Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Невелике село, де є лижні траси різніх рівнів складності і три витяги

Зима, сніг, мороз, у багатьох виникає закономірне питання – де покататися на лижах. Найвідоміші курорти Львівщини – це, звісно ж, Славське і Волосянка. А я хочу розповісти про Орявчик – невелике село, яке теж розташоване у Сколівському районі, і де також можна "повозитися" на лижах або сноубордах.

Орявчик розташований у долині однойменної річки, на відстані 130 км від Львова та 15 км від районного центру Сколе, на межі з Національним природним парком "Сколівські Бескиди". Населення — 186 осіб.

орявчик_2
Дерев'яна церква Богоявлення (1862) та дзвіниця (1801)

У селі є декілька готелів і приватний сектор, які працюють цілорічно, ресторани, прокати спорядження та можливості для проведення дозвілля.

орявчик_3
Дерев'яна церква св. Миколи (1931)

Деякі готелі мають власні сауни і басейни.

орявчик_4

Два гірськолижні бугельні витяги, довжиною 350 м ("тарілочка") та 960 м ("швабра"), розташовані у кінці села, неподалік від дороги. Траси – різних рівнів складності, є і для початківців, і для тих, хто вже впевнено стоїть на лижах. Від верхньої станції "швабри" є 400 м чорної траси. 

орявчик_5
Гірськолижний комплекс та готелі

Денний абонемент на 10 підйомів коштує 120-160 грн. Людей зазвичай не багато, навіть у вихідні (що є, як на мене, значною перевагою). Працюють три прокатні пункти, у яких можна орендувати лижні комплекти, сноуборди, одяг та необхідні аксесуари - окуляри, лижні маски та інше. Відвідувачам пропонуються послуги інструктора, колиба, паркінг. На горі продають гаряче вино.

орявчик_6
Садиба зеленого туризму

Тут же є витяг та траса для сноутюбінгу і ковзанка.

орявчик_7
Басейн в приватному секторі

Третій витяг довжиною 400 м належить готелю "Орявчик". Денний абонемент коштує 90 грн. Траса середнього рівня складності та для початківців. Біля витягу працює прокат спорядження (лижі, палки, черевики), а також колиба, де можна перекусити.

орявчик_8
Гірськолижний комплекс, ліворуч – витяг 350 м, праворуч – 960 м, його майже не видно за деревами. Довший витяг веде майже на вершину гори.

Влітку з сусіднього села Росохач є пішохідний маршрут на Росохацькі полонини, звідки відкриваються чудові краєвиди на навколишні гори.

орявчик_9
Схема витягів гірськолижного комплексу Звенів

У селі є 2 цікаві дерев'яні церкви, одна з яких — Богоявленська — є пам'яткою архітектури і належить до бойківського типу, друга — св. Миколи — збудована у 1931 р. за проектом відомого архітектора Є. Нагірного.

орявчик_10
Траса для сноутюбінгу

Доїхати до Орявчика можна різними способами:
власним автомобілем – трасою Е-50/М-06 (Київ-Львів-Чоп), у с. Козьова повернути на с. Орявчик за вказівником "Тисовець";
поїздом – до станції Сколе, далі – маршрутним автобусом (тел. автостанції – (03251) 2-12-50) або замовивши попередньо трансфер.

орявчик_12
Так Орявчик виглядає влітку

Приєднуйтеся також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленням розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції