ПРОФЕСІЯ "МАМА"
Це я – переконана у тому, що треба покладатися на природу і вона підкаже як слід діяти. Це я - була противницею методик раннього розвитку дитини і планувала до трьох років доні "сидіти у декреті".

І от: моїй доньці вже рік. Майже усі мої пости у фейсбуці - разом з нею, я повернулася до праці у її вісім місяців, вона вже побувала у трьох школах розвитку і в одного педагога (!) і я постійно підвищую кваліфікацію щодо її догляду та виховання. І якщо фотографії – пояснюються гормонами і я знаю, що це тимчасово… школи розвитку - тим, що ми шукаємо простір, де погратися у мамину обідню перерву… то до свого навчання я почала ставитися серйозно. Бо не можу довіряти лише інтуїції, коли обираю пологовий, коли приймаю рішення щодо годування дитини та її щеплення. Я не уявляю як батькам в Україні обійтися без спеціальних знань. І я така – не унікальна. Батьки прагнуть знань і з ними радо діляться: нині є онлайн-курси, влогери, офлайнові лекції, майстер-класи та фахові зустрічі мам з лікарями, педагогами та сертифікованими консультантами. За великі гроші і – безкоштовно.

"З першого разу ви дитину не примотаєте. Але після років носіння у слінгу мені важче дітей піймати і вдягти, ніж замотати у ці 5,5 метрів!"

Наталія Крячек, мама трьох дітей, ткаля і художниця показує базову намотку слінгу. Робіть знижку на те, що у віці 10 місяців (Агнії тут саме стільки) усаджувати дитину у слінг важче, ніж, наприклад, у два місяці. Ситуація ускладнилася ще і тим, що в день мого "навчання" вона вперше побувала у пісочниці і постійно хотіла туди, до діток, замість того, щоб чемно сидіти у метрах, які намотує мама. Тож, не повторюйте моїх помилок: навчання окремо, гра в піску – окремо.
"Навчити немовля самостійно засинати у ліжечку – можна!"

Ольга Семенюк – українська сліп-леді. Професійних консультантів у нас дуже мало, хоча я знаю, що є родини, які дуже потребують професійної допомоги. Можливо, поради Ольги покращать ваш сон.
"Діти – це не зменшена копія дорослих! Їх по-іншому треба рятувати"

Ярослав Вус, голова Всеукраїнської спілки парамедиків, пояснює, чим перша домедична допомога дітям, відрізняється від допомоги дорослим. Також він показує як робити штучне дихання і яким прийомом вибити дрібну іграшку (льодяник, сухарик) з дихальних шляхів дитини.
Хай знання будуть на озброєнні! Утім, і собі і всім мамам раджу насолоджуватися стосунками з дітьми і без підручників. А також, не забувати самим вчитися у своїх дітей.