Ірина Данилевська

засновниця Ukrainian Fashion Week
Нам із дитинства втлумачують, що ми унікальні. Не тільки єврейські бабусі такі хороші, українські не гірші. Я сама бабуся трьох хлопчиків. Щодня я говорю їм, які вони прекрасні. Але я б хотіла, щоб молоді люди ставилися до цих слів серйозно, щоб задумалися про те, що у кожному з нас дійсно живе ця унікальність.

Один крихітний талант, який необхідно вчасно розпізнати, відкриє можливість творити своє життя і отримати роботу, яка стане для вас улюбленою справою.
У мене не було особливих талантів: я не співаю, не танцюю, не малюю, хоча все життя про це мріяла. Проте я люблю людей і не боюся з ними говорити про цей світ.
Через таку свою здібність я вирішила стати студенткою факультету журналістики Київського національного університету. Інколи важко зрозуміти, що саме є вашою «родзинкою», але зараз існують тести, які можуть допомогти це з'ясувати. Саме так я випадково вплинула на майбутнє своєї доньки. Ми пройшли тест, який не тільки пропонував визначити, чи здібна вона до малювання або танців, а більш глибинний.

Так можна зрозуміти: якщо є схильність до мов, то можеш бути перекладачем, є схильність співчувати людям – тоді психологом, гарна моторика – ювеліром тощо. Нам тоді це дуже допомогло. В результаті моя дочка стала психологом, вона має дві вищі освіти, пише кандидатську дисертацію, виховує трьох синів. Вона ніколи не буде займатися модою, адже її унікальність в іншому. Я з цим змирилася, тому довелося виховувати інших послідовників.

Вашою першою командою, найбільш дружньою і лояльною, може стати ваша сім'я, друзі, викладачі в університеті. Вони мріють підтримати, допомогти розправити ваші крила, аби ви повірили в себе. Я починала свою кар'єру в складні часи перебудови. Україна щойно оголосила свою незалежність.

Тоді мій чоловік сказав: «Давай домовимося, що є головне і не головне. Я готовий їсти сосиски, я не буду ніколи вимагати борщу і котлет. Роби те, що ти можеш робити, і будь спокійна: хліб і докторську ковбасу з кетчупом ми знайдемо». Мої родичі зробили все, щоб я не відривалась від роботи, щоб я могла не переживати через те, що я погана мама і хазяйка. Вони вірили в мене і тому допомагали.
Повірте, найближче ваше оточення, люди, які живуть із вами одними цінностями, люди, для яких ваші пріоритети є близькими, допоможуть вам у пошуку себе.
Останнім часом я надто часто використовую слово «пріоритет». Це не просто вибір: чай чи кава, червоне чи зелене яблуко. Це чітке розуміння того, що важливо саме зараз, що необхідно почути, відчути, зробити. Мені б дуже хотілося, щоб в українців пріоритетами стали професіоналізм і порядність. Протягом двох десятків років роботи (UFW у 2017 році виповнюється 20 років) я сотні разів переконувалася, що не буває одного без іншого.

Можна підтягнути професіоналізм, але якщо поруч із вами непорядна людина, вона загубить і вас, і ваш проект. У світі вже давно професійність, порядність, чесність і репутація стали найважливішими категоріями.
Мені б, звісно, хотілося, щоб увесь світ жив краще, але зараз для мене важливіше, як житиме Україна. Адже зараз нам доводиться самотужки будувати таку країну, в якій ми хочемо жити.
Можливо, я ніколи в жодній країні світу не стала б головою оргкомітету Національного тижня моди, тому що там все зрозуміло, все прогнозовано і заплановано. А нам пощастило жити в країні, де все можна почати з чистого аркуша, де все відкрито, де стільки прогалин, для заповнення яких так потрібні голови, руки, серця і мозок.

Ми живемо в країні, де, крім талановитих людей і прекрасного клімату, є ще безліч можливостей, і кожен може стати ким завгодно.