Україна настільки багатогранна й безмежна, що й року не вистачить, щоби об'їхати всі природні дива та перлини нашої країни. Дари Льодовикового періоду, власні піраміди, пляжі нічим не гірші від мальдівських, незвідані замки та загублені місцини, скелі та каньйони. Все це розташоване на території нашої країни. Ми зібрали справжній путівник невідомою Україною, який відкриє її для вас з іншого боку, не залишить байдужим та змусить закохатися ще дужче.
Міжрічинський парк: унікальна природа півночі України
Прокинутися під спів пташок, вдихнути свіжого повітря, прогулятися лісом верхи на конях, а потім спуститися додолу і пірнути у чисту воду річки або озера – у таку реальність можна потрапити, лише трохи від'їхавши від міста. Україна володіє незліченними природними багатствами, доторкнутися до яких можна на природоохоронних територіях, яких чимало у кожному регіоні. В Україні налічується більше сотні заповідників, національних і регіональних парків.

Читайте продовження на сайті -->
Тростянець: "таємна" перлина Слобожанщини
Тростянець – 23-тисячний районний центр, розташований уздовж траси між Харковом та Сумами. Його важко назвати популярним туроб'єктом: бракує "розкрутки". Люди дізнаються про місто здебільшого від знайомих, котрим довелося побувати в Тростянці у справах і які несподівано для себе відкрили його приголомшливий туристичний потенціал. Адже тут є й унікальні історико-архітектурні пам'ятки, і мальовничі парки, і цікаві музеї, і фантастична природа. Про все це і поговоримо.

Читайте продовження на сайті -->
Поїздка до Сковородинівки:
мандрівка з філософським присмаком
Сучасне село Сковородинівка в Золочівському районі Харківської області – це давній хутір Пан-Іванівка, де був розташований маєток поміщика Андрія Ковалівського. У ньому свої останні земні дні прожив Григорій Сковорода. Письменник, який не потребує рекомендацій і через 200 років після своєї смерті. Український Сократ, справжня гордість Слобожанщини.

Читайте продовження на сайті --
Село Осмолода: загублені у Ґорґанах
Коли йдеться про відпочинок у Карпатах, більшість згадують відомі і розкручені курорти — Буковель, Яремче, Славське, Трускавець тощо. А я буду знайомити вас із маленькими селами, "загубленими" поміж гір, але від того не менш придатними для відпочинку, і де є чим зайнятися і що подивитися. І першим на черзі буде одне з моїх улюблених місць — село Осмолода.

Читайте продовження на сайті --
Хортиця: український "Острів свободи"
В цьому є щось символічне. Час понівечив острів, Дніпро, пороги – той справжній ландшафт, у якому жили наші вільні духом предки. Особливо в цій руйнації вправлялася комуністична епоха. Але позначена тими важкими маркерами ХХ століття козацька Хортиця все одно живе. Вона відродилася під величезним синьо-жовтим полотнищем і християнським хрестом – знаком перемоги України над лихими сторінками своєї історії та знаком перемоги Христа над смертю. Саме ці символи розташовано на панівній висоті – кургані на північній частині острова.

Читайте продовження на сайті --
Розлуч: неймовірні краєвиди і курорт на забутому шляху до Угорщини
Типовий шлях зі Львова до Ужгорода пролягає через Карпати, це — траса Київ-Чоп (М 06). Але ще й "альтернативна" дорога Львів-Самбір-Ужгород (Н 13), яка навіть на 20 км коротша, але через неякісне покриття не користується популярністю. Хоча мальовничі краєвиди, особливо на Ужоцькому перевалі, можуть частково компенсувати незручності від ям. Саме на цій дорозі на відстані 120 км від Львова і розташований невеличкий курорт Розлуч.

Читайте продовження на сайті --
Брюховичі: сюрприз на околицях Львова
Львів надзвичайно цікавий для будь-якого туриста. Але мало хто знає, що і на його околицях є багато привабливих місць. Як, наприклад, селище Брюховичі — невелика курортна зона на північ від Львова, яка завжди вважалась його "зеленими легенями" (навіть на гербі Брюховичів зображені три ялинки). Розташовані Брюховичі у зоні Розточчя, на Головному європейському вододілі. Одна з брюховицьких річок — Млинівка — належить до басейну Балтійського моря, а інша — Брюхівчанка — до басейну Чорного моря.

Читайте продовження на сайті -->
Запоріжжя: місто величного ДніпроГЕСу та дивовижних музеїв
Доки не побачиш цього міста на власні очі, здається, що в ньому немає нічого особливого. Хіба що крім Хортиці, про яку писав вже раніше. ДніпроГЕСу та, може, проспекту Леніна. А поза цим усім типова радянська забудова, промисловість, відсутність яскравих історичних і архітектурних пам'яток. Особисте знайомство з містом змінює все. "Ну, ДніпроГЕС", "Ну, проспект" змінюються на "Нічого ж собі ДніпроГЕС! ", "Який же класний проспект!". Радянська архітектура вражає цілісним ансамблем, який попри всі упередження щодо епохи хочеться назвати по-своєму красивим. А родзинкою міста є його без перебільшення унікальні музеї.


Читайте продовження на сайті -->
Орявчик: курорт у Карпатах, який вас неодмінно вразить
Зима, сніг, мороз, у багатьох виникає закономірне запитання – де покататися на лижах. Найвідоміші курорти Львівщини – це, звісно ж, Славське і Волосянка. Але хочемо звернути увагу на Орявчик – невелике село, яке теж розташоване у Сколівському районі, і де також можна "повозитися" на лижах або сноубордах. Орявчик розташований у долині однойменної річки, на відстані 130 км від Львова та 15 км від районного центру Сколе, на межі з Національним природним парком "Сколівські Бескиди".

Читайте продовження на сайті -->
Моршин: сонний курорт, де люблять секс
До Моршина варто їхати, коли вже і говорити ні з ким не хочеться, щоб відпочити душею й оздоровити тіло. Дістатися Моршина нескладно – треба спочатку доїхати до Стрия, а там сісти на автобус до самого міста-курорту. Хоча дорога може бути і незручною: якщо ви, як і я, купите квиток на потяг, що прибуває о 4 ранку.


Читайте продовження на сайті -->
Термальні води Косино: "знущальні ванни" і "дорога тортур"
Екскурсія з відвідуванням замку Паланок, Мукачевого і комплексу "Термальні води Косино" коштує 250 гривень. У вартість не входить вхід на територію комплексу в Косино та вхід до замку Паланок. Із Моршина до Закарпатської області їхати довго – близько трьох годин. Проте шлях пролягає через мальовничі перевали Карпат. Отож із вікна я роздивлялася гори, а екскурсовод Юля дуже цікаво розказувала історії. Наприклад, Бескиди звуться саме так, тому що вважалося, що біс накидав каміння на родючу українську землю. Отож нічого місцеві на городах не вирощують. Хатки тут схожі одна на одну, дуже охайні. Здивувало, що тут майже немає парканів - лише невеличкі огорожі, щоб худоба не їла чужу траву. Саме її "вирощують" біля будинків і охайно складають на споруди із палиць.


Читайте продовження на сайті -->
Кам'янець-Подільський: діснеєвський замок і арка бажань
У Кам'янець-Подільському розташоване одне із семи чудес України. Вже тільки тому варто його відвідати. Дістатися з Києва можна потягом. На вибір є експрес із місцями для сидіння і звичні плацкарти-купе. З вокзалу до Старого міста, а саме туди треба одразу й іти, можна дістатися маршруткою, проте набагато приємніше знайомитися з новим містом – це просто блукати вулицями. Та й до того ж йти недовго – максимум півгодини.


Читайте продовження на сайті -->
Біле озеро: молодильний казан України з "живою водою"
Зазвичай в сезон відпусток люди їдуть на моря до Туреччини, Єгипту, Тунісу або у крайньому разі до рідної Одеси чи Залізного порту на Херсонщині. Але є абсолютно незвідана територія – Біле озеро, що на Рівненщині. Це дійсно озеро молодості, без жодних жартів. Про воду можна складати вірші і співати оди. Озеро карстового походження з підвищеним вмістом гліцерину, що в перекладі на "людську мову" означає: дно піщане біле, водичка м'яка і корисна. Стоїш по шию у воді і бачиш свій педикюр. Для волосся справжній рай, як в рекламі шампуню, тільки він не потрібен.


Читайте продовження на сайті -->
Смарагдова вода і стовпи-монстри: невідоме диво Рівненщини
Фахівці стверджують, що ніде в Європі ви не побачите таких див, як на Рівненщині біля села Базальтового. І дійсно, там панують своя краса і атмосфера. Провівши майже все своє дитинство неподалік заказника "Базальтові стовпи", я і не здогадувалась, що він міг би колись претендувати на місце серед семи природних чудес України. І попри те, що в змаганні за цей титул "Базальтові стовпи" 2008 року так і не здобули перемоги, мені є що про них розповісти.


Читайте продовження на сайті -->
Невідома Полтавщина: казкові краєвиди і рештки тварин Льодовикового періоду
Окрім красивих краєвидів та стародавньої історії, гора Пивиха славиться своєю цілющою глиною. Її тут можна знайти і жовту, і білу, і навіть блакитну. Використовують глину для лікування деяких захворювань у народній медицині, також її застосовують у косметології. Офіційна медицина лікувальний ефект цієї гірської породи не підтверджує, але і не заперечує. У підніжжі гори я натрапила на невеликий пляж із піском. Головна його перевага – це наявність тіні. Якщо сонце сильно буде припікати, можна спокійно протягом усього дня сидіти під деревами і насолоджуватися ароматами шовковиці, абрикосів, гарячого піску і сосон.


Читайте продовження на сайті -->
Новий світ у Криму: приголомшливі краєвиди і п'янкий ялівець
Море і скелі, каміння і ялівець, піщаник і унікальні сосни – все це про селище Новий Світ на південному сході Криму. Навіть якщо ви ніколи тут не були, ви бодай щось чули про його легендарну Блакитну бухту і Царський пляж. Або – бачили ці місцини у кіно. Саме в околицях Нового Світу знімали такі радянські фільми, як "Пірати XX століття", "Людина-амфібія", "Три плюс два" і "Спортлото-82".


Читайте продовження на сайті -->
Загадкова Полтавщина: екзотичні піраміди серед вишневих садків
Щоб помилуватися пірамідами, не обов'язково їхати аж до Єгипту. Таємничі і не менш привабливі споруди можна знайти і в нас на Полтавщині – у селі Комендантівка Кобеляцького району та у Березовій Рудці Пирятинського району. Вважається, що одній із пірамід, близько 130 років.


Читайте продовження на сайті -->
Дендропарк "Олександрія": пекло і рай Данте в Білій Церкві
Улітку мало не кожен задумується про те, де б відпочити й зробити сотні яскравих фото для Instagram. Але для цього не обов'язково їхати до моря чи в гори. Інколи мальовничі пейзажі ховаються у знайомих нам містах – саме так у Білій Церкві зачаївся казковий дендропарк "Олександрія".


Читайте продовження на сайті -->
Як побувати на Мальдівах, не виїжджаючи за кордон
Джарилгач – найбільший за площею острів в Україні, він простягнувся у Чорному морі аж на 42 кілометри. Дістатись до острова можна катером зі Скадовська – 30 хвилин, чи з Лазурного – взагалі за 20 хвилин. Сам острів дійсно можна назвати українськими Мальдівами та просто раєм на землі. Тут майже безкрайні чисті піщані пляжі, тепле море, мальовничі лагуни і затоки. Тінь деінде дають невеликі дерева і чагарники. Туристів із наметами, до речі, чимало, тож завжди можна знайти компанію чи попросити щось.


Читайте продовження на сайті -->
Містичний Джуринський водоспад на Тернопільщині
Містечко Червоногород, що неподалік від села Нирків Тернопільскої області, сьогодні не відшукати на жодній мапі. Та у цьому куточку, майже невідомому масовому туристу, ховається водоспад казкової краси – Джуринський. Є одразу кілька версій його виникнення. За першою, водоспад спеціально був створений татарами. За іншою версією, його було створено під час перебудови замку на палац польськими шляхтичами Понінськими на початку ХІХ століття.


Читайте продовження на сайті -->
Озеро Світязь: коли реальність яскравіша за фотошоп
Чим дивує Світязь, так це відносно невеликою кількістю відпочивальників та відсутністю сміття. В це важко повірити, але люди самі його прибирають, жодних комунальників там з цією метою не пробігає. Щось хтось впустив, полетіло – підберуть і викинуть. Здебільшого відпочивають люди з самої Волині, Рівненщини та Львівщини. За тиждень ми не бачили ні в озері, ні в селі п'яних бійок чи просто людей напідпитку.


Читайте продовження на сайті -->
Таємниці селища Середнє: грандіозні печери та руїни замку Тамплієрів
Неймовірні люди, казкові краєвиди та магія лісів - принади, якими Закарпаття не перестає приваблювати тисячі туристів щороку. Однак, крім низки відомих місць для відпочинку, в Карпатських горах трапляються селища, про які навряд хтось чув. Але від цього вони не стають менш цікавими та мають чим здивувати допитливих туристів. Одним із таких невідомих селищ є Середнє.


Читайте продовження на сайті -->
10 українських замків, біля яких обов'язково треба зробити селфі
Занедбаних замків та палаців на українських землях більше ніж вцілілих. Фактично у кожній області можна віднайти будівлю чи її залишки, яка раніше слугувала житлом знатної особи. Але за радянських часів ними не опікувались та використовували як склади, санаторії, госпіталі, інтернати чи військові частини. І зараз їхній стан не найкращий. Однак серед них є замки, які збережені чи відреставровані. Вони розкидані територією України та залишаються маловідомими.


Читайте продовження на сайті -->
Скелі та каньйони України
Зазвичай від самої думки про скелі виникає асоціація з Карпатами. Проте, Україною розкидано чимало геологічних пам'яток різного походження, про які мало хто знає. Це мальовничі місця, де часто переплітаються природні та рукотворні дива. Тут буде цікаво не лише альпіністам, а й тим, хто хоче відпочити в дикій природі та поспостерігати за незвичними панорамами рідного краю.


Читайте продовження на сайті -->
Лівобережна Україна: 10 невідомих місць для відпочинку
Лівобережна Україна багата на гарні пейзажі та легендарні місця. Тут варто відвідати Чернігів та Глухів, Полтаву та Харків – цей список можна продовжувати довго. Проте, крім шумних міст, трапляються й невеличкі містечка та селища, оточені недоторканою природою. На берегах річок та озер, такі місця ідеально підійдуть для гармонійної сімейної подорожі.


Читайте продовження на сайті -->
Правобережна Україна: 10 невідомих місць для відпочинку
Україна багата на природні дива. Тут варто згадати Подільські Товтри – мальовничі гори на Хмельниччині. Також милують зір Шацькі озера на Волині та гірські хребти Карпат, серед яких зміями в'ються стрімкі потоки та розлились неповторні озера. В багатьох областях можна віднайти ставки з цілющими грязями, або джерела з лікувальними мінеральними водами. Однак, ми не завжди знаємо про такі цікаві місця, де можна чудово відпочити з сім'єю.


Читайте продовження на сайті -->
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ