ПРОВОКАТИВНИЙ ТВЕРК

Як опанувати танець та спокусити рухами
Провокативний танець тверк або буті-денс (англ. booty dance - танці сідницями) завойовує світ. Його танцюють на вулицях і фестивалях, про нього пишуть ЗМІ, над ним сміються, від нього червоніють і ним захоплюються.

Відносно нове для України явище вже давно стало мегапопулярним на Заході. В Інтернеті можна знайти безліч відео як професійних танцюристів, так і любителів, які тільки починають тренуватися. Крім того, танці в цьому стилі часто використовують у своїх кліпах та виступах іноземні виконавці - Бейонсе, Ріанна, Каньє Вест, Дженніфер Лопес.
А зараз буті-денс все більш активно проривається й на українську сцену - тверкують Настя Каменських і Оля Полякова.
Знавці називають танець винятково буті-денс. Кажуть, що у терміна "тверк" невідоме походження, і так танець називають хіба в народі. Однак Оксфордський словник повідомляє, що тверк - дуже давній термін, який з'явився у далекому 1820 році в Новому Орлеані і позначав обертання або смикання.
Складно сказати напевно, що стало причиною такої неймовірної популярності танцю, але історія у нього цікава. Буті-денсу приписують африканське коріння. Саме такими рухами сідниць, стегон і живота насичені племінні танці африканських жінок, які були частиною їхніх любовних ігор.
Тверкінг словник називає танцем "у сексуально провокаційній манері з використанням штовхальних рухів тазом і стегнами, перебуваючи в низькому положенні присідання". Такий опис дуже підходить і до сучасного буті-денсу.

Також варто знати, що буті-денс називають відгалуженням ямайського стилю танцю денсхолл, що виник наприкінці 80-х років на основі регі та R&B.

Зараз танець став таким популярним в Україні, що це призвело до проведення фестивалів і конкурсів, де танцівники борються за звання найкращого. Відтак, буті-денс, який раніше асоціювався тільки з відв'язними танцями в клубах, став стилем, що викликає повагу.

Попит призвів до того, що тепер у Києві практично у кожній танцювальній студії пропонують тренування з буті-денсу.
Танець сідницями насправді не такий простий, як може здатися спочатку. Щоб з’ясувати тонкощі буті-денсу, ТСН.ua поговорив з молодим українським тренером Лізою Приймак.

Незважаючи на свій молодий вік - Лізі всього 19 років - вона досягла успіху у викладанні денсхоллу і буті-денсу, а нещодавно виграла танцювальний батл на фестивалі Z-Games, обійшовши відомих конкуренток.
Ліза у фіналі танцювального батлу Z-Games 2016
Екзотичному танцю Ліза навчилася самостійно. Одного разу вона просто за компанію з сестрою прийшла на танцювальний фестиваль, де захопилася хіп-хопом. Відтоді дівчина не уявляє своє життя без танців. Вона самостійно вивчила денсхолл і продовжує вдосконалюватися.

Буті-денс - дуже чуттєвий танець, який допомагає дівчатам розкрити свою жіночність. Тим більше дивно дізнатися, що буті-денс танцюють і хлопці. Андрій, приятель Лізи, який прийшов на інтерв'ю разом з нею, розповів, що теж охоче тверкує. Що і довів, взявши участь в організованому майстер-класі з Лізою.
Під час майстер-класу танцівниця показала п'ять основних рухів буті-денсу, які, крім того, допомагають добре підкачати м'язи сідниць. Ми зібрали їх в одному відео. Тренер наголошує: самостійно навчитися можна чого завгодно - було б бажання.
Але для того, щоб отримати хороші сіднички, каже Ліза, потрібно стабільно займатися як мінімум двічі на тиждень протягом року. Головне, вважає тренер, щоб душа лежала. А вік і особливості фігури - другорядне питання.
Процес навчання складний. Це роки тренувань. Не кожен зможе правильно підняти сідниці вгору і опустити їх донизу.
Чи треба мати перед початком занять буті-денсом якісь виняткові здібності, особливий тип фігури, наприклад, широкі стегна?
Ні, я б не сказала. Якщо у людини лежить душа до цього танцю, взагалі до танців, до музики, якщо їй подобається, тоді їй все вдасться.
Тобто танцювати буті-денс добре вдається навіть худорлявим дівчатам, які не можуть похизуватися пишними формами?
У мене є такі худорляві дівчатка, які при цьому танцюють на відмінно.
Секрет успіху криється у майстерності та постійних тренуваннях?
Так. Головне - розвиватися. Якщо вже взявся за це, потрібно розвивати.
Тим, хто бажає скинути зайве, буті-денс теж чудово підійде. Адже під час танцю задіяні і стегна, і руки, і живіт. Також цікаво, що танець сприяє підтримці не тільки спортивної форми, а й жіночого здоров'я. Відомі випадки, коли систематичні тренування дозволяли дівчатам позбавитися від менструальних болей.

Однак у разі проблем із хребтом треба остерігатися, попереджає тренер, оскільки в цьому танці доведеться часто вигинати спину.

Заняття з тверку зараз можна знайти практично у будь-який танцювальній студії. Їхня ціна у Києві становить в середньому 400 грн на місяць. Під час вибору студії варто звертати особливу увагу на професіоналізм тренера і перед покупкою абонемента сходити хоча б на одне пробне заняття.