До виходу фільму "Кіборги" ТСН.ua спільно зі знімальною групою презентує спецпроект про головних героїв стрічки – "кіборгів", чиї історії були покладені в основу стрічки.

Події 2014 року мають залишитися в новітній історії України назавжди. 242 дні – стільки часу наші герої відстоювали донецький аеропорт. На його захист стали не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення на Сході України – безумовний виклик для всього світу – стало початком формування нової самоідентифікації українців.

Під час та після подій у Донецькому аеропорту (ДАП) виникає постать Нової Країни, яка шанує свою державність. У той же час люди почали створювати Міф про Нових Героїв – безстрашних, готових здійснити неймовірне заради близьких, рідних і України. Минуло якихось три роки і багато хто вже не пам'ятає про те, що переживала наша країна і хто стояв на її захисті.

Головні герої фільму – це збірні образи, які були списані з реальних "кіборгів". Серед них є представники Збройних сил та добровольчого підрозділу, юний патріот і дорослий боєць, що не всидів на дивані перед телевізором. Так само було і в терміналі: там зустрічалися різні люди, для яких захист Батьківщини став справою честі.

Консультації і численні інтерв'ю, на основі яких і був написаний сценарій, знімальна команда отримала від бійців Андрія Шараскіна, Євгенія Жукова, надихалася подвигами Євгенія Межевікіна, Кирила Недрі і багатьох інших бійців, що утримували аеропорт. Сьогодні четверо з наших прототипів розповідають, що для них Донецький аеропорт, дружба і згадують, як це було.
Кирило Недря - доцент кафедри, кандидат історичних наук Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Викладає дисципліни "Політологія", "Історія та культура України". Сфера наукових інтересів – політичне лідерство, політичні технології.

Під час війни на Сході у званні лейтенант Збройних сил України був замкомандира роти 93-й ОМБр. Захищав Донецький аеропорт, брав участь в одному з найтяжчих боїв, який відбувся 28 вересня 2014 р.

Після війни повернувся на попередню роботу в Дніпропетровський університет. Коли в його місті почали формувати патрульну поліцію, став інструктором з психологічної підготовки. Його тренінги вже пройшли інспектори у багатьох містах України.
Спогади "Доцента" про ДАП
НАГОРОДИ:

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Орден "Народний Герой України" (14 вересня 2017 р.).

Нагороджений відзнаками Президента України, Міністерства Оборони України, Начальника Генерального Штабу ЗС.

Нагородна зброя.
Євгеній Жуков народився 15 липня 1986 року в Коломиї (Івано-Франківська область). Український військовий, десантник, поліцейський. Закінчив Одеський інститут сухопутних віськ.

З вересня 2015 року – начальник Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, підполковник

У минулому – командир окремої розвідувальної десантної роти 79 ОАЕМБр, заступник командира батальйону 79 ОАЕМБр, учасник війни на Сході України 2014-2015 рр.

Брав участь у протистоянні в Слов'янську 2014 року, боях на українсько-російському кордоні 2014, боях за Савур-Могилу (2014) та за Донецький аеропорт.
Спогади "Маршала" про ДАП
НАГОРОДИ:

● Орден Богдана Хмельницького III ступеня (4 грудня 2014) - за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України.

● Орден "Народний Герой України" (19 вересня 2015).
Андрій Шараскін народився в Тернополі 20 вересня 1977 року. Професійно займався плаванням.

Навчався на акторському відділенні місцевого музучилища. Був актором у Тернопільському драмтеатрі.

Закінчив режисерське відділення Київського університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

За рік до війни разом з іншими акторами створив мережу дитячих театральних шкіл у Львові й Тернополі.

На початку серпня 2014-го записався у 5-й окремий батальйон Добровольчого українського корпусу "Правого сектору".

Став командиром бойової роти, яка базувалася під Донецьким аеропортом. В самому аеропорту був тричі.

Від осені 2015-го – керівник громадсько-політичної платформи Національного руху Дмитра Яроша.
Спогади "Богеми" про ДАП
НАГОРОДИ:

● Колективна нагорода "Народний герой України"

● 18 жовтня 2014 року нагороджений іменною вогнепальною зброєю — пістолетом "Форт-17" за захист Донецького аеропорту.
Євгеній Межевікін, позивний "Адам", народився 21 травня 1982 року в Росії. На початку 1990-х переїхав на Дніпропетровщину.

Український військовик, танкіст, майор Збройних сил України, заступник командира 1-ї окремої танкової бригади, герой України.

2004 року Євген закінчив Харківський інститут танкових військ НТУ "ХПІ", інженерний факультет.

Брав участь у боях за селище Піски та Донецький аеропорт, а також виконував завдання в районі Волновахи.
Спогади "Адама" про ДАП
НАГОРОДИ:

● Звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" (14 жовтня 2015) - за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі.

● Орден Богдана Хмельницького II ст. (4 грудня 2014) – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України.

● Орден Богдана Хмельницького III ст. (21 жовтня 2014) - за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

● Відзнаки Міністерства оборони України – медалі "15 років Збройним Силам України", "15 років сумлінної служби", "За сумлінну службу" III ст.

● Нагрудний знак Начальника Генерального штабу "Слава і честь" (вересень 2015).

● Орден "Народний Герой України" (4 червня 2015).
#ЯНебайдужий
Рятуючи одне життя - ми рятуємо цілий світ!
Творці фільму відчувають за свій обов'язок зберегти пам'ять про тих, хто захищав донецький аеропорт 2014 року і запрошують їх підтримати.

З кожного купленого квитка на фільм "Кіборги", 5 гривень буде перераховано до фонду "Повернись живим" на допомогу сім'ям загиблих "кіборгів"!

Докладніше про ініціативу читайте за цим посиланням.


Читайте також: