Аномалія,
що перехоплює подих

Редакція ТСН.ua зробила підбірку вражаючих фотографій природних стихій, які заполонили Північну та Південну Америки.
Бразилія та США вже десятки років не бачили подібних катаклізмів. Історична посуха залишає мешканців південно-східної й центральної Бразилії без води та руйнує економіку країни. Американці розкопують свої будинки з-під снігових заметів та чекають масштабного затоплення. Природа вражає!

Бразилія висихає

Країна кави вже давно не бачила такої спеки
Вид із повітря греблі Ачібаїня – частини водосховища Кантарейра – під час посухи в Сан-Паулу
Південно-східна частина Бразилії не бачила такої засухи вже 80 років. Кількість опадів у штаті Сан-Паулу драматично спала на 300-400 міліметрів від норми. Наслідки засухи вплинули й на систему водосховищ Кантарейра – найбільш важливу систему водопостачання для Сан-Паулу, яка забезпечує 45 % населення прісною водою. Якщо найближчим часом Бразилію не заллє грозовими дощами, менш ніж через 100 днів система може пересохнути, а одне із найбільших міст країни залишиться без води. Синоптики не прогнозують значних дощів на найближчі місяці, проте планувальники міста Сан-Паулу кажуть, якщо ситуація не покращиться, вони вдадуться до надзвичайного плану та використають мертву воду для потреб населення.

Гребля Жагуарі, частина водосховища Кантарейра, з висоти пташиного польоту
Затяжну засуху могло спричинити знищення лісонасаджень у долині річки Амазонки, а також вирубування бразильського атлантичного лісу. На його думку, якщо такі дії продовжуватимуться, Сан-Паулу висохне, якщо не зараз, то найближчими роками.


Антоніо Нобре

Кліматолог

Вид греблі Ачібаїня з висоти пташиного польоту
Сан-Паулу – наразі найбільш багатий штат Бразилії – двигун економічного росту держави. Проте якщо кількість води та електроенергії, яку виробляють греблі гідроелектростанцій, скорочуватиметься й надалі, наслідки для економіки всієї країни будуть плачевними.

Стадо корів пасеться на потрісканій землі поблизу водосховища Кантарейра
Посуха спричинила скорочення поставок води в 19 міст Бразилії, підірвала гідроелектроенергетику країни та збільшила викиди парникових газів.
Мертва риба на порепаному ґрунті греблі Ітаїм
У Сан-Паулу мешканців та власників підприємств заохочують зменшити споживання води, знизивши тиск на 75 % у нічний час. У сусідніх містах адміністрації вдаються до ще більш жорстких заходів: населення отримує воду лише один раз на три дні.


Дванадцятирічний Наталіно Перейра, чиє життя залежить від водосховища Кантарейра, позує на потрісканії землі греблі Ітаїм після купання.

Америку засипало

Країна можливостей розгрібає кучугури снігу
Заметіль утворила стіну снігу на озері Ері в Буффало, штат Нью-Йорк.
18 листопада жителі американського міста Буффало прокинулися під двометровими сніговими заметами. Лише за тиждень у місті випала така ж кількість снігу, яка зазвичай випадає за цілу зиму. Снігова буря паралізувала понад 200 кілометрів головної дорожньої магістралі штату Нью-Йорк, де понад 100 водіїв застрягли на 36 годин у своїх автівках. Було скасовано важливі футбольні матчі, оскільки місцеві стадіони вкрили понад 200 000 тонн снігу.

Вид стадіону в Орчард Парк після снігової бурі
Коли почався історичний снігопад, місцева влада переймалася, як евакуювати людей із засніжених доріг, а також турбувалася про людей, які залишилися без тепла та даху над головою. У деяких місцях снігові завали сягали понад двох метрів і зумовили руйнування покрівель та структур цілих будинків. Проте найбільші проблеми чекають Буффало, коли сніг почне танути, оскільки місто може затопити.
Снігові замети досягають дахів будинків
Вже зараз температура повітря піднялася до 15 градусів тепла, тому місцева влада й тисячі волонтерів невтомно працюють, розчищаючи снігові замети. До міста також з`їхалися понад 300 військовослужбовців, які прибирають сніг та допомагають медикам.

Тіджей Зидел скидає сніг із даху свого будинку в містечку Вест Сенека
Фатальний снігопад забрав життя щонайменше 12 людей. Одного чоловіка знайшли мертвим у його автівці, закопаній у кучугури снігу. Деякі із загиблих померли в каретах швидкої допомоги, що не змогли вчасно доставити їх до найближчих лікарень.

Один зі спальних районів Буффало покоїться під сніжним покривом

Читайте також: