, яке прогядається через легке мариво атмосфери планети.


17

3 ЛИПНЯ
Галактика, яка розташована близько 23 мільйонів світлових років від Землі, є місцем, де відбуваються вражаючі феєрверки. Замість пороху і вогню це галактичне світлове шоу включає взаємодію гігантської чорної діри, ударних хвиль неймовірної сили та величезних скупчень газу.


18

13 ЛИПНЯ
Повний місяць підіймається в небо над готовою до запуску ракетою Orbital Sciences Corporation Antares. На борту ракети знаходиться велика кількість вантажу для Міжнародної космічної станції: обладнання для наукових експериментів , високоточне апаратне забезпечення та запасні запчастини для космічної станції NASA.


19

17 ЛИПНЯ
Фотографія Карибського моря з Міжнародної космічної станції, зроблена астронавтом NASA Рейдом Вайсманом рано вранці. На знімку можна побачити силует Куби, Багамських островів, штату Флорида та вогні міста Маямі.


20

27 ЛИПНЯ
Тефія, супутник Сатурна, як і більшість супутників у Сонячній системі, завжди обернений лише однією стороною до планети, на орбіті якої він знаходиться. На цьому фото видно зворотню сторону Тефії, освітлену сонячним промінням. На правій стороні супутника можна побачити величезний кратер під назвою Одіссей.


21

1 СЕРПНЯ
Один з членів екіпажу Мжнародної космічної станції зробив цей вечірній знімок Піренейського півострова. На фото видно територію Іспанії, Португалії та Франції. Також можна помітити силует Гібралтарської протоки та невелику частину території Марокко.


22

10 СЕРПНЯ
Фотографія повного місяця зроблена спеціалістами NASA у Вашингтоні. Таке явище "супермісяця" можна спостерігати, коли супутник рухається по орбіті на найменшій відстані від Землі.


23

24 СЕРПНЯ
На Сонці зафіксували потужний спалах, а Обсерваторія сонячної динаміки NASA зробила його знімок. Явище можна побачити зліва на фото. Сонячні спалахи - це сильні сплески випромінювання. Шкідливе випромінювання не проникає через атмосферу Землі, проте - при великій інтенсивності - може порушити верхні шари атмосфери та спричинити перешкоди сигналам GPS.


24

25 СЕРПНЯ
День, коли влітку 1989 року космічний апарат NASA - Voyager 2 подарував людству перший знімок планети Нептун. Фотографії були зроблені на відстані 4,4 мільйони кілометрів від космічного тіла.
На знімку видно відому велику темну пляму Нептуна з яскравими світлими проблисками; на західному лімбі планети можна помітити швидкорухому хмару, яку науковці назвали "скутер" та трохи темнішу пляму неподалік. На північ від цих об'єктів розташувалась світла лінія полярного полюсу.


25

9 ВЕРЕСНЯ
Астронавт Європейського космічного агентства Олександр Герст завантажив цю фотографію, зроблену з борту Міжнародної космічної станції, у соціальні медіа та написав: "Неможливо описти словами відчуття, коли ти летиш над полярним сяйвом. Я навіть не знаю з чого почати..."


26

28 ВЕРЕСНЯ
Астронавт NASA Рейд Вайсман зробив цей знімок з борту Міжнародної космічної станції і завантажив його у соцмережу з підписом:
"Чумацький шлях затьмарює піски Сахари, які підсвічують атмосферу Землі помаранчевим сяйвом ".


27

7 ЖОВТНЯ
Астронавт NASA Рейд Вайсман, який зображений на фото та його колега, астронавт Європейського космічного агентства Олександр Герст завершили перший із трьох виходів у відкритий космос для експедиції Міжнародної космічної станції. Вони працювали 6 годин і 13 хвилин. Астронавти здійснили заміну несправного охолоджувального елементу та встановили механізм, який забезпечує резервне живлення зовнішнього обладнання МКС.


28

16 ЖОВТНЯ
Це зображення урагану Гонсало, зроблене екіпажем Міжнародної космічної станції, підкріплює спостереження спеціалістів на Землі. Супутники зафіксували рух урагану у напрямку Бермудських островів.


29

29 ЖОВТНЯ
Астронавт NASA Рейд Вайсман розмістив на своїй сторінці у Твіттер цю світлину сходу Сонця, зроблену з борту Міжнародної космічної станції, зі словами: "Не кожен день проходить легко. Вчора він був важким". Вайсман мав на увазі втрату ракети Orbital Sciences Corporation Antares 28 жовтня. Ракета згоріла одразу після старту у штаті Вірджинія. Космічний апарат був споряджений великою кількістю продовольства та технічного обладнання для Міжнародної космічної станції.


30

12 ЛИСТОПАДА
Спускний апарат "Розетта" місії Європейського космічного агентства вдало приземлився на поверхні комети Чурюмова-Герасименко, що підтверджено двома зображеннями модуля.
Одну з трьох "ніг" посадкового модуля можна побачити на передньому плані. Фото являє собою мозаїку з двох зображень, прийнятих безпосередньо з комети.
Ця подія стала науковим проривом року.
Про те, як "Розетта" осідлала комету читайте у спецпроекті ТСН.ua.