Наша країна багата на мальовничі захопливі місця. Величні Карпати, безкраї береги Дніпра, могутнє Чорне море, загадковий Львів, колоритна Одеса… Від сходу до заходу, від півночі до півдня України у кожного є особливе місце, яке закарбувалося у пам'яті, викликає приємні спогади і асоціюється з певними яскравими подіями у житті.

У День Незалежності України сайт ТСН.ua поспілкувався з вітчизняними зірками і розпитав їх про улюблені місця в нашій країні.

Так, Святослав Вакарчук розповів нам про свої особисті "місця сили" у Львові, Ірина Білик зізналася, де в Одесі часто відпочиває інкогніто. Джамала поділилася спогадами про батьківський дім у селі Кучук-Узень в Криму, а Валерій Харчишин згадав, де в дитинстві навчився плавати.
СВЯТОСЛАВ ВАКАРЧУК,
лідер гурту "ОКЕАН ЕЛЬЗИ"
Як людина, яка народилась в Мукачеві і свої дитинство та юність прожила у Львові, я можу сказати, що в Західній Україні дуже багато місць, які я вважаю улюбленими.

Якщо говорити про мої особисті "місця сили", то у Львові – це Стрийський парк і парк "Залізна вода" та вулиця Вірменська в самому центрі міста. А от у Києві це однозначно Видубицький монастир. Проте останнім часом я почав любити київський Поділ, не знаю чому. Та зараз часто буваю тут. Проте, якщо потрібно було б обрати одне місце в Києві, то це був би Видубицький монастир. Там, до речі, росте магнолія, яку я сам посадив колись і яка вже виросла на декілька метрів.
Поза тим, є багато чудових місць в Карпатах. Цього літа я був на Драгобраті і просто закохався в це місце.

Гора Близниця, на яку я підіймався тричі, мене просто зачаровує. Окреме місце сили для мене в Карпатах – це село Криворівня.

Відома місцина, де знімав свій легендарний фільм "Тіні забутих предків" так само легендарний режисер Сергій Параджанов. Там живе отець Іван Рибарук, який править у малесенькій дерев'яній церкві і є дуже шанованою місцевою громадою людиною. За першої змоги відвідую його.
Окрема історія для мене – Кам'янець-Подільський, який насправді надихає.

Не можу не згадати ще 2 міста нашої країни: Одесу та Харків. Вони володіють своєю несподіваною, але важливою енергією, яку я дуже відчуваю.

У Харкові можна просто пройтись вуличками з будівлями 20-х років вже минулого, ХХ століття, дуже характерними і цікавими. Подивитись, поспілкуватись із десятками тисяч молодих людей, що навчаються в місті.

А про Одесу.. Ну що нового скажеш: Одеса – то є Одеса. Щоб ви зрозуміли, що це не лише анекдот, реальна історія, що сталась особисто зі мною, коли я вперше багато років тому був у Одесі. Звісно, як всі, ми гуляли містом. Мобільних тоді не було, годинник не носили, тому запитали у місцевих на вулиці "котра година" і відповідь, от справді, була: "А яка вам потрібна"?
ДЖАМАЛА,
співачка
Не можу виділити одне улюблене місце, дуже люблю усю нашу різну і прекрасну Україну.

Мені здається, улюблене місце в рідній країні завжди асоціюється з важливими подіями в твоєму житті. Перше улюблене місце – це мій дім, рідна домівка в селі Кучук-Узень у Криму. Це завжди галаслива компанія, родичі, прекрасне море, величні гори, інжир, хурма, багато фруктів. Цим воно улюблене і рідне.


Улюбленим став Київ. Тут минули мої роки навчання в консерваторії, тут я робила свої перші професійні кроки на великій сцені. Улюблене і прекрасне місто, яке з кожним роком стає кращим, в якому з'являється величезна кількість місць, закладів високого рівня.

Для мене знаковим став Львів, тому що на Ратуші мені мій чоловік освідчився. Тепер це особливе місто для нашої сім'ї. Львів – неймовірне місце з особливим настроєм.

Якщо говорити про архітектуру, то одне з найбільш приголомшливих для мене львівських місць – площа, на якій розташований Домініканський собор.
Навіть не візьмуся перераховувати улюблені кафе і ресторани: таких дуже багато. А музеї! А цей всюдисущий запаморочливий аромат кави!

Люблю Одесу, бо вона яскрава візитівка нашої країни. Одеса – це море, сонце і смачна їжа.

Коли у нас з чоловіком з'являються вихідні дні, ми влаштовуємо невеликі подорожі Україною. Скільки ж у нас гарних і цікавих місць, про які так мало знаємо. Дуже сподобалися парк "Олександрія" в Білій Церкві, Тростянецький дендропарк, Качанівський палац і Палац Галаганів у Чернігівській області, Підгорецький замок під Львовом.
MONATIK,
співак
На щастя, зараз у нашої команди дуже щільний робочий графік. І просто прогулятися визначними пам'ятками міста, в якому ми перебуваємо, часом, немає можливості.


Але в Києві, який став для мене і моїх близьких рідним, у мене є місце, в якому я завжди почуваюся затишно – це моя студія. Тут ми працюємо з товаришами, шукаємо нові рішення і проводимо більшу частину часу.

Я шалено люблю Андріївський узвіз. Щоразу, коли хтось із друзів приїжджає до Києва, одразу ж веду їх гуляти саме туди. Дуже містичне місце – музей Булгакова. Я шалено вражений ним, тільки-но туди вперше потрапив.

Звичайно ж, дуже люблю рідний Луцьк. Завжди прирівнюю його до рідної сім'ї. А Київ – це сім'я вже дорослої людини. Як кохана жінка.
РУСЛАНА,
співачка
Карпати та Львів – це два місця, які заряджають мене неймовірною енергією. Наприклад, у Львові я народилася та навчалася. Це рідне місто, яке сформувало мою особистість. Мені з дитинства подобаються львівські вулички, просочені історією. Люблю проходити через кав'ярні з маленькими столиками на вулиці, через величні пам'ятники та собори.

Львів – це місто традицій та неймовірної архітектури. В ньому гармонійно поєднується історичне минуле та велике майбутнє. Одне з найулюбленіших місць у Львові – Національний академічний театр опери та балету. Його архітектура і надзвичайна атмосфера надихають та вражають. Я неодноразово виступала на сцені театру і можу сказати, що зала заряджає неймовірною енергією. Це історичне місце не тільки для Львова, а й для української музики загалом.


Якщо казати про Карпати, то вони давно стали для мене "місцем сили". Саме там я знаходжу натхнення для музичних подвигів! Ми зараз з командою в Карпатах робимо неймовірні речі: власними руками піднімаємо студію на гору та записуємо новий альбом в абсолютно екстремальних та екзотичних умовах.

Екстрим заради музики! Завдяки карпатській культурі я опанувала унікальний автентичний спів. Це екзотична манера голосу та пластики тіла, мова гір, якою співали колись наші предки.

Цього року я вже встигла піти у нову експедицію в Карпати, в якій піднялася на малий Горганський хребет, висотою 1850 м.
Саме там, на вершині, я записувала фрагменти для пісень з нового альбому. Також я переплила гірське озеро Молодості.

Наша земля багата місцями з неймовірною красою. Я закликаю всіх подорожувати Україною та розповідати своїм друзям і знайомим про магію нашої країни!
АРСЕН МІРЗОЯН,
співак
Моє улюблене місце в Україні – Хортицькі плавні.

Від самого дитинства закоханий в красу цих місць. У ті часи в плавнях ще лось водився. Живності багато: козулі, кабани, єноти і навіть лебеді.


Ще молодиками ми ходили в походи, експедиції з обласною станцією юних туристів. Іноді і без "дорослих", на риболовлю, скоротати нічку біля багаття, помріяти про ті часи, коли ми будемо дорослими. Дітьми інакше сприймаєш такий світ.

Мобільних телефонів у ті часи не було, і я залишав мамі записку на столі: "Мамо, мене не шукайте – буду у суботу".

Там само розташований профілакторій ЗДІА, так що і студентські роки теж проходили там. Після вишу я не припинив приїжджати в гості. До слова, на пляжі того самого профілакторію знімався кліп на пісню "Джеральдiна".
ВАЛЕРІЙ ХАРЧИШИН,
лідер гурту "Друга Ріка"
Я маю кілька улюблених місць в Україні, але до жодного не прив'язаний так, щоб бути одруженим на віки вічні. У своїй любові до краю, я хвалити Бога, можу бути "полігамним". Зрозуміло, що переважна більшість тих місць – родом з дитинства, тому жодного дорослого, що там не народився, я абсолютно нічим не здивую.

Дивно, що і у моїх дорослих очах, те глинисько, що у дитинстві було для мене горою і місцем, де закінчувався не лише Любар, але й земля і всесвіт загалом, зараз не претендує навіть і на пагорб.


Річка Случ, на якій я виріс, плаваючи на човні і ховаючись в очереті, була для мене більшою і теплішою за будь-яке море, тепер є лише очеретом, з все таким же гарним старовинним костелом, що нависає над ним.

Я побував там торік, і абсолютно чітко згадав, як я навчився плавати, як ми з пацанами, уявивши себе піратами, викрали човен і сплавляли його кілометрів 15 вгору Случчю.

Як я тонув у ріці спочатку фізично, а потім від першого кохання, як мені влітало від мами, коли я повертався з річки, пішовши з ранку, лише увечері.
Мене завжди тягнуло до води, і таке улюблене місце я дуже швидко знайшов у Житомирі. Це береги Тетерева від голови Чацького, греблі і до "Ракушки"(літня естрада) з підвісними пішохідними мостами, де я познайомився чи проводив час з друзями, що згодом стали "Другою Рікою". На жаль, єдине улюблене місце, де я не можу перебувати більше хвилини, це той самий житомирський пішохідний міст, який забрав багато життів, у тому числі – одного з найкращих друзів Андрія.

Сьогодні мої улюблені місця переїхали на схили Дніпра від Хрещатого яру по Парковій дорозі донизу, а потім догори до Лаври і до ботанічного саду. І все ще нагадують мені моє дитинство.
ІРИНА БІЛИК,
співачка
Неймовірно люблю Одесу – одне з найкращих міст не лише в Україні, а й на всій землі. Люблю їздити туди з концертами, приїжджати інкогніто і відпочивати з друзями. Моє улюблене місце в Одесі – парк Шевченка. Саме та його частина, де багато каруселей і гримить музика, світять прожектори...


Коли я вчергове потрапила туди вночі – сім або вісім років тому – немов побачила все іншими очима. Мені здалося, що я в Лас-Вегасі! Каталася на каруселях та атракціонах і почувалася маленькою дівчинкою! Давно не відчувала такої ейфорії, як тоді!

Таке яскраве і колоритне місце, в ньому кипить життя! Але при цьому ти знаєш, що зовсім трохи – і буде море. Спокійне, розслаблювальне, вічне... З солоним запахом, з тихим шепотом хвиль!

Люблю контрасти. І мені подобаються місця, які одночасно вміють бути різними і нести різний настрій.
Автор: Ксенія Габріадзе
Реалізація: Марія Максименкова
Дизайнер: Віталій Фоков

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ